Konsultacja merytoryczna:

Procto-Glyvenol

Procto-Glyvenol w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego.

Lidokaina jest substancją miejscowo znieczulającą i łagodzi dolegliwości spowodowane hemoroidami tj. świąd, pieczenie i ból.

Lek Procto-Glyvenol w postaci czopków działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

Jaki jest skład Procto-Glyvenol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są tribenozyd i lidokaina. Jeden czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy.

Pozostałe składniki to: tłuszcz (Witepsol E85) i tłuszcz (Witepsol W35).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Procto-Glyvenol – jak stosować ten lek?

Podanie doodbytnicze.

Zalecana dawka to 1 czopek rano oraz 1 czopek wieczorem – aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując 1 czopek raz na dobę.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku.
Należy dokładnie umyć ręce po każdym zastosowaniu leku.

Dzieci
Nie należy stosować tego leku u dzieci, ponieważ nie są dostępne dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej.

Jak długo należy stosować lek Procto-Glyvenol
Lek Procto-Glyvenol w postaci czopków należy stosować do ustąpienia objawów. Jeśli po upływie 7 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pojawiły się inne, nieobserwowane wcześniej objawy, należy zwrócić się do lekarza, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny tych dolegliwości.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Procto-Glyvenol w postaci czopków. Brak swoistego antidotum przeciw lidokainie.

Przedawkowanie nie powinno występować w przypadku stosowania leku zgodnie z podanym schematem dawkowania.

W przypadku przedawkowania, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Procto-Glyvenol – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Procto-Glyvenol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Procto-Glyvenol w postaci czopków nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży.

Lek Procto-Glyvenol w postaci czopków może być stosowany od 4 miesiąca ciąży oraz w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nieprzekraczania zalecanych dawek.

Ulotka Procto-Glyvenol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Procto-Glyvenol, 400 mg + 40 mg, czopki (Tribenosidum + Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 244.23 KB


Procto-Glyvenol, (50 mg + 20 mg)/g, krem doodbytniczy (Tribenosidum + Lidocaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 249.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Procto-Glyvenol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Procto-Glyvenol, 400 mg + 40 mg, czopki (Tribenosidum + Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 384.62 KB


Procto-Glyvenol, (50 mg + 20 mg)/g, krem doodbytniczy (Tribenosidum + Lidocaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 402.58 KB

Cena - ile kosztuje Procto-Glyvenol?

Cena Procto-Glyvenol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Procto-Glyvenol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Procto-Glyvenol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 ) to lek do stosowania przy stanach bólowych, gorączkowych i zapalnych. Służy do krótkotrwałego leczenia objawów infekcji i słabego lub umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu. Jest skuteczny przy bólu zębów, głowy lub bólach menstruacyjnych.Efekt działania Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )…

11.06 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Luteina Premium kapsułki (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv Luteina Premium kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z luteiną i zeaksantyną, które wspomagają leczenie degeneracji plamki żółtej w oku, związanej z podeszłym wiekiem czy nieodpowiednią dietą. Pomagają przywrócić ostrość widzenia i chronią narząd wzroku.
Efekt działania Doppelherz aktiv Luteina Premium kapsułki (Opakowanie: 60 )Luteina chroni siatkówkę oka przed działaniem szkodliwych czynnikó…

46.23 

Zastosowanie ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 )ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dostarczający do organizmu dodatkową porcję cennej witaminy D3. Preparat może przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego i utrzymania odpowiedniej kondycji mięśni.
Suplement zalecany jest dla osób dorosłych i dzieci od 6. roku życia, które borykają się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D3 w organizmie.
Preparat może być spożywany także…

16.45 

Zastosowanie Gum Halicontrol, pastylki do ssania (Opakowanie: 10 szt.)Gum Halicontrol, pastylki do ssania (Opakowanie: 10 szt.) to suplement diety w postaci gum do żucia, które doskonale odświeżają oddech. Eliminuje nieprzyjemny zapach z ust powstający na skutek jedzenia, picia alkoholu czy palenia tytoniu. Pozostawia przyjemny aromat mięty i czarnej porzeczki.
Efekt działania Gum Halicontrol, pastylki do ssania (Opakowanie: 10 szt.)Gum Halicontrol, pastylki do ssania (Opakowanie: 10 szt.)…

8.99 

Ulgix Laxi (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.63 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief