Afrin

Afrin

Afrin to aerozol do nosa, który zawiera oksymetazolinę jako substancję czynną. Oksymetazolina działa jako dekongestant, zwężając naczynia krwionośne w nosie, co pomaga zmniejszyć obrzęk i zatkanie nosa. Afrin jest stosowany do objawowego leczenia zatkania nosa spowodowanego przez przeziębienie, alergie lub inne infekcje górnych dróg oddechowych.Afrin jest dostępny bez recepty.

Alerpalux

Alerpalux to lek przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy, który skutecznie łagodzi objawy sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Jego działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji alergicznej. Alergiczne zapalenie spojówek to dolegliwość, która może być wywołana przez różnego rodzaju alergeny, takie jak kurz domowy, sierść zwierząt czy pyłki. Lek jest dostępny na receptę.

Alleoptical

Alleoptical

Alleoptical to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – sodu kromoglikanu o stężeniu 20 mg/ml. Jest to lek przeciwalergiczny, stosowany w łagodzeniu objawów oraz leczeniu alergii ocznych u dzieci i dorosłych. Pomaga zarówno na całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, jak i na sezonowe, wywołane przez różne rodzaje pyłków. Lek jest dostępny bez recepty.

Allergocrom

Allergocrom to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo do oka. Substancją czynną preparatu jest kromoglikan sodowy, substancja o działaniu przeciwalergicznym. Kromoglikan sodowy, poprzez stabilizację błon komórek tucznych, hamuje powstawanie odczynów alergicznych w odpowiedzi na alergeny. Preparat jest wskazany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek.

Allertec

Allertec krople doustne

Allertec to lek przeciwalergiczny, którego głównym składnikiem aktywnym jest cetyryzyna. Stosuje się go u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej. Lek łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu, związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu). Lek jest dostępny na receptę.

Allertec Effect

Allertec Effect to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek oraz pokrzywki. Dorośli i młodzież od 12 lat powinni przyjmować 1 tabletkę Allertec Effect (20 mg) raz na dobę. Lek jest dostępny bez recepty.

Allestin

Allestin to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu objawów sezonowych i niesezonowych alergicznych zapaleń spojówek. Lek ten jest dostępny w postaci kropli do oczu. Allestin zawiera substancję czynną o nazwie azelastyna. Lek ten działa poprzez zmniejszenie produkcji histaminy, substancji chemicznej, która jest często odpowiedzialna za objawy alergii.

Alomide

Lek Alomide jest lekiem przeciwalergicznym stosowanym miejscowo, który hamuje reakcję nadwrażliwości typu I. Stabilizuje komórki tuczne, zapobiegając uwalnianiu histaminy i innych mediatorów reakcji zapalnej, oraz hamuje chemotaksję eozynofili. Jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapalenia spojówek. Alomide jest dostępny na receptę.

Azel-Drop Alergia

Azel-Drop Alergia to krople do oczu, które zawierają azelastynę – substancję zaliczaną do leków przeciwalergicznych i przeciwhistaminowych. Są one stosowane w profilaktyce i leczeniu objawów alergicznego, sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat, a także w leczeniu objawowym całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Azel-Drop Alergia jest dostępny bez recepty.

Azelastin Comod

Azelastin Comod to lek w postaci kropli do oczu, zawierający chlorowodorek azelastyny, który należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Lek jest stosowany w celu leczenia i zapobiegania dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej. Jest również stosowany w leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Azelastin Comod jest dostępny bez recepty.

Azelastine hydrochloride Kohne

Azelastine hydrochloride Kohne to lek przeciwhistaminowy, który jest stosowany miejscowo do nosa. Jest skuteczny w leczeniu objawów alergii, takich jak kichanie, swędzenie, zatkany nos, wodnisty wyciek z nosa oraz zaczerwienienie i swędzenie oczu. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania są stany zapalne pochwy z towarzyszącymi upławami, zapalenie pochwy wywołane przez bakterie lub Trichomonas vaginalis, zapalenie sromu i świąd, zewnętrzne i wewnętrzne obtarcia oraz drobne uszkodzenia błon śluzowych sromu i pochwy.

Azelastine-Brown

Azelastine-Brown to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną azelastynę. Jest wskazany do leczenia i zapobiegania objawom sezonowego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci od 4. roku życia, a także do leczenia objawów niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych. Lek jest dostępny na receptę.

