Preparaty stosowane w leczeniu hemoroidów w czasie ciąży i karmienia piersią

Spis leków stosowanych w leczeniu hemoroidów u kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Przeziębienie w ciąży
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Skąd hemoroidy w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, jednak niesie ze sobą wiele trudności. Jedną z nich jest możliwość wystąpienia żylaków odbytu potocznie zwanych hemoroidami. Skąd się biorą? W czasie ciąży macica z płodem może uciskać na niektóre żyły, prowadząc do nadciśnienia żylnego. Wówczas wzrasta także ciśnienie w splotach żylnych w odbycie, co dostrzegamy jako żylaki.

Jak pokonać hemoroidy w ciąży?

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety w ciąży muszą szczególnie uważać na leki i suplementy diety, które zażywają, ponieważ mogą zaszkodzić nie tylko sobie, ale także nienarodzonemu dziecku. Większość substancji jest w stanie przedostać się przez łożysko i dostać do płodu. Prezentowane produkty to przykłady substancji, którymi można zwalczyć hemoroidy w ciąży. Jednak pamiętaj, że wszystko musisz skonsultować z lekarzem i od razu informować go o wszelkich dolegliwościach. Jeżeli rozpoznajesz u siebie choć najmniejsze objawy hemoroidów – nie zwlekaj, tylko skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej.

Co oprócz leków?

Oprócz stosowania odpowiednich środków farmaceutycznych pamiętaj o stosowaniu odpowiedniej diety, także jako formę profilaktyki. Powstawanie hemoroidów w ciąży może wiązać się z przewlekłymi zaparciami. Dlatego też pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – regularnie uzupełniaj płyny. Włącz do swojej diety pokarmy bogate w błonnik – dzięki niemu poprawisz perystaltykę swoich jelit. Pamiętaj także o aktywności fizycznej, jednak nie rób nic ponad swoje siły – może być to na przykład nieco szybszy spacer.