Niczego nie znaleziono

Nie udało się znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie przyniesie lepsze rezultaty.

Decyzje Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego to dokumenty, które dotyczą spraw związanych z bezpieczeństwem i jakością produktów leczniczych w Polsce. Decyzje te mogą dotyczyć między innymi wycofania, wstrzymania, zakazu lub ponownego dopuszczenia do obrotu produktów leczniczych, które nie spełniają wymagań prawnych lub stanowią zagrożenie dla zdrowia. Decyzje te są wydawane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego na podstawie Ustawy Prawo farmaceutyczne.

Decyzje GIF a zadania Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej

Wykaz decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego np. o wycofaniu z obrotu produktów leczniczych.

Z wielu zadań Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U.2008.45.271 j.t) najważniejszy dla ochrony zdrowia i życia ludzi jest nadzór nad jakością produktów leczniczych.

Bezpośrednia kontrola jakości leków odbywa się poprzez:

  • kontrolowanie jakości leków recepturowych i aptecznych sporządzonych w aptekach;
  • skierowania przez Inspekcję Farmaceutyczną, produktów leczniczych dopuszczonych po raz pierwszy na podstawie ustawy do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, do badań jakościowych w wyspecjalizowanych instytutach i laboratoriach badawczych;
  • skierowania produktów leczniczych do badań w ramach Państwowej Kontroli Planowej, wg. zatwierdzonego harmonogramu oraz zakresu kontroli – pobór leków do badań następuje z różnych jednostek na terenie wszystkich województw.

Bądź na bieżąco w zakresie wycofanych partii leków

Czy starasz się nadążyć za ciągle zmieniającymi się przepisami dotyczącymi przemysłu farmaceutycznego? Zrelaksuj się – zadbamy o Ciebie! Kategoria Decyzje Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na naszej stronie internetowej jest wypełniona wszystkimi najnowszymi decyzjami i orzeczeniami głównego organu regulacyjnego w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wiedzieć, jak radzić sobie z wycofaniem produktów, czy po prostu interesujesz się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie bezpieczeństwa leków, tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Bądź na bieżąco i bez problemów – sprawdź już dziś naszą kategorię Decyzje Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego!