Konsultacja merytoryczna:

Procto-Hemolan control

Procto-Hemolan control

Procto-Hemolan control zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.

Zwiększa drenaż limfatyczny nasilając perystaltykę (ruchliwość) naczyń chłonnych i przepływ limfy.

Lek działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność małych naczyń krwionośnych na pękanie.

Wskazania do stosowania leku
Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Procto-Hemolan control, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest diosmina.
– Jedna tabletka zawiera 1000 mg diosminy.

– Pozostałe składniki to: alkohol poliwinylowy, kroskarmeloza sodowa, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Procto-Hemolan control – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie.

Zalecana dawka
3 tabletki na dobę przez 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni, podczas posiłków.

Nie stosować większej niż zalecana dawki leku.

Linia podziału na tabletce ułatwia tylko jej rozkruszenie, w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków wystąpienia zatrucia lekiem z powodu jego przedawkowania.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty i nudności.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Procto-Hemolan control – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Procto-Hemolan control w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Lek może być stosowany w czasie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, wyłącznie z przepisu lekarza. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, należy zasięgnąć porady lekarza, ponieważ tylko lekarz może zdecydować, czy należy kontynuować leczenie.

Karmienie piersią
Ze względu na brak danych dotyczących przenikania do mleka kobiecego, stosowanie leku w okresie karmienia piersią jest niewskazane.

Ulotka Procto-Hemolan control – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Procto-Hemolan control, 1000 mg, tabletki (Diosminum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 121.91 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Procto-Hemolan control m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Procto-Hemolan control, 1000 mg, tabletki (Diosminum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 130.95 KB

Cena - ile kosztuje Procto-Hemolan control?

Cena Procto-Hemolan control i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Procto-Hemolan control.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Procto-Hemolan control? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g)Wypróbuj krem, który zapewni stabilność, ochronę i pielęgnację twojej protezie zębowej. Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g) zapobiega poślizgowi i przesunięciom protezy, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko uszkodzenia błon śluzowych w obrębie jamy ustnej. Produkt zawiera aloes, który wzmacnia dziąsła, łagodzi podrażnienia i owrzodzenia. Ekstrakt z mirry…

34.99 

Hoyer Propolis Extrakt Bio alkoholfrei wasserlösl. (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

44.99 

Zastosowanie Vichy Mineralblend MakeUp 01 clay fluid (Opakowanie: 30 ml)Vichy Mineralblend MakeUp 01 clay fluid (Opakowanie: 30 ml) to nawilżający fluid do makijażu z kwasem hialuronowym. Przeznaczony dla kobiet chcących zapewnić swojej cerze nie tylko nieskazitelny wygląd, ale również niezbędną pielęgnację. Jest na bazie wody termalnej z Vichy i ma bardzo lekką formułę, co wpływa na komfort stosowania makijażu na co dzień.
Produkt…

76.99 

Zastosowanie Hetterich 70% roztwór alkoholowy (Opakowanie: 100 ml)Musisz coś zdezynfekować? Zraniłeś się i musisz szybko oczyścić ranę? Szybko sięgnij po Hetterich 70% roztwór alkoholowy (Opakowanie: 100 ml), który ma właściwości dezynfekujące i w sposób natychmiastowy usunie wszelkie zanieczyszczenia z Twojej rany. Nie czekaj i szybko oczyść swoją ranę, gdyż w innym przypadku może skończyć się to zakażeniem. Hetterich 70% roztwó…

34.99 

Zastosowanie Syrop Prawoślazowy (Opakowanie: 125 g)Syrop Prawoślazowy (Opakowanie: 125 g) to produkt leczniczy w postaci syropu do stosowania przy podrażnieniach jamy ustnej i gardła. Łagodzi suchy, nieproduktywny kaszel. Ma działanie powlekające i zmniejszające ból wynikły z powodu stanu zapalnego.
Efekt działania Syrop Prawoślazowy (Opakowanie: 125 g)Syrop Prawoślazowy (Opakowanie: 125 g) zawiera macerat z korzenia prawoślazu, który jest bogaty…

3.32 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief