Leki i suplementy na kaca – tabletki i inne preparaty na kaca

Lista preparatów na kaca.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból mięśni i stawów
Ból zęba
Bóle menstruacyjne
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Wszystkie leki przeciwbólowe

Leczenie po spożyciu alkoholu

Zatrucie alkoholowe może zdarzyć się każdemu i wtedy najlepiej sięgnąć po sprawdzone środki polecane w łagodzeniu objawów kaca. Wśród dostępnych preparatów są produkty zapobiegające powstawaniu kaca, które przyjmuje się już podczas spożywania alkoholu, jak i środki stworzone do redukcji poziomu alkoholu w organizmie. Dostępne bez recepty preparaty mają formę tabletek, kapsułek, tabletek musujących oraz saszetek z proszkiem rozpuszczanym w wodzie.

Preparaty na kaca i środki detoksykujące pomagają zregenerować organizm, a do tego łagodzą, a nawet eliminują takie objawy, jak wzmożone pragnienie, brak apetytu, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nadwrażliwość na hałas, zapach i inne bodźce, potliwość, kołatanie serca, osłabienie, rozdrażnienie, problemy z koncentracją i ogólne złe samopoczucie. Warto sięgnąć także do elektrolity, aby szybko nawodnić organizm, gdyż odwodnienie potęguje negatywne skutki zatrucia alkoholowego.

Jak działają preparaty na kaca?

Środki na kaca hamują wchłanianie alkoholu z przewodu pokarmowego, dodają energii, regulują pracę nerek i jelit, wspierają pracę wątroby, pobudzają układ nerwowy oraz zmniejszają stres oksydacyjny. Ponadto preparaty te uzupełniają dietę w składniki odżywcze, które są tracone w momencie spożywania alkoholu, jak choćby witamina C czy glukoza i wspomagają naturalne oczyszczanie organizmu. Oczywiście produkty dostępne w aptece nie zastąpią umiaru w trakcie spożywania alkoholu, ale w kryzysowych sytuacjach są bardzo pomocne, dlatego warto mieć tego typu środki zawsze pod ręką.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol