Lecrolyn

Lek Lecrolyn jest lekiem przeciwalergicznym dostępnym w postaci kropli do oczu. Jest stosowany profilaktycznie przy chorobach oczu mających podłoże alergiczne, takich jak alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczne zapalenie rogówki. Mechanizm działania tego leku polega na zapobieganiu degranulacji mastocytów, co prowadzi do zahamowania uwalniania histaminy i innych substancji wywołujących stan zapalny. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Lecrolyn. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Lecrolyn i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Lecrolyn zawiera substancję czynną leku o nazwie sodu kromoglikan. Należy on do grupy leków zwanych lekami przeciwalergicznymi.

Lecrolyn jest stosowany w leczeniu objawów alergii w obrębie oczu. Jego działanie polega na hamowaniu uwalniania w oczach naturalnych substancji, takich jak histamina, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Objawy reakcji alergicznej obejmują swędzenie, łzawienie, zaczerwienie lub stan zapalny oczu oraz opuchnięte powieki. Objawy zwykle występują w obu oczach. Objawy takie najczęściej pojawiają się wiosną lub latem, gdy pyłki traw lub drzew docierają do oczu osób, które są na nie wrażliwe.

Jeśli po upływie dwóch dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Kategorie powiązane:
Krople do oczu na alergię, Leki na alergię, Leki okulistyczne - zdrowy wzrok i oczy,

Reklama

Jaki jest skład Lecrolyn, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sodu kromoglikan. Jeden ml roztworu zawiera 40 mg sodu kromoglikanu.

Pozostałe składniki to: disodu edetynian, glicerol, alkohol poliwinylowy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lecrolyn – jak stosować?

Zalecana dawka dla dzieci i dorosłych to 1-2 krople do każdego oka dwa razy na dobę.

Przed podaniem kropli do oczu:
– umyć ręce przed otwarciem buteleczki,
– otwierając buteleczkę po raz pierwszy, odrzucić pierwszą kroplę leku,
– wybrać pozycję najwygodniejszą dla pacjenta do zakroplenia leku (można usiąść, położyć się lub stanąć przed lustrem).

Zakroplenie leku:
1. Chwycić buteleczkę bezpośrednio pod nakrętką i otworzyć ją, odkręcając nakrętkę. Nie dotykać niczym końcówki zakraplacza, aby uniknąć zanieczyszczenia roztworu.
2. Odchylić głowę do tyłu i trzymać buteleczkę nad okiem.
3. Odciągnąć dolną powiekę ku dołowi patrząc do góry. Ścisnąć delikatnie buteleczkę, tak by kropla leku wpadła do oka. Należy pamiętać, że może minąć kilka sekund od ściśnięcia buteleczki do pojawienia się kropli. Nie ściskać zbyt mocno.
4. Zamrugać kilka razy tak aby lek pokrył całe oko.
5. Wstrząsnąć buteleczką jeden raz w dół, by usunąć resztki roztworu z końcówki zakraplacza. Wykonać kroki od 2. do 4., aby zakropić lek Lecrolyn do drugiego oka.
6. Przed zamknięciem buteleczki wstrząsnąć nią jeden raz w dół, by usunąć resztki roztworu z końcówki zakraplacza.
Po skończeniu buteleczki może w niej pozostać mała objętość roztworu. W związku z tym każda butelka zawiera mały nadmiar roztworu, aby mieć pewność, że możliwe jest podanie całych 5 ml lub 10 ml leku.

Jeżeli stan oczu się nie poprawi po dwóch dniach stosowania leku Lecrolyn lub nawet się pogorszy, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Najlepiej jest zakraplać lek do oczu regularnie każdego dnia w oczekiwanym okresie szczytu pylenia, aby utrzymać stan oczu pod kontrolą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma znanych działań spowodowanych przedawkowaniem leku Lecrolyn. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lecrolyn – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lecrolyn w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaobserwowano żadnych niepożądanych działań na płód. Produkt Lecrolyn może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów

Tak jak w przypadku innych kropli do oczu, lek Lecrolyn może spowodować przejściowe nieostre widzenie. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki nie nastąpi poprawa widzenia.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lecrolyn

Ulotka Lecrolyn – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Lecrolyn w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lecrolyn

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lecrolyn? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lecrolyn. Podziel się doświadczeniami na forum.