L-Cetirinax

L-Cetirinax to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną lewocetyryzynę. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi, takimi jak alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (w tym przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) oraz przewlekła pokrzywka (przewlekła pokrzywka idiopatyczna). Lek jest dostępny na receptę.

L52

Lek L52 to homeopatyczny środek stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Jest polecany przy przeziębieniu, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani, zapaleniu tchawicy, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, grypie i infekcjach grypopodobnych, suchym kaszlu, rozedmie płuc. Dawkowanie dla dorosłych wynosi 4-5 razy dziennie po 15-25 kropli. Lek jest dostępny bez recepty.

LABIPRAY spray

LABIPRAY spray to lek, który zawiera amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Obie substancje są antyseptykami, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Lek jest wskazany do miejscowego łagodzenia objawów związanych z bólem gardła bez gorączki w zakażeniu jamy ustnej i gardła o łagodnym nasileniu u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Lek jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX to lek stosowany w objawach związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Zawiera przeciwalergiczną substancję czynną – desloratadynę, która nie wywołuje senności i działa cały dzień. Lek jest dostępny bez recepty i może być stosowany u dzieci powyżej 12 lat oraz u osób dorosłych.

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR

Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior to lek w postaci roztworu doustnego na alergię. Ułatwia kontrolę na objawami reakcji alergicznych takimi jak katar, kichanie, swędzenie podniebienia czy łzawienie oczu. Lek nie wywołuje uczucia senności. Substancją czynną jest desloratadyna. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania u osób od 6 roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką.

Laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX

Laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX

Laboratoria Polfa Łódź Ibuprofen Max to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) z grupy pochodnych kwasu propionowego. Lek jest dostępny bez recepty i stosowany jest w łagodnych oraz średnio nasilonych bólach, takich jak ból głowy, migrena, ból zębów, bolesne miesiączkowanie. Ibuprofen Max można stosować również w celu zmniejszenia gorączki.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, po urazach, zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych lub ból menstruacyjny. Paracetamol Polfy Łódź można podawać również w celu zmniejszenia gorączki, towarzyszącej m.in. przeziębieniu oraz stanom grypopodobnym. Lek jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Przeziębienie i Grypa

Lek “Laboratoria PolfaŁódź Przeziębienie i Grypa” to produkt leczniczy, który zawiera kwas acetylosalicylowy, witaminę C oraz wapń. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast witamina C i wapń wspierają odporność organizmu i przyspieszają powrót do zdrowia w przypadku grypy i przeziębienia. Lek jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, skutecznie łagodzi bóle mięśniowe i kostne, bóle głowy i bóle reumatyczne. Jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Przeziębienie i Grypa, smak cytrynowy

Laboratoria PolfaŁódź Przeziębienie i Grypa, smak cytrynowy

Laboratoria PolfaŁódź Przeziębienie i Grypa, smak cytrynowy, to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy ma formę proszku musującego w saszetkach do rozpuszczania. Lek posiada w składzie 3 substancje aktywne: kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C) oraz wapń. Kwas acetylosalicylowy łagodzi objawy przeziębienia i grypy, natomiast witamina C oraz wapń wspomagają prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Lek można stosować również w bólach mięśni i stawów, nerwobólach czy bólach zębów. Jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Zapalenie Gardła

Laboratoria PolfaŁódź Zapalenie Gardła to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera chlorek cetylopirydyniowy. Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym, lek skutecznie zwalcza drobnoustroje wywołujące zapalenia jamy ustnej i gardła. Jest to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z zapaleniem bakteryjnym lub grzybiczym gardła, dziąseł i jamy ustnej. Lek ten jest również stosowany w stomatologii, gdzie pomaga w odkażaniu jamy ustnej, szczególnie w przypadkach, gdy pielęgnacja jamy ustnej jest ograniczona. Produkt leczniczy stosuje się do odkażania jamy ustnej, dziąseł i gardła w przebiegu zapalenia bakteryjnego i grzybiczego. Laboratoria PolfaŁódź Zapalenie Gardła jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Lek Laboratoria PolfaŁódź Zatoki to produkt leczniczy o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest przeznaczony do doraźnego stosowania w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Lek jest dostępny bez recepty.

Lacidipine Teva

Lacidipine Teva to lek, który zawiera substancję czynną lacydypinę, należącą do grupy leków zwanych antagonistami wapnia. Działa poprzez blokowanie kanałów wapniowych, co prowadzi do rozluźnienia i poszerzenia naczyń krwionośnych, ułatwiając przepływ krwi i obniżając ciśnienie tętnicze. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Lek jest dostępny na receptę.

Lacidofil

Lacidofil to lek dostępny bez recepty, który zawiera bakterie kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus helveticus. Jego głównym działaniem jest przywracanie naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, gdy doszło do jej zniszczenia lub zahamowania rozwoju przez inne bakterie. Wskazaniami do stosowania Lacidofilu są: zapobieganie zaburzeniom mikroflory przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające w trakcie i po antybiotykoterapii oraz nawracające rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.

Lacinis

Lacinis to lek zawierający substancję czynną lacydypinę, która jest antagonistą wapnia. Działa głównie na mięśnie gładkie tętnic, powodując ich rozszerzenie, co skutkuje obniżeniem ciśnienia tętniczego. Lek jest stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego, zarówno w monoterapii, jak i w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Lacinis jest dostępny na receptę.

Lacipil

Lacipil to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie lacydypina. Jest to silnie działający antagonista wapnia, który działa prawie wyłącznie na mięśnie gładkie tętnic. Rozszerzając tętniczki obwodowe powoduje zmniejszenie oporu obwodowego i w rezultacie obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek jest przeznaczony do leczenia nadciśnienia tętniczego. Może być stosowany w monoterapii (jako jedyny lek) lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze, takimi jak: beta-adrenolityki, leki moczopędne albo inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE).

Lackepila

Lackepila to lek, który jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną lacydypinę, która należy do grupy antagonistów jonów wapnia. Działa głównie na naczynia krwionośne, powodując zmniejszenie napięcia mięśni gładkich ścian naczyń i rozszerzenie naczyń. W rezultacie obniża ciśnienie tętnicze i zmniejsza obwodowy opór naczyniowy. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Lacosamide Accord

Lacosamide Accord to lek przeciwpadaczkowy dostępny na receptę. Substancją czynną tego produktu leczniczego jest lakozamid. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat z padaczką. Stosowany jest jako terapia wspomagająca z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Lacosamide Eignapharma

Lacosamide Eignapharma to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lakozamid. Jest stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami, w celu zmniejszenia liczby napadów padaczkowych częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych. Lek jest dostępny na receptę.

Lacosamide Fresenius Kabi

Lacosamide Fresenius Kabi to lek, który zawiera lakozamid i należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Jego głównym celem jest zmniejszenie liczby napadów u pacjentów z padaczką. Lek ten jest wskazany w monoterapii w leczeniu napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych, u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat, z padaczką. Lacosamide Fresenius Kabi jest również wskazany w terapii wspomagającej w leczeniu napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych, u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat, z padaczką; oraz napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych, u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat, z uogólnioną padaczką idiopatyczną.

Lacosamide Glenmark

Lacosamide Glenmark to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lakozamid. Jest stosowany w monoterapii lub jako terapia wspomagająca w leczeniu napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat z padaczką. Lek ten jest dostępny na receptę.

Lacosamide Neuraxpharm

Lacosamide Neuraxpharm to lek przeciwpadaczkowy, którego substancją czynną jest lakozamid. Jest dostępny na receptę i stosowany jest u osób chorujących na padaczkę w celu zmniejszenia ilości napadów padaczkowych. Lek jest przeznaczony do stosowania w terapii wspomagającej napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat z padaczką, a także napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat z uogólnioną padaczką idiopatyczną.

Lacosamide Stada

Lacosamide Stada to lek przeciwpadaczkowy, którego substancją czynną jest lakozamid. Stosowany jest w monoterapii lub terapii wspomagającej w leczeniu napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat z padaczką. Lek ten jest dostępny na receptę.

Lacosamide Teva

Lacosamide Teva to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu padaczki w celu zmniejszenia liczby napadów. Lek zawiera substancję czynną o nazwie lakozamid. Dostępne są tabletki w czterech dawkach: 50 mg, 100 mg, 150 mg i 200 mg. Tabletki 100 mg i 150 mg zawierają żółcień pomarańczową, a tabletki 200 mg zawierają czerwień koszenilową. Barwniki te mogą powodować reakcje alergiczne.

Lacosamide UCB

Lacosamide UCB to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lakozamid. Jest stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami, w celu zmniejszenia liczby napadów padaczkowych częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Lacosamide Zentiva

Lacosamide Zentiva to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lakozamid. Jest stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami, w celu zmniejszenia liczby napadów padaczkowych częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych. Lek jest dostępny na receptę.

Lactacyd Intimed

Lactacyd Intimed

Lactacyd Intimed to produkt w postaci kapsułek dopochwowych, które zawierają liofilizowane, żywe pałeczki Lactobacillus gasseri DSM 14869 i Lactobacillus rhamnosus DSM 14870. Te bakterie są wyizolowane z pochwy zdrowej kobiety. Produkt jest zalecany do stosowania w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy u kobiet. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu.

Lacteol Fort 340 mg

Lacteol Fort 340 mg to lek doustny, który wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego. Jest stosowany w leczeniu biegunki, jednocześnie z uzupełnianiem płynów i (lub) stosowaniem odpowiedniej diety u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Substancją czynną są produkty metaboliczne wytworzone przez inaktywowane szczepy Lactobacillus LB. Lek jest dostępny bez recepty.

Lactovaginal

Lactovaginal to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Jest to szczególnie ważne w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi, a także w przypadku upławów. Lek występuje w postaci kapsułek dopochwowych i jest zalecany do stosowania profilaktycznie. Substancją czynną leku są żywe pałeczki bakterii kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573.

Lactugel

Lactugel to lek, który zawiera laktulozę, syntetyczny dwucukier składający się z galaktozy połączonej z fruktozą. Jest oporny na działanie enzymów trawiących dwucukry w jelicie cienkim i jest wchłaniany tylko w niewielkim stopniu. W niezmienionej postaci dociera do jelita grubego, gdzie pod wpływem flory bakteryjnej zostaje rozłożony. Lek jest stosowany w przypadku przewlekłych zaparć, encefalopatii (stany przedśpiączkowe i śpiączkowe w przebiegu niewydolności wątroby) oraz w przypadku konieczności zmiękczania stolca (hemoroidy, zabiegi chirurgiczne w obrębie jelita grubego, odbytu). Lek jest dostępny bez recepty.

Lactulose Abbott

Lactulose Abbott to lek o działaniu przeczyszczającym, który zawiera laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Laktuloza poprzez miejscowe działanie osmotyczne, powoduje zatrzymanie wody w jelicie grubym, co skutkuje rozluźnieniem i zwiększeniem masy kału oraz stymulacją perystaltyki jelit. Lek stosuje się w przypadku przewlekłych zaparć, encefalopatii (stany przedśpiączkowe i śpiączkowe w przebiegu niewydolności wątroby) oraz w przypadku konieczności zmiękczania stolca (hemoroidy, zabiegi chirurgiczne w obrębie jelita grubego, odbytu). Lek jest dostępny na receptę.

Lactulose Fresenius

Lactulose Fresenius to lek w postaci roztworu doustnego, który zawiera substancję czynną o nazwie laktuloza. Laktuloza jest środkiem przeczyszczającym, który działa poprzez zwiększenie zawartości wody w jelitach, co sprawia, że stolec staje się bardziej miękki i łatwiej się wypróżniać. Wskazaniami do stosowania tego leku są zaparcia oraz zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Lactulose-MIP

Lactulose-MIP to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który nie ulega trawieniu w jelicie cienkim i dociera w niezmienionej postaci do jelita grubego. Tam pod wpływem flory bakteryjnej jest rozkładany do kwasów organicznych, które zwiększają objętość treści jelitowej i pobudzają perystaltykę jelit. Lek ten jest stosowany w zaparciach oraz w zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej.

Lactulosum Aflofarm

Lactulosum Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier, nie wchłaniający się w przewodzie pokarmowym. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Działanie laktulozy polega na hamowaniu procesów gnilnych i wytwarzania amonu, co prowadzi do zmniejszenia stężenia amoniaku we krwi. Lek jest dostępny w postaci syropu.

Lactulosum Amara

Lactulosum Amara to lek o działaniu przeczyszczającym, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny disacharyd, który po podaniu doustnym nie ulega trawieniu w jelicie cienkim i praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby u dorosłych (stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa).

Lactulosum Arrow

Lactulosum Arrow to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier. Lek ten ma działanie przeczyszczające, dzięki czemu pomaga przywrócić prawidłowy rytm wypróżnień. Stosuje się go w leczeniu zaparć oraz w schorzeniach wątroby, takich jak encefalopatia wątrobowa. Laktuloza nie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego, ale jest rozkładana przez bakterie jelitowe.

Lactulosum Espefa

Lactulosum Espefa to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier. Jest to lek przeczyszczający, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Stosowany jest w leczeniu przewlekłych zaparć oraz w ostrej niewydolności wątroby ze stanami przedśpiączkowymi i śpiączką, a także w przewlekłej niewydolności wątroby ze zwiększeniem stężenia amoniaku we krwi. Może być stosowany u dorosłych i dzieci, również niemowląt.

Lactulosum Hasco

Lactulosum Hasco

Lactulosum Hasco to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Laktuloza jest rozkładana w okrężnicy do kwasu mlekowego, mrówkowego i octowego oraz dwutlenku węgla. Kwasy te zmniejszają pH w okrężnicy i wykazują miejscowe działanie osmotyczne, powodując zatrzymanie wody w jelicie grubym. W wyniku tego następuje rozluźnienie i zwiększenie masy kału oraz stymulacja perystaltyki jelit. Lek jest stosowany w leczeniu zaparć oraz w zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Lactulosum Orifarm

Lactulosum Orifarm to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeczyszczające. Jest dostępny w postaci syropu o smaku truskawkowym. Substancją czynną leku jest laktuloza. Lek jest przeznaczony do leczenia przewlekłych zaparć oraz w encefalopatii wątrobowej.

Lactulosum Orifarm Forte

Lactulosum Orifarm Forte to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeczyszczające. Jest przeznaczony do leczenia zaparć oraz w encefalopatii wątrobowej. Substancją czynną leku jest laktuloza. Lek jest dostępny w postaci syropu o smaku truskawkowym.

Lactulosum Polfarmex

Lactulosum Polfarmex

Lactulosum Polfarmex to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier nie wchłaniający się z przewodu pokarmowego. Działa przeczyszczająco, hamuje procesy gnilne i wytwarzanie amoniaku w jelicie grubym. Wskazany jest do stosowania w przewlekłych zaparciach oraz w leczeniu i zapobieganiu encefalopatii wątrobowej.

Lactulosum Takeda

Lactulosum Takeda to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier. Jest to preparat o działaniu łagodnie przeczyszczającym. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparciach oraz w encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby, takich jak stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa.

Lactulosum Takeda Forte

Lactulosum Takeda Forte to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Jego substancją czynną jest laktuloza. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć u dzieci i dorosłych oraz przy encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Syrop Lactulosum Takeda Forte zawiera 667mg laktulozy w jednym mililitrze leku.

Lacydyna

Lacydyna to lek, który jest antagonistą kanału wapniowego. Zawiera substancję czynną lacydypinę, która skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek jest stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego, zarówno w monoterapii, jak i w leczeniu skojarzonym z innymi lekami hipotensyjnymi, takimi jak beta-adrenolityki, leki moczopędne lub inhibitory konwertazy angiotensyny. Lacydyna jest dostępna na receptę.

Ladiva

Ladiva to suplement diety zawierający wyciąg z liścia maliny właściwej. Jest to produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Właściwości liścia maliny wpływają na florę bakteryjną układu trawiennego. Produkt jest dostępny bez recepty. Zalecane dzienne spożycie dla dorosłych to 1,5 g liści malin.

Ladybon

Ladybon to lek w postaci tabletek, stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Zawiera substancję czynną tibolon. Jest zalecany kobietom w okresie pomenopauzalnym, u których od ostatniej naturalnej miesiączki upłynął co najmniej 1 rok. Lek łagodzi objawy występujące po menopauzie i zapobiega osteoporozie. Ladybon jest dostępny na receptę.

Lafactin

Lafactin to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną wenlafaksynę. Jest stosowany w leczeniu ciężkich epizodów depresji, a także w zapobieganiu ich nawrotom. Lafactin jest również wskazany do stosowania w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej oraz lęku napadowego z agorafobią lub bez niej. Lek jest dostępny na receptę.

Lagosa

Lagosa to lek dostępny bez recepty, który zawiera suchy ekstrakt z ostropestu plamistego, odpowiadający 150 mg sylimaryny. Jest to preparat pochodzenia roślinnego, stosowany tradycyjnie w chorobach wątroby. Wskazaniem do stosowania leku są stany po uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem związków toksycznych oraz jako leczenie wspomagające w przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Lek chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych, pobudza jej zdolność regeneracyjną, utrudnia przenikanie czynników hepatotoksycznych do wnętrza komórek wątroby, stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych.

LAIF 600

LAIF 600 to lek zawierający wyciąg z dziurawca zwyczajnego. Jest stosowany w leczeniu łagodnych zaburzeń nastroju typu depresyjnego. Lek jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, że pomimo dostępności bez recepty, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku.

Lakcid

Lakcid

Lakcid to lek dostępny bez recepty, który zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus. Szczepy te są odporne na kwaśne pH żołądka oraz na działanie soli kwasów żółciowych, dzięki czemu mogą kolonizować skład mikroflory jelit, szczególnie jeśli była ona wyjałowiona antybiotykoterapią. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu poantybiotykowego zapalenia jelit, w szczególności wspomagająco w rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy, a także w celu zapobiegania biegunce podróżnych.

Lakcid ENTERO

Lakcid Entero to lek probiotyczny, który zawiera drożdżaki Saccharomyces boulardii. Jest to produkt leczniczy o działaniu przeciwbiegunkowym. Lek jest zalecany w leczeniu biegunek różnego pochodzenia oraz w zapobieganiu biegunkom. Lakcid Entero jest dostępny bez recepty.

Lakcid forte

Lakcid Forte

Lakcid Forte to lek dostępny bez recepty, który zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus. Te bakterie, podobnie jak inne bakterie kwasu mlekowego, kolonizują błonę śluzową jelit i normalizują skład mikroflory przewodu pokarmowego, zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii. Wskazany jest do stosowania w leczeniu poantybiotykowego zapalenia jelit, w szczególności wspomagająco w rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy, wspomagająco w trakcie trwania antybiotykoterapii i po jej zakończeniu oraz w celu zapobiegania biegunce podróżnych.

Lakcid GASTROMED

Lakcid GASTROMED to innowacyjny proszek, który po rozpuszczeniu w wodzie tworzy zawiesinę do stosowania doustnego. Preparat zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus, które mają zdolność do kolonizowania błony śluzowej jelit i przywracania równowagi mikroflory przewodu pokarmowego. Jest to idealny wybór w przypadku biegunki wirusowej u dzieci, zaburzeń czynnościowych jelit spowodowanych brakiem prawidłowej flory bakteryjnej, a także w celu zapobiegania biegunce podróżnych. Preparat ten może również pomóc w przypadku zaburzeń jelitowych wywołanych kuracją antybiotykową. Produkt dostępny jest bez recepty.

Lakcid Intima

Lakcid Intima to produkt leczniczy w postaci kapsułek dopochwowych, które zawierają liofilizowane, żywe pałeczki Lactobacillus gasseri DSM 14869 i Lactobacillus rhamnosus, DSM 14870 wyizolowane z pochwy zdrowej kobiety. Bakterie te posiadają silne właściwości adhezyjne do nabłonka pochwy, które umożliwiają im kolonizację i przeżywalność w pochwie. Lakcid Intima zaleca się stosować w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy u kobiet powyżej 18. roku życia. Jest dostępny bez recepty.

Lakcid L

Lakcid L

Lakcid L to preparat zawierający pałeczki kwasu mlekowego, które przywracają i utrzymują prawidłową mikroflorę jelitową. Dzięki temu ogranicza rozwój szkodliwych drobnoustrojów i zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Wspomaga również czynność jelit i procesy trawienne. Jest dostępny bez recepty.

Lakea

Lakea to lek przeciwnadciśnieniowy, który zawiera substancję czynną losartan potasu. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a także w leczeniu chorób nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2. Może być również stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u pacjentów, u których leczenie inhibitorami ACE jest nieodpowiednie. Lakea jest dostępny na receptę.

Lakea HCT

Lakea HCT to lek na receptę, który zawiera dwa składniki aktywne: losartan i hydrochlorotiazyd. Losartan jest antagonistą receptora angiotensyny II, który pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne i obniżyć ciśnienie krwi. Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym, który pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru soli i wody poprzez zwiększenie produkcji moczu. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których ciśnienie krwi nie jest odpowiednio kontrolowane przez monoterapię losartanem lub hydrochlorotiazydem.

Lakozamid NeuroPharma

Lakozamid NeuroPharma to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lakozamid. Jest stosowany w leczeniu padaczki, w celu zmniejszenia liczby napadów. Lek ten jest stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat. Może być stosowany samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Jest dostępny na receptę.

Laktomag B6

Laktomag B6 to lek dostępny bez recepty, który zawiera magnez w postaci łatwo przyswajalnej soli organicznej (wodoroasparaginianu magnezu – 1000 mg, 70 mg jonów Mg2+) oraz witaminę B6 (5 mg), która zwiększa biodostępność magnezu i zmniejsza jego wydalanie z moczem. Stosowany jest w profilaktyce powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz uzupełnianiu stwierdzonych niedoborów. Zalecany jest do stosowania profilaktycznie w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, problemach ze snem, bólach mięśni. Może być stosowany również w profilaktyce stanów zwiększonego zapotrzebowania na magnez i witaminę B6, na przykład w okresie szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz przy intensywnej pracy umysłowej.

Lalea

Lalea to lek hormonalny, który jest stosowany jako środek antykoncepcyjny. Składa się z dwóch składników aktywnych: drospirenonu i etynyloestradiolu. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Lalea jest zapobieganie ciąży. Pamiętaj, aby zawsze konsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku.

Lamar

Lamar to lek na receptę, który zawiera substancję czynną glimepirydę. Jest to lek przeciwcukrzycowy stosowany w terapii cukrzycy typu 2, gdy dieta, redukcja masy ciała oraz ćwiczenia fizyczne nie są wystarczająco skuteczne w celu regulacji poziomu cukru we krwi. Glimepirydę stosuje się doustnie, a dawka stosowana w leczeniu jest zależna od jednostki chorobowej, wieku, schorzeń towarzyszących, stężenia glukozy we krwi i innych czynników.

Lambrinex

Lambrinex

Lambrinex to lek, który zawiera substancję czynną atorwastatynę. Jest to lek zmniejszający stężenie lipidów, takich jak cholesterol i triglicerydy, we krwi. Wskazaniem do stosowania jest zmniejszenie stężenia lipidów we krwi, gdy sama dieta ubogotłuszczowa i zmiany trybu życia nie są skuteczne. Lambrinex jest dostępny na receptę.

Lamegom

Lek Lamegom zawiera substancję czynną agomelatynę, która jest lekiem przeciwdepresyjnym. Jest przepisywany w celu leczenia depresji. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lamegom jest dostępny na receptę.

Lameptil S

Lameptil S to lek doustny o działaniu przeciwdrgawkowym. Głównym składnikiem jest lamotrygina, która jest blokerem kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Lek ten jest stosowany w leczeniu padaczki oraz w profilaktyce epizodów depresyjnych występujących w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Lameptil S jest dostępny na receptę.

Lametta

Lametta to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną o nazwie letrozol. Należy on do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Jest stosowany w hormonalnym (endokrynologicznym) leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Wskazany jest zarówno przed operacją piersi, jak i w profilaktyce przerzutów przy zaawansowanym stadium raka. Lametta jest dostępny na receptę.

Lamifortan active

Lamifortan Active to lek dostępny bez recepty, który zawiera chlorowodorek terbinafiny. Działa przeciwgrzybiczo, zwalczając dermatofity, pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Jest stosowany w leczeniu grzybicy stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego. Lek ma postać żelu do stosowania na skórę.

Lamilept

Lamilept to lek przeciwpadaczkowy zawierający substancję czynną lamotryginę. Jest stosowany w leczeniu różnych form padaczki, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Lamilept jest także stosowany w leczeniu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, zwłaszcza w celu zapobiegania lub łagodzenia epizodów depresji. Lek jest dostępny na receptę.

Lamisil

Lamisil to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera substancję czynną terbinafinę. Jest skuteczny w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, włosów i paznokci spowodowanych przez dermatofity i drożdżaki. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują grzybicę owłosionej skóry głowy, grzybicę paznokci oraz grzybicze zakażenia skóry, takie jak grzybica tułowia, grzybica odrębna pachwin, grzybica stóp oraz zakażenia skóry wywołane przez drożdżaki z rodzaju Candida.

Lamisilatt

Lamisilatt to lek przeciwgrzybiczy dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną chlorowodorek terbinafiny. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze, działa na różnorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do stosowania w przypadku grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, grzybicy skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego.

Lamisilatt 1

Lamisilatt 1 to lek przeciwgrzybiczy dostępny bez recepty. Jest to biały, jednorodny i połyskujący krem, który zawiera substancję czynną chlorowodorek terbinafiny. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze i działa na różnorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do stosowania w przypadku grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, grzybicy skóry gładkiej oraz łupieżu pstrego.

Lamisilatt Dermgel

Lamisilatt Dermgel to lek dostępny bez recepty, który ma właściwości przeciwgrzybicze. Zawiera substancję czynną – chlorowodorek terbinafiny. Jest skuteczny wobec różnorodnych gatunków grzybów wywołujących choroby skóry. Wskazany jest do leczenia grzybicy stóp, grzybicy podeszwowej stóp (grzybica mokasynowa), grzybicy fałdów skórnych i skóry gładkiej, łupieżu pstrego oraz drożdżycy skóry.

Lamisilatt Spray

Lamisilatt Spray to lek przeciwgrzybiczy przeznaczony do stosowania na skórę. Działa grzybobójczo na grzyby powodujące zakażenia skóry. Jest stosowany w leczeniu grzybicy stóp (stopa atlety), grzybicy pachwin, grzybicy skóry gładkiej oraz zakażenia drożdżakowego skóry, zwanego łupieżem pstrym. Lek jest dostępny bez recepty.

Lamistad

Lamistad to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lamotryginę. Jest stosowany w leczeniu różnych form padaczki zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Lamistad jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania w przypadku napadów częściowych (napady, które zaczynają się w jednym obszarze mózgu), napadów uogólnionych (napady, które zaczynają się w dwóch obszarach mózgu jednocześnie) oraz napadów Lennoxa-Gastauta (forma padaczki występująca u dzieci).

Lamitrin

Lamitrin to lek przeciwpadaczkowy dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie lamotrygina. Lamotrygina wpływa na ośrodkowy układ nerwowy pacjenta i przeciwdziała występowaniu drgawek, dlatego jest stosowany w leczeniu padaczki. Ponadto, Lamitrin skutecznie zapobiega występowaniu epizodów depresyjnych u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi. Wskazaniami do stosowania leku Lamitrin jest padaczka u osób dorosłych i młodzieży w wieku 13 lat i powyżej, a także u dzieci od 2 do 12 lat. Jest również wskazany do zapobiegania epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których występują głównie epizody depresji.

Lamitrin S

Lamitrin S to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lamotryginę. Stosuje się go w leczeniu dwóch chorób – padaczki i zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. W przypadku padaczki, lek blokuje w mózgu impulsy powodujące epizody padaczkowe. U osób z chorobą afektywną dwubiegunową jest stosowany w celu zapobieżenia wystąpieniu okresów depresji. Lek jest dostępny na receptę.

Lamivudine + Zidovudine Accord

Lamivudine + Zidovudine Accord to lek stosowany w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV) u dorosłych i dzieci. Składa się on z dwóch substancji czynnych, lamiwudyny i zydowudyny, które należą do grupy leków przeciwretrowirusowych, zwanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI). Lek nie powoduje wyleczenia z zakażenia HIV; zmniejsza on liczbę wirusów oraz utrzymuje ją na niskim poziomie. Lek jest dostępny na receptę.

Lamivudine Aurovitas

Lamivudine Aurovitas to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną o nazwie lamiwudyna. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u dorosłych z wyrównaną chorobą wątroby z objawami czynnej replikacji wirusa, trwale zwiększoną aktywnością ALT w surowicy i histologicznym potwierdzeniem czynnego stanu zapalnego w wątrobie i/lub zwłóknienia. Może być również stosowany u pacjentów z niewyrównaną chorobą wątroby w skojarzeniu z innym lekiem niewykazującym krzyżowej oporności na lamiwudynę.

Lamivudine Mylan

Lamivudine Mylan to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną lamiwudynę. Jest stosowany w leczeniu dorosłych i dzieci zakażonych wirusem HIV (ludzkim wirusem upośledzenia odporności). Lek nie powoduje pełnego wyleczenia zakażenia wirusem HIV, ale zmniejsza liczbę wirusów i utrzymuje je na niskim poziomie. Lamivudine Mylan jest dostępny na receptę.

Lamivudine Teva

Lamivudine Teva to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną – lamiwudynę. Lek ten jest stosowany w ramach terapii przeciwretrowirusowej w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV). Charakteryzuje się działaniem przeciwko HIV oraz wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV). Lamivudine Teva jest dostępny na receptę.

Lamivudine Teva Pharma B.V.

Lamivudine Teva Pharma B.V. to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną – lamiwudynę. Jest stosowany w ramach terapii przeciwretrowirusowej w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV). Lek ten redukuje liczbę wirusów oraz ma znaczący wpływ na utrzymanie ich niskiego poziomu. Jest dostępny na receptę.

Lamivudine/Zidovudine Teva

Lamivudine/Zidovudine Teva to lek przeciwwirusowy, który zawiera dwie substancje czynne: lamiwudynę i zydowudynę. Leki te należą do grupy nukleozydowych inhibitorów odwrotnej transkryptazy (NRTI) i są aktywne przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności (HIV) oraz wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV). Lek jest stosowany jako część skojarzonej terapii przeciwretrowirusowej w leczeniu zakażeń HIV u dorosłych i dzieci. Lamivudine/Zidovudine Teva jest dostępny na receptę.

Lamiwudyna/Zydowudyna Mylan

Lek Lamiwudyna/Zydowudyna Mylan jest lekiem przeciwwirusowym z grupy nukleozydowych inhibitorów odwrotnej transkryptazy (NRTI). Wykazuje aktywność przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności (HIV) oraz wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV). Jest stosowany w skojarzonej terapii przeciwretrowirusowej w leczeniu zakażeń HIV. Lek jest dostępny na receptę.

Lamotrigine Arrow

Lamotrigine Arrow to lek przeciwdrgawkowy, który jest stosowany w leczeniu dwóch chorób – padaczki i zaburzeń dwubiegunowych. W leczeniu padaczki działa poprzez blokowanie w mózgu sygnałów wywołujących napady padaczkowe (drgawki). Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami. Jest dostępny na receptę.

Lamotrigine Aurobindo

Lamotrigine Aurobindo to lek przeciwpadaczkowy dostępny w postaci tabletek. Stosowany jest w leczeniu padaczki i zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. W przypadku padaczki, lek blokuje w mózgu impulsy powodujące epizody padaczkowe. U osób z chorobą afektywną dwubiegunową jest stosowany w celu zapobieżenia wystąpieniu okresów depresji. Lek jest dostępny na receptę.

Lamotrigine Farmax

Lamotrigine Farmax to lek przeciwdrgawkowy, który jest również stosowany jako stabilizator nastroju. Jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów padaczki, w tym napadów częściowych i uogólnionych, a także napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta. Ponadto, Lamotrigine Farmax jest stosowany w profilaktyce zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, zwłaszcza w zapobieganiu nawrotom depresji. Lek jest dostępny na receptę.

Lamotrix

Lamotrix to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną lamotryginę. Stosowany jest w leczeniu dwóch chorób – padaczki oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Jego działanie polega na blokowaniu impulsów w mózgu, które wywołują napady padaczkowe. Lek jest dostępny na receptę.

Lamzede

Lamzede to lek, który jest stosowany w leczeniu choroby Niemanna-Picka typu B. Jest to rzadka, genetycznie uwarunkowana choroba metaboliczna, która prowadzi do gromadzenia się sfingomieliny, rodzaju tłuszczu, w różnych komórkach i tkankach organizmu. Lamzede działa poprzez zastępowanie brakującego enzymu, który normalnie rozkłada sfingomielinę. Lek jest dostępny na receptę.

Lanbax

Lanbax to lek, który zawiera substancję czynną lanzoprazol. Działa poprzez blokowanie wydzielania kwasu solnego w komórkach żołądka, co jest wynikiem zahamowania działania pompy protonowej. Lek jest stosowany w leczeniu i profilaktyce wrzodów dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, zespołu Zollingera-Ellisona oraz w eradykacji Helicobacter pylori (w skojarzeniu z antybiotykami) u osób z chorobą wrzodową. Lanbax jest dostępny na receptę.

Lancetan

Lancetan to syrop, który zawiera ekstrakt z babki lancetowatej. Jest to lek tradycyjnie stosowany w chorobach i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z zalegającą wydzieliną i problemami z odkrztuszaniem. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni stosować 3-4 razy dziennie po 5ml lub 2 razy dziennie po 10ml. Dzieci w wieku 6-12 lat powinny stosować 3-4 razy dziennie po 5 ml. Lancetan jest dostępny bez recepty.

Landulosin

Lek Landulosin jest lekiem na receptę stosowanym w leczeniu powiększonego gruczołu krokowego, znanego również jako łagodny rozrost gruczołu krokowego. Jest to stan nienowotworowy spowodowany nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Landulosin jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę.

Langerin

Langerin to lek przeciwcukrzycowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną metforminę, która należy do grupy leków nazywanych biguanidami. Lek ten wspomaga obniżenie stężenia glukozy we krwi, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na cukrzycę. Wskazaniem do stosowania Langerin jest cukrzyca typu 2, zwłaszcza u pacjentów z nadwagą, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie zapewniają odpowiedniej kontroli glikemii.

Lansoprazol Qualitec

Lansoprazol Qualitec to lek na receptę, który zawiera substancję czynną lanzoprazol. Jest inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu wytwarzanego w żołądku. Lekarz może przepisać Lansoprazol Qualitec w celu leczenia choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, a także do zapobiegania refluksowemu zapaleniu przełyku. Może być również stosowany do leczenia zgagi i refluksu (zarzucanie kwasu żołądkowego do przełyku), zakażeń spowodowanych bakterią Helicobacter pylori w połączeniu z odpowiednimi antybiotykami, oraz do leczenia lub zapobiegania owrzodzeniom dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających stałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Może być również stosowany do leczenia zespołu Zollingera i Ellisona.

Lansoprazole Genoptim

Lansoprazole Genoptim to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną lanzoprazol. Lanzoprazol jest inhibitorem pompy protonowej, który redukuje ilość kwasu wytwarzanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, zakażeń Helicobacter pylori, a także w profilaktyce wrzodów dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Lansoprazole Genoptim jest dostępny na receptę.

Lansoprazolum 123ratio

Lansoprazolum 123ratio to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną Lansoprazolum. Jest inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu wydzielanego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku oraz w terapii eradykacji bakterii Helicobacter pylori.

Lantrea

Lantrea to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną lanzoprazol. Lanzoprazol jest inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, a także w leczeniu i profilaktyce wrzodów dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Lantrea jest dostępny na receptę.

Lantrea ODT

Lantrea ODT to lek zawierający substancję czynną Lansoprazolum, który jest inhibitorem pompy protonowej. Zmniejsza ilość kwasu wydzielanego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, leczeniu i profilaktyce refluksowego zapalenia przełyku, leczeniu zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku, zakażeń Helicobacter pylori, leczeniu i profilaktyce wrzodów dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, oraz w leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Lantus

Lantus to długodziałający analog insuliny ludzkiej, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany do leczenia cukrzycy u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 2. roku życia. Lek podaje się podskórnie raz na dobę, o dowolnej, ale tej samej porze dnia. Może być stosowany w skojarzeniu z doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi. Przy zmianie schematu dawkowania z zastosowaniem insuliny o średnio długim lub długim okresie działania na schemat z użyciem insuliny glargine konieczna może być zmiana dawki dotychczas stosowanej insuliny oraz towarzyszącego leczenia przeciwcukrzycowego.

Lanvis

Lanvis to lek w postaci tabletek, zawierający substancję czynną – tioguaninę, która należy do grupy leków cytotoksycznych stosowanych w chemioterapii. Jest używany przy leczeniu niektórych chorób krwi i nowotworów krwi. Lanvis jest dostępny na receptę.

Lanzogen

Lanzogen to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną lansoprazol. Jest inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu produkowanego w żołądku. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu chorób żołądka i dwunastnicy, takich jak choroba wrzodowa. Lanzogen jest dostępny na receptę.

Lanzomyl

Lanzomyl zawiera substancję czynną lanzoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działanie tego leku polega na zmniejszeniu ilości kwasu wytwarzanego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku, a także w zespole Zollingera-Ellisona. Lek jest dostępny na receptę.

Lanzostad

Lanzostad to lek w postaci kapsułek dojelitowych twardych, zawierający substancję czynną lansoprazol. Jest inhibitorem pompy protonowej, co oznacza, że zmniejsza ilość kwasu produkowanego w żołądku. Może być stosowany w leczeniu chorób żołądka i dwunastnicy. Lek jest dostępny na receptę.

Witamy w kategorii leków na literę L. Ta sekcja zawiera szczegółowe informacje na temat różnych leków, które zaczynają się od litery L. Leki te mają na celu leczenie lub zapobieganie różnym chorobom i dolegliwościom. W tej kategorii znajdują się między innymi:

 • leki na choroby układu pokarmowego, które łagodzą objawy związane z układem trawiennym, np. w zgadze, refluksie, wrzodach, zaparciach, biegunce lub zapaleniu trzustki.
 • leki na choroby układu oddechowego, które ułatwiają oddychanie, rozszerzają oskrzela, zwalczają zakażenia i alergie, np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc lub katarze siennym.
 • leki na choroby układu nerwowego, które wpływają na funkcje poznawcze, pamięć, nastrój, sen, ból lub drgawki, np. w chorobie Alzheimera, depresji, padaczce, migrenie lub chorobie Parkinsona .
 • leki na choroby układu moczowo-płciowego, które leczą lub zapobiegają problemom związanych z układem moczowym lub narządami płciowymi, np. w zakażeniach dróg moczowych, nietrzymaniu moczu, zaburzeniach erekcji, antykoncepcji lub chorobach przenoszonych drogą płciową .
 • leki na choroby układu kostno-stawowego, które wzmacniają kości, stawy i mięśnie, łagodzą ból i stan zapalny, np. w osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów lub dna moczanowa .
 • leki na choroby układu hormonalnego, które regulują poziom hormonów w organizmie, np. w niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadczynności przytarczyc lub chorobach nadnerczy .
 • leki na choroby skóry, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom skóry, np. w trądziku, łuszczycy, egzemie, grzybicy, liszaju lub łupieżu .
 • leki na choroby oczu, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom oczu, np. w zapaleniu spojówek, jaskrze, zaćmie, zwyrodnieniu plamki lub zespole suchego oka .
 • leki na choroby nowotworowe, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych, np. w raku piersi, prostaty, jelita grubego, płuc lub skóry .
 • leki na choroby zakaźne, które zwalczają zakażenia wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty, np. w gruźlicy, boreliozie, grypie, opryszczce, malarii lub owsicy .
 • leki na choroby alergiczne, które łagodzą objawy alergiczne, np. w katarze siennym, pokrzywce, alergicznym zapaleniu spojówek lub astmie .
 • leki na choroby bólowe, które łagodzą ból o różnym nasileniu i pochodzeniu, np. w bólu głowy, zęba, menstruacyjnym, mięśniowym, stawowym lub nowotworowym .

Każdy wpis na liście zawiera:

Opisy leków: Szczegółowe informacje na temat leku, w tym jego zastosowanie, składniki aktywne i jak działa.

Dawkowanie: Zalecenia dotyczące dawkowania, w tym jak często i jak długo powinno się stosować lek. Zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Ulotki: Elektroniczne kopie ulotek dołączonych do opakowań leków. Ulotki te zawierają ważne informacje, takie jak skład, przeciwwskazania, działania niepożądane i instrukcje dotyczące przechowywania.

Opinie pacjentów: Opinie osób, które stosowały te leki. Pamiętaj, że reakcje na leki mogą się różnić w zależności od osoby, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej.

Mamy nadzieję, że znajdziesz te informacje pomocne i zachęcamy do skonsultowania wszelkich pytań dotyczących leków z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że informacje zawarte na tej stronie nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej.