Spis leków zawierających substancję: Kromoglikan sodu

Alleoptical

Alleoptical

Alleoptical to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – sodu kromoglikanu o stężeniu 20 mg/ml. Jest to lek przeciwalergiczny, stosowany w łagodzeniu objawów oraz leczeniu alergii ocznych u dzieci i dorosłych. Pomaga zarówno na całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, jak i na sezonowe, wywołane przez różne rodzaje pyłków. Lek jest dostępny bez recepty.

Allergo-Comod

Allergo-Comod to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną kromoglikan sodowy. Jest stosowany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek, na przykład zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek. Lek jest dostępny bez recepty.

Allergocrom

Allergocrom to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo do oka. Substancją czynną preparatu jest kromoglikan sodowy, substancja o działaniu przeciwalergicznym. Kromoglikan sodowy, poprzez stabilizację błon komórek tucznych, hamuje powstawanie odczynów alergicznych w odpowiedzi na alergeny. Preparat jest wskazany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek.

CromoHEXAL

CromoHEXAL

CromoHEXAL to lek przeciwalergiczny dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną – kromoglikan sodu, który hamuje degranulację komórek tucznych (mastocytów) i uwalnianie mediatorów reakcji zapalnych po ekspozycji na antygen. Lek jest szczególnie zalecany przy alergicznym, ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek oraz przy katarze siennym. Jest dostępny bez recepty.

Cromoxal

Cromoxal to lek przeciwalergiczny i przeciwastmatyczny, dostępny na receptę. Jest stosowany w formie inhalacji, głównie w celu zapobiegania lub ograniczania częstości wystąpienia i nasilenia napadów astmy oskrzelowej. Lek ten jest szczególnie skuteczny u osób chorujących na astmę oskrzelową o podłożu alergicznym. Wskazany jest do profilaktycznego stosowania w astmie oskrzelowej atopowej i nieatopowej oraz alergicznym zapaleniu oskrzeli.

Cusicrom 4%

Cusicrom 4% to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu alergicznych zapaleń spojówek. Składnik aktywny to kromoglikan disodowy. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują alergiczne, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, niespecyficzne zapalenie spojówek oraz uczulenie wywołane przez soczewki kontaktowe.

Lecrolyn

Lek Lecrolyn jest lekiem przeciwalergicznym dostępnym w postaci kropli do oczu. Jest stosowany profilaktycznie przy chorobach oczu mających podłoże alergiczne, takich jak alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczne zapalenie rogówki. Mechanizm działania tego leku polega na zapobieganiu degranulacji mastocytów, co prowadzi do zahamowania uwalniania histaminy i innych substancji wywołujących stan zapalny. Lek jest dostępny bez recepty.

Polcrom

Polcrom krople do oczu

Polcrom to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera kromoglikan sodu. Wykazuje właściwości przeciwalergiczne, blokując uwalnianie histaminy oraz innych mediatorów komórkowych, które odpowiadają za objawy reakcji uczuleniowej. Dzięki temu zatrzymana zostaje reakcja uczuleniowa i związane z nią dolegliwości. Polcrom jest dostępny bez recepty i jest wskazany do zapobiegawczego leczenia sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Polcrom 2%

Polcrom 2% aerozol do nosa

Polcrom 2% to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – kromoglikan sodowy. Stosowany jest w celu zapobiegania sezonowemu i całorocznemu alergicznemu nieżytowi nosa. Dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 3 lat to jedna dawka (2,8 mg) do każdego otworu nosowego 4-6 razy dziennie. Lek nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Vividrin

Vividrin to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – kromoglikan sodowy. Substancja ta ma działanie przeciwalergiczne. Lek jest stosowany do zmniejszania objawów ostrego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek, takich jak obrzęk i świąd błon śluzowych. Vividrin jest dostępny bez recepty.