Konsultacja merytoryczna:

Nurofen dla dzieci Junior

Iburprofen należy do grupy leków zwanych Niesteroidowymi Lekami Przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia:
• gorączki
• bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Jaki jest skład Nurofen dla dzieci Junior, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest Ibuprofen – 5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu.

Inne składniki leku to sodu benzoesan, glicerol, maltitol ciekły, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, hypromeloza, guma ksantan, sodu chlorek, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy, azorubina (E 122), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nurofen dla dzieci Junior – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania Nurofen dla dzieci Junior zawarty w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego podania lub przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty, ból brzucha, ból głowy, zawroty głowy, senność, mruganie powiekami, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach i rzadko niskie ciśnienie krwi, zmiany w składzie krwi, zaburzenia czynności nerek i utratę przytomności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nurofen dla dzieci Junior – czy mogę spożywać alkohol?

U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się, aby lek Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy był przyjmowany w trakcie posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nurofen dla dzieci Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy. Nie stosować leku w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży. Unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Karmienie piersią
Jedynie niewielkie ilości ibuprofenu i jego produktów rozpadu przenikają do mleka matki. Nie jest znany do tej pory szkodliwy wpływ leku na noworodki, zazwyczaj nie jest konieczne, by przerwać karmienie piersią podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w zalecanych dawkach.

Płodność kobiet
Lek Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy należy do grupy leków (NLPZ), które mogą wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po przerwaniu stosowania leku.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Nurofen dla dzieci Junior – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy 40 mg/ml, zawiesina doustna (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 136.50 KB


Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy 40 mg/ml, zawiesina doustna (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 137.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nurofen dla dzieci Junior m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy 40 mg/ml, zawiesina doustna (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 153.26 KB


Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy 40 mg/ml, zawiesina doustna (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 153.73 KB

Cena - ile kosztuje Nurofen dla dzieci Junior?

Cena Nurofen dla dzieci Junior i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nurofen dla dzieci Junior.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nurofen dla dzieci Junior? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL B.Safe lateksowe (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy UNIMIL B.Safe lateksowe (Opakowanie: 12 ) to prezerwatywy przeznaczone dla par, którym zależy na jeszcze większym bezpieczeństwie w czasie stosunku. Są wykonane z nieco grubszej warstwy lateksu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością.Efekt działania Prezerwatywy UNIMIL B.Safe lateksowe (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy UNIMIL B.Safe lateksowe (Opakowanie: 12 ) są wykonane z nieznacznie grubszej warstwy lateksu, dzię…

11.38 

Handcreme mit Kartoffelextrakt (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Zastosowanie Neribas krem (Opakowanie: 100 ml)#p_name to krem do oczyszczania skóry i chronienia jej przed chorobami, który ma sprawdzoną recepturę sprawdzoną przez wiele zadowolonych osób. Polecana jest osobą mającym skórę suchą i łuszczącą się, ponieważ maść działa jak powłoka ochronna, która nie przepuszcza do naskórka nadmiaru wody a jednocześnie zapobiega wyschnięciu skóry i poprawia jej elastyczność…

41.99 

Sedalia (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.54 

Zastosowanie Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Podczas wysiłku fizycznego, wzmożonej pracy umysłowej oraz w wyniku silnego stresu może nastąpić niedobór magnezu w organiźmie. W przypadku niedostatecznej podaży tego składnika mineralnego z pożywienia, można zastosować Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.).
Efekt działania Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180…

199.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief