Konsultacja merytoryczna:

Intrarosa

Intrarosa zawiera substancję czynną prasteron.

Lek Intrarosa jest stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie z objawami zaniku sromu i pochwy o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Stosuje się go w celu złagodzenia objawów menopauzy, takich jak suchość lub podrażnienie pochwy. Objawy te są spowodowane spadkiem stężenia estrogenów w organizmie, który jest zjawiskiem naturalnym po menopauzie.

Prasteron koryguje przedmiotowe i podmiotowe objawy zaniku sromu i pochwy zastępując estrogeny, które zwykle wytwarzane są w jajnikach u kobiet przed menopauzą. Lek jest umieszczany w pochwie, a hormon uwalniany jest w zależności od potrzeb. Może to złagodzić uczucie dyskomfortu w pochwie.

Jaki jest skład Intrarosa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest prasteron. Każda globulka zawiera 6,5 mg prasteronu.

Jedynym innym składnikiem jest utwardzony tłuszcz (tłuszcz stały (adeps solidus)).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Intrarosa – jak stosować ten lek?

Jaką ilość leku stosować
Stosować jedną globulkę na dobę przed snem.

Jak stosować lek
Globulkę należy umieścić w pochwie używając palca lub aplikatora dołączonego do opakowania. Przed zastosowaniem leku należy uważnie przeczytać instrukcję stosowania globulek Intrarosa znajdującą się na końcu ulotki.

Jak długo stosować lek
Po rozpoczęciu stosowania leku Intrarosa należy zgłaszać się do lekarza przynajmniej co 6 miesięcy aby sprawdzić, czy dalsze leczenie jest konieczne.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zaleca się irygacje pochwy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Intrarosa – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Intrarosa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Intrarosa przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u kobiet po menopauzie. W przypadku zajścia w ciążę, należy zaprzestać stosowania leku Intrarosa i zgłosić się do lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Intrarosa nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Intrarosa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Intrarosa 6,5 mg globulka (Prasteron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 64 razy

Rozmiar plku 530.05 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Intrarosa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Intrarosa 6,5 mg globulka (Prasteron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 583.92 KB

Cena - ile kosztuje Intrarosa?

Cena Intrarosa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Intrarosa.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Intrarosa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

5 komentarzy do “Intrarosa”

 1. stosuje lek od 12 dni/ mam 67 lat/ i uważam że jest bardzo skuteczny bo nasilenie moich objawów było już u mnie nie do wytrzymania , a pani ginekolog poprzednia usilnie próbowała mi uświadomić i wmówić ,że „tak to już musi być”. Stosowałam krem z estrogenami przez 2 lat nieskutecznie. Wszelkie próby nawilżania miejsc intymnych nie przynosiły poprawy. Po tygodniu poczułam się wręcz szczęśliwa. Teraz zaczynam dawkę podtrzymującą 1 x w tygodniu. Docelowo zamierzam do odnowy pochwy poprzez zabieg laserem, bo nie wiem jak wpłynie na moje zdrowie w tym wieku jednak poddawanie się hormonom. Ulga obejmuje także pęcherz który po menopałzie stał się nadaktywny .Ileż my kobiety musimy cierpieć! Może któraś z Was podzieli się podobnymi doświadczeniami w stosowaniu prasteronu?!pozdrawiam Ewa

  Odpowiedz
 2. Mnie ginekolog leczy femostonem mini, po roku leczenia mam mniejsze pieczenie, ale nie znika, bardzo mi utrudniało to życie, nawilżam srom ale to i tak jest przykre, lekarz mówi minie, ale kiedy. Zaznaczam że nie mam infekcji

  Odpowiedz
 3. Serdecznie witam. Wzjelam już 21 globulek. Nie odczuwam świądu.znikło pieczenieDziałanie oceniam bardzo pozytywnie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Chciałabym zobaczyć opinie na temat tego leku stosuje intrarose nie jest złe nic nie wycieka ale dokuczliwy jest świąd czy któraś z pan tez tak miała??!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz