Konsultacja merytoryczna:

Polcrom 2%

Polcrom 2% aerozol do nosa

Polcrom 2% jest lekiem przeciwalergicznym zawierającym sodu kromoglikan. Hamuje uwalnianie histaminy i innych mediatorów komórkowych w przebiegu reakcji alergicznych. Dzięki temu nie dochodzi do wystąpienia reakcji uczuleniowej.

Lek stosuje się zapobiegawczo w leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Stosowanie należy rozpoczynać przed narażeniem na kontakt z alergenem.

Jaki jest skład Polcrom 2%, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest sodu kromoglikan. Każdy ml roztworu zawiera 20 mg sodu kromoglikanu. Jedna dawka zawiera 2,8 mg sodu kromoglikanu.

Pozostałe składniki to: sorbitol, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, sodu chlorek, polisorbat 80, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Polcrom 2% – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedna dawka zawiera 2,8 mg sodu kromoglikanu.

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 3 lat:
1 dawka do każdego otworu nosowego 4 do 6 razy na dobę.

Stosowanie leku należy rozpoczynać co najmniej tydzień przed narażeniem na kontakt z alergenem i kontynuować przez cały okres narażenia na alergen.

Stosowanie sodu kromoglikanu jest leczeniem zapobiegawczym. Lek należy stosować regularnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków zatrucia sodu kromoglikanem ani objawów przedawkowania leku niezależnie od drogi podania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polcrom 2% – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Polcrom 2% z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Polcrom 2% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Nie wiadomo, czy sodu kromoglikan przenika do mleka kobiecego. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u kobiet karmiących piersią, mimo że jest mało prawdopodobne, aby lek przenikał do mleka kobiecego i wywierał działania niepożądane na dziecko karmione piersią.

Ulotka Polcrom 2% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

POLCROM 2%, 20 mg/ml (2,8 mg/dawkę donosową), aerozol do nosa, roztwór (Natrii cromoglicas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 104.63 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Polcrom 2% m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

POLCROM 2%, 20 mg/ml (2,8 mg/dawkę donosową), aerozol do nosa, roztwór (Natrii cromoglicas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 92.37 KB

Cena - ile kosztuje Polcrom 2%?

Cena Polcrom 2% i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Polcrom 2%.

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Polcrom 2%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 )Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 ) to suplement diety zawierający wysoką dawkę witaminy D3, która wspiera odporność organizmu i przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i zębów.

Witamina D3 2000 jednostek zalecana jest osobom dorosłym w sezonie jesienno-zimowym.
Efekt działania Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 )Vigantoletten Max 2000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 120 ) zawiera…

41.94 

Zastosowanie Vichy Dermablend puder utrwalający (Opakowanie: 28 g)Vichy Dermablend puder utrwalający (Opakowanie: 28 g) to produkt w formie transparentnego proszku , który tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną pomiędzy makijażem a środowiskiem naturalnym w celu wzmocnienia trwałości podkładu lub korektora nawet w ekstremalnych warunkach. Nie zawiera barwników, dzięki czemu końcowy efekt makijażu pozostaje niezmieniony. Lekka konsystencja Vichy Dermablend puder…

73.11 

Baldini Bioaroma Vanille Extrakt öl (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

65.99 

Zastosowanie Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g) to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym do stosowania w jamie ustnej.

Żel Sachol znajduje zastosowanie przy stanach zapalnych dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej czy chorobach zębów. Łagodzi dolegliwości związane z owrzodzeniem czy aftami.
Efekt działania Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Żel na dziąsła posiada…

22.84 

Zastosowanie Spirytus salicylowy 2% (Opakowanie: 100 g)Spirytus salicylowy 2% (Opakowanie: 100 g) to roztwór do stosowania na skórę w celu jej odkażenia. Polecany w przypadku niewielkich ran odniesionych w wyniku otarć, płytkich skaleczeń. Nadaje się do stosowania w łojotoku i trądziku ze względu na właściwości przesuszające i antybakteryjne.
Efekt działania Spirytus salicylowy 2% (Opakowanie: 100 g)Spirytus salicylowy 2% (Opakowanie: 100 g) nie dopuszcza do rozwoju…

3.69 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief