Leki na alergię do oczu, preparaty przeciwalergiczne

Lista kropli do oczu stosowanych w leczeniu alergii.

Zobacz także:

Doustne preparaty na alergię
Leki na katar sienny
Odczulanie (immunoterapia alergenowa)
Pokrzywka – preparaty na alergie skórne
Wszystkie leki na alergię

Jakie krople dla alergików

W naszym serwisie znajdziesz wiele produktów na alergię, w tym krople do oczu na alergię.

Jeżeli doskwiera ci uciążliwa alergia spowodowana substancjami wziewnymi, których nie sposób unikać, to zapewne szukasz rozwiązania jak przynieść ulgę swoim oczom. Alergicy wrażliwi na pyłki roślin często mają do czynienia, szczególne w okresie wiosennym, z zapaleniem spojówek czy łzawieniem oczu. Zazwyczaj występuje przy tym również świąd oczu, łzawienie, swędzenie. Objawy mogą uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Jeżeli szukasz ulgi, to najrozsądniejszą drogą jest sięgnięcie po odpowiednio dobrane środki farmakologiczne.

Kiedy stosować krople na alergię

Sięgnij po środki miejscowe w postaci kropli. Krople do oczu oczyszczają powierzchnię oka z alergenów, dzięki temu niwelują takie objawy jak:

zaczerwienienie oczu
łzawienie oczu
swędzenie oczu
obrzęk
uczucie dyskomfortu

Dzięki temu, że stosuje się podanie miejscowe kropli, to działają one znacznie szybciej, niż leki ogólnoustrojowe. Działają praktycznie natychmiast. Wiele kropli do oczu na alergię ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, dzięki czemu niweluje ewentualny obrzęk. Dodatkowo niektóre środki posiadają w swoim składzie ektoinę, która ochrania komórki oka i stabilizuje ich błony komórkowe, broniąc oko przed szkodliwym działaniem alergenów.

Jeżeli więc doskwiera ci alergia i szukasz pomocy, to nie zastanawiaj się – krople do oczu na alergię przyniosą ci ulgę! Co ważne, alergiczne objawy mogą być złagodzone lekami bez recepty, więc uzyskasz pomoc szybko, po samej wizycie w aptece.

Substancje czynne wykorzystywane do leczenia schorzeń o charakterze alergicznym:

Adrenalina
Cetyryzyna
Chlorek dwuwodny wapnia
Deksametazon
Desloratadyna
Feksofenadyna
Fenylefryna
Flutykazon
Hydrokortyzon
Kromoglikan sodu
Ksylometazolina
Lewocetyryzyna
Loratadyna
Metyloprednizolon
Mometazon
Oksymetazolina
Oksymetazolina
Prednizolon
Pseudoefedryna
Rupatadyna