LACTULOSE-MIP

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LACTULOSE-MIP - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LACTULOSE-MIP. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LACTULOSE-MIP w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - LACTULOSE-MIP CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LACTULOSE-MIP? – OPIS I WSKAZANIA

Lactulose-MIP 9,75 g/15 ml syrop jest dwucukrem złożonym z D-galaktozy i fruktozy. Jest lekiem łagodnie przeczyszczającym o działaniu osmotycznym. Za przeczyszczające działanie laktulozy odpowiedzialne są dwa zjawiska:
– cukier i kwasy powodują zmiany ciśnienia osmotycznego (zwiększenie objętości treści jelitowej), co
pośrednio wpływa na pobudzenie perystaltyki jelit.
– kwasy pobudzają perystaltykę jelit w sposób bezpośredni.
Przyjmuje się, że za działanie laktulozy polegające na zmniejszeniu stężenia amoniaku we krwi, odpowiedzialne są następujące zjawiska:
– rozkład laktulozy powoduje zmniejszenie wartości pH, co prowadzi do jonizacji amoniaku. W ten sposób powstają niewchłanialne i nietoksyczne jony amoniowe. Proces ten prowadzi do zmniejszenia wchłaniania amoniaku z okrężnicy.
– pod wpływem zwiększonego stężenia węglowodanów i wynikającego stąd zakwaszenia treści jelita, enzymy proteolityczne jelita zostają wyparte na rzecz enzymów sacharolitycznych, dzięki czemu powstaje mniej amoniaku.
– zmniejszona wartość pH w jelicie powoduje, że amoniak z krwi przechodzi bezpośrednio do kwaśnej treści jelita.
– podanie laktulozy prowadzi do zwiększenia stężenia węglowodanów w okrężnicy. Dzięki temu dla całej flory bakteryjnej powstaje względny deficyt azotu, który następnie jest kompensowany przez zużycie amoniaku pochodzącego z rozkładu mikroorganizmów.
W przypadku encefalopatii wątrobowej laktuloza zmniejsza stężenie amoniaku we krwi o ok. 25 do 50%. Działanie lecznicze może wystąpić po upływie kilku godzin do kilku dni.

Wskazania do stosowania
Zaparcia.
Zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej.

SKŁAD LACTULOSE-MIP, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

15 ml syropu zawiera substancję czynną laktulozę (Lactulosum) 9,75 g oraz substancje pomocnicze: aromat wiśniowy IFF 16-21-3618, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LACTULOSE-MIP? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta, ciężkości i przebiegu choroby.
Laktulozę należy przyjmować doustnie. Do dawkowania syropu służy dołączona miarka. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:

Zaparcia
Dorośli: 10 – 15 ml Lactulose-MIP (6,5 g – 9,75 g laktulozy) 1 do 2 razy na dobę.
Dzieci: Początkowo 10 – 25 ml Lactulose-MIP (6,5 g – 16,25 g laktulozy) na dobę, przez 2-3 dni.
Następnie 5 – 15 ml Lactulose-MIP (3,25 g – 9,75 g laktulozy) na dobę.

Encefalopatia wątrobowa
Dawki należy zwiększać stopniowo.
Dorośli: początkowo 10 do 15 ml syropu Lactulose-MIP (6,5 g – 9,75 g laktulozy) 3 razy na dobę, później zwiększyć do 30 – 45 ml syropu Lactulose-MIP (19,5 do 29,25 g laktulozy) 3 do 4 na dobę.
Dawkowanie należy tak dostosować, żeby pacjent wydalał luźny stolec 2 do 3 razy na dobę.
Dzieci: brak danych 15 ml syropu zawiera maksymalnie 2,4 g węglowodanów m.in. fruktozę, galaktozę, laktozę, co odpowiada 0,2 jednostkom chlebowym.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LACTULOSE-MIP, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Po przedawkowaniu może wystąpić biegunka, utrata elektrolitów, skurcze w jamie brzusznej.
W razie konieczności należy zastosować leczenie objawowe.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lactulose-MIP z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LACTULOSE-MIP W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie stwierdzono wpływu laktulozy na reprodukcję i rozwój potomstwa u zwierząt.
Laktuloza może być stosowana w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

ULOTKA LEKU LACTULOSE-MIP – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LACTULOSE-MIP CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

LACTULOSE-MIP OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here