Berberil

Berberil to lek w postaci kropli do oczu, który jest przeznaczony do stosowania w przypadku podrażnienia oczu i alergicznego zapalenia spojówek. Substancją czynną preparatu jest tetryzolina, która działa pobudzająco na układ adrenergiczny, obkurczając naczynia krwionośne i zmniejszając obrzęk oraz przekrwienie. Lek jest stosowany w leczeniu podrażnienia oczu spowodowanego przez dym, wiatr, wodę chlorowaną i światło, a także w leczeniu alergicznego zapalenia oka, powstałego np. na tle kataru siennego i nadwrażliwości na pyłki. Berberil jest dostępny bez recepty.

Betadrin

Preparat w formie kropli do oczu stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) o działaniu przeciwalergicznym, dodatkowo zmniejszający przekrwienie oczu – zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie. Zawiera dwie substancje czynne difenhydraminę (działa przeciwalergiczne) i nafazolinę (obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne).

CromoHEXAL

CromoHEXAL

CromoHEXAL to lek przeciwalergiczny dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną – kromoglikan sodu, który hamuje degranulację komórek tucznych (mastocytów) i uwalnianie mediatorów reakcji zapalnych po ekspozycji na antygen. Lek jest szczególnie zalecany przy alergicznym, ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek oraz przy katarze siennym. Jest dostępny bez recepty.

Cusicrom 4%

Cusicrom 4% to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu alergicznych zapaleń spojówek. Składnik aktywny to kromoglikan disodowy. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują alergiczne, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, niespecyficzne zapalenie spojówek oraz uczulenie wywołane przez soczewki kontaktowe.

Dexafree

Dexafree to krople do oczu w pojemnikach jednodawkowych, które zawierają substancję zwaną deksametazonem. Substancja ta jest kortykosteroidem, który hamuje objawy stanu zapalnego. Dexafree jest wskazany w leczeniu stanów zapalnych oka, na przykład rogówki, spojówki, tęczówki oraz tkanki podspojówkowej. Lek jest dostępny na receptę.

Emadine

Emadine to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – emedastynę. Jest to lek przeciwhistaminowy stosowany miejscowo w okulistyce. Emedastyna działa przez blokowanie receptorów histaminowych typu 1 (H1), co hamuje działanie histaminy, substancji biorącej udział w powstawaniu objawów alergicznych. Lek jest wskazany do objawowego leczenia sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Emadine jest dostępny na receptę.

Fenistil

Fenistil

Fenistil to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną dimetyndenu maleinian. Stosowany jest w leczeniu objawowym alergicznych chorób skóry, takich jak pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergicznego wyprysku kontaktowego i wyprysku endogennego. Fenistil działa przeciwuczuleniowo, silnie łagodzi obrzęki i podrażnienia, miejscowo znieczula i chłodzi skórę. Może być stosowany u dzieci i osób dorosłych.

ITULAZAX

ITULAZAX to lek zawierający wyciąg alergenowy pyłku brzozy. Jest przeznaczony dla osób dorosłych i przepisywany przez lekarzy z doświadczeniem w leczeniu alergii. Lek stosowany jest w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i/lub zapalenia spojówek wywołanych pyłkiem takich drzew, jak brzoza, olcha, leszczyna, grab, dąb, kasztanowiec i buk. Działanie leku polega na zwiększeniu tolerancji immunologicznej organizmu na pyłki drzew, co przyczynia się do łagodzenia objawów alergii. Lek jest dostępny na receptę.

Lecrolyn

Lek Lecrolyn jest lekiem przeciwalergicznym dostępnym w postaci kropli do oczu. Jest stosowany profilaktycznie przy chorobach oczu mających podłoże alergiczne, takich jak alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczne zapalenie rogówki. Mechanizm działania tego leku polega na zapobieganiu degranulacji mastocytów, co prowadzi do zahamowania uwalniania histaminy i innych substancji wywołujących stan zapalny. Lek jest dostępny bez recepty.

Nolodon

Nolodon to silny i wybiórczy lek przeciwalergiczny/przeciwhistaminowy, który jest stosowany w leczeniu chorób alergicznych oczu. Jego działanie polega na zmniejszeniu nasilienia reakcji uczuleniowych. Wskazaniem do stosowania Nolodonu jest leczenie ocznych objawów przedmiotowych i podmiotowych sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Lek jest dostępny na receptę.

Oculosan

Oculosan to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera siarczan cynku i azotan nafazoliny. Te substancje działają ściągająco na naczynia krwionośne. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaczerwienienia i niespecyficznego podrażnienia oczu. Oculosan jest dostępny bez recepty.

Ofnol

Ofnol to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną olopatadynę. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Dawkowanie to jedna kropla do chorego oka (oczu) dwa razy na dobę. Lek jest dostępny na receptę.

Oftahist

Oftahist

Oftahist to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną olopatadynę. Jest to silny i wybiórczy lek przeciwalergiczny/przeciwhistaminowy, który antagonizuje działanie histaminy i zapobiega indukowanemu histaminą wytwarzaniu cytokin przez ludzkie komórki nabłonka spojówki. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów ocznych u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Oftahist jest dostępny bez recepty.

Oftophenazol

Oftophenazol to lek złożony dostępny na receptę, który jest stosowany miejscowo w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne – antazolinę, która działa przeciwalergicznie, oraz nafazolinę, która obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne. Lek ten jest stosowany do usuwania miejscowych objawów zapalenia spojówek (zaczerwienienie, ból, pieczenie, łzawienie), szczególnie powstałych na podłożu alergicznym.

Olodon Free

Olodon Free

Olodon Free to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera w składzie olopatadynę. Jest to lek stosowany w leczeniu chorób alergicznych oczu. Jego działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji uczuleniowych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Olodon Free jest leczenie przedmiotowych i podmiotowych objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Olopatadine UNIMED PHARMA

Olopatadine UNIMED PHARMA to lek stosowany w leczeniu chorób alergicznych oczu. Jego działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji uczuleniowych. Lek jest przeznaczony do leczenia podmiotowych i przedmiotowych objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Olopatadine UNIMED PHARMA jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży w wieku od 12 do 18 lat oraz u dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Olopatadine Zentiva

Olopatadine Zentiva to lek stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Działa przeciwalergicznie, łagodząc objawy alergii. Jest dostępny w postaci kropli do oczu. Lek jest dostępny na receptę.

Polcrom

Polcrom krople do oczu

Polcrom to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera kromoglikan sodu. Wykazuje właściwości przeciwalergiczne, blokując uwalnianie histaminy oraz innych mediatorów komórkowych, które odpowiadają za objawy reakcji uczuleniowej. Dzięki temu zatrzymana zostaje reakcja uczuleniowa i związane z nią dolegliwości. Polcrom jest dostępny bez recepty i jest wskazany do zapobiegawczego leczenia sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Polcrom 2%

Polcrom 2% aerozol do nosa

Polcrom 2% to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – kromoglikan sodowy. Stosowany jest w celu zapobiegania sezonowemu i całorocznemu alergicznemu nieżytowi nosa. Dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 3 lat to jedna dawka (2,8 mg) do każdego otworu nosowego 4-6 razy dziennie. Lek nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Relestat

Relestat to lek w postaci kropli do oczu, który działa przeciwalergicznie. Zawiera substancję czynną – chlorowodorek epinastyny. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Lek jest dostępny na receptę.

Rhinocort

Rhinocort to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera substancję czynną budezonid. Budezonid jest glikokortykosteroidem, który działa silnie miejscowo przeciwzapalnie. Lek jest wskazany do stosowania w alergicznym i niealergicznym nieżycie nosa oraz w leczeniu i zapobieganiu polipów nosa. Rhinocort jest dostępny na receptę.

Softacort

Softacort to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną hydrokortyzon. Hydrokortyzon jest kortykosteroidem, który hamuje objawy stanu zapalnego. Lek jest stosowany u dorosłych pacjentów w celu leczenia łagodnych niezakaźnych chorób alergicznych lub stanów zapalnych spojówki. Softacort jest dostępny na receptę.

Starazolin

Starazolin

Starazolin to lek dostępny bez recepty, który zawiera tetryzolinę. Ta substancja powoduje zwężanie naczyń krwionośnych spojówek, co pomaga zmniejszyć podrażnienia i przekrwienia spojówek. Starazolin jest przeznaczony dla osób narażonych na podrażnienia oczu spowodowane czynnikami takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Istnieją różne wersje Starazolinu dostosowane do różnych potrzeb, w tym Starazolin Alergia i Starazolin HydroBalance.

Starazolin Alergia

Starazolin Alergia to lek w postaci kropli do oczu, który łagodzi objawy sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Lek zawiera substancję czynną o nazwie olopatadyna, która działa przeciwhistaminowo. Starazolin Alergia łagodzi objawy takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie. Preparat nie jest skuteczny w leczeniu reakcji alergicznych typu późnego, takich jak zapalenie kontaktowe spojówek i skóry powiek. Lek jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych i dostępny bez recepty.

Starazolin RED

Starazolin RED to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną tetryzolinę. Tetryzolina jest aminą sympatykomimetyczną, pochodną imidazoliny, która po miejscowym zastosowaniu do oka powoduje zwężenie małych naczyń krwionośnych, co skutkuje zmniejszeniem przekrwienia i obrzęku spojówek. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi, takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw.

Visine Classic

Visine Classic to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera chlorowodorek tetryzoliny. Jest stosowany w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, spowodowanych podrażnieniem lub alergią. Lek łagodzi objawy takie jak świąd, pieczenie, bolesność, nadmierne łzawienie. Visine Classic jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 6 lat oraz dla dorosłych.

Vividrin

Vividrin to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – kromoglikan sodowy. Substancja ta ma działanie przeciwalergiczne. Lek jest stosowany do zmniejszania objawów ostrego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek, takich jak obrzęk i świąd błon śluzowych. Vividrin jest dostępny bez recepty.

Zabak

Zabak to lek w postaci kropli do oczu, bez konserwantów. Lek zawiera ketotlfen, który jest środkiem przeciwalergicznym. Lek jest stosowany do leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Leki na alergię do oczu, preparaty przeciwalergiczne

Lista kropli do oczu stosowanych w leczeniu alergii.

Zobacz także:

Doustne preparaty na alergię
Leki na katar sienny
Odczulanie (immunoterapia alergenowa)
Pokrzywka – preparaty na alergie skórne
Wszystkie leki na alergię

Jakie krople dla alergików

W naszym serwisie znajdziesz wiele produktów na alergię, w tym krople do oczu na alergię.

Jeżeli doskwiera ci uciążliwa alergia spowodowana substancjami wziewnymi, których nie sposób unikać, to zapewne szukasz rozwiązania jak przynieść ulgę swoim oczom. Alergicy wrażliwi na pyłki roślin często mają do czynienia, szczególne w okresie wiosennym, z zapaleniem spojówek czy łzawieniem oczu. Zazwyczaj występuje przy tym również świąd oczu, łzawienie, swędzenie. Objawy mogą uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Jeżeli szukasz ulgi, to najrozsądniejszą drogą jest sięgnięcie po odpowiednio dobrane środki farmakologiczne.

Kiedy stosować krople na alergię

Sięgnij po środki miejscowe w postaci kropli. Krople do oczu oczyszczają powierzchnię oka z alergenów, dzięki temu niwelują takie objawy jak:

zaczerwienienie oczu
łzawienie oczu
swędzenie oczu
obrzęk
uczucie dyskomfortu

Dzięki temu, że stosuje się podanie miejscowe kropli, to działają one znacznie szybciej, niż leki ogólnoustrojowe. Działają praktycznie natychmiast. Wiele kropli do oczu na alergię ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, dzięki czemu niweluje ewentualny obrzęk. Dodatkowo niektóre środki posiadają w swoim składzie ektoinę, która ochrania komórki oka i stabilizuje ich błony komórkowe, broniąc oko przed szkodliwym działaniem alergenów.

Jeżeli więc doskwiera ci alergia i szukasz pomocy, to nie zastanawiaj się – krople do oczu na alergię przyniosą ci ulgę! Co ważne, alergiczne objawy mogą być złagodzone lekami bez recepty, więc uzyskasz pomoc szybko, po samej wizycie w aptece.

Substancje czynne wykorzystywane do leczenia schorzeń o charakterze alergicznym:

Adrenalina
Cetyryzyna
Chlorek dwuwodny wapnia
Deksametazon
Desloratadyna
Feksofenadyna
Fenylefryna
Flutykazon
Hydrokortyzon
Kromoglikan sodu
Ksylometazolina
Lewocetyryzyna
Loratadyna
Metyloprednizolon
Mometazon
Oksymetazolina
Oksymetazolina
Prednizolon
Pseudoefedryna
Rupatadyna