Kora dębu

Kora dębu

Kora dębu to naturalny środek stosowany w leczeniu różnych dolegliwości. Jest dostępna bez recepty. Tradycyjnie stosuje się ją jako środek ściągający przy łagodnych stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej i gardła, a także przy dolegliwościach związanych z chorobą hemoroidalną. Może być stosowana zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Nagietek fix

Nagietek Fix to produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest to preparat w formie ziół do zaparzania w saszetkach. Tradycyjnie stosowany jest w łagodzeniu stanów zapalnych skóry oraz do przyspieszenia gojenia delikatnych zranień. Dodatkowo, Nagietek Fix znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym łagodnych infekcji zapalnych zlokalizowanych w jamie ustnej lub w gardle.

Posterisan

Posterisan to lek dostępny bez recepty, który wspomaga naturalną reakcję obronną organizmu na zakażenia. Zawiera zawiesinę kultury bakterii Escherichia coli. Jest dostępny w dwóch postaciach: maść doodbytnicza i czopki doodbytnicze. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości spowodowanych guzkami krwawniczymi odbytu, takimi jak świąd, sączenie i pieczenie.

Procto-Glyvenol

Procto-Glyvenol to lek dostępny w postaci czopków i kremu, który zawiera dwa składniki aktywne: tribenozyd i lidokainę. Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina działa miejscowo znieczulająco. Lek jest stosowany w leczeniu zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu. Procto-Glyvenol jest dostępny bez recepty.

Procto-Hemolan

Procto-Hemolan

Procto-Hemolan to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu hemoroidów. Występuje w różnych formach, takich jak tabletki, kremy i czopki. Tabletki Procto-Hemolan Control zawierają 1000 mg ekstraktu z kasztanowca, który działa przeciwzapalnie i uszczelnia naczynia krwionośne. Krem Procto-Hemolan zawiera tribenozyd i lidokainę, które działają przeciwzapalnie i znieczulająco. Czopki Procto-Hemolan Protect zawierają galusan bizmutawy, tlenek cynku i taninę, które tworzą ochronną warstwę na powierzchni błony śluzowej. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego i działa łagodząco na objawy spowodowane zewnętrznymi i wewnętrznymi żylakami odbytu.

Procto-Hemolan control

Procto-Hemolan control

Procto-Hemolan Control to lek dostępny bez recepty, który stosuje się na hemoroidy. Zawiera 1000 mg ekstraktu z kasztanowca, który działa przeciwzapalnie i uszczelnia naczynia krwionośne. Lek występuje w postaci tabletek, z których należy przyjmować jedną trzy razy dziennie. Jest stosowany w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Preparaty stosowane w leczeniu hemoroidów w czasie ciąży i karmienia piersią

Spis leków stosowanych w leczeniu hemoroidów u kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Przeziębienie w ciąży
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Skąd hemoroidy w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, jednak niesie ze sobą wiele trudności. Jedną z nich jest możliwość wystąpienia żylaków odbytu potocznie zwanych hemoroidami. Skąd się biorą? W czasie ciąży macica z płodem może uciskać na niektóre żyły, prowadząc do nadciśnienia żylnego. Wówczas wzrasta także ciśnienie w splotach żylnych w odbycie, co dostrzegamy jako żylaki.

Jak pokonać hemoroidy w ciąży?

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety w ciąży muszą szczególnie uważać na leki i suplementy diety, które zażywają, ponieważ mogą zaszkodzić nie tylko sobie, ale także nienarodzonemu dziecku. Większość substancji jest w stanie przedostać się przez łożysko i dostać do płodu. Prezentowane produkty to przykłady substancji, którymi można zwalczyć hemoroidy w ciąży. Jednak pamiętaj, że wszystko musisz skonsultować z lekarzem i od razu informować go o wszelkich dolegliwościach. Jeżeli rozpoznajesz u siebie choć najmniejsze objawy hemoroidów – nie zwlekaj, tylko skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej.

Co oprócz leków?

Oprócz stosowania odpowiednich środków farmaceutycznych pamiętaj o stosowaniu odpowiedniej diety, także jako formę profilaktyki. Powstawanie hemoroidów w ciąży może wiązać się z przewlekłymi zaparciami. Dlatego też pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – regularnie uzupełniaj płyny. Włącz do swojej diety pokarmy bogate w błonnik – dzięki niemu poprawisz perystaltykę swoich jelit. Pamiętaj także o aktywności fizycznej, jednak nie rób nic ponad swoje siły – może być to na przykład nieco szybszy spacer.