LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lansoprazol, substancja czynna leku Lansoprazolum 123ratio, jest inhibitorem pompy
protonowej. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają ilość kwasu wydzielanego w żołądku.

Lekarz może przepisać Lansoprazolum 123ratio w następujących wskazaniach:
– Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka
– Leczenie zapalenia przełyku (refluksowego)
– Zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku
– Leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku (objawowa choroba refluksowa przełyku)
– Leczenie zakażeń wywołanych przez bakterię Helicobacter pylori w połączeniu z kuracją odpowiednimi antybiotykami
– Leczenie lub zapobieganie chorobie wrzodowej dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających stałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (stosowanymi w zwalczaniu bólu lub zapalenia)
– Leczenie zespołu Zollingera i Ellisona

Lekarz może również przepisać Lansoprazolum 123ratio w innych wskazaniach, różnych od opisanych w tej ulotce dla pacjenta. Należy zażywać lek zgodnie z zaleceniami lekarza.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest lansoprazol.

Inne składniki leku to: sacharoza, ziarenka o składzie sacharoza, skrobia kukurydziana; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); sodu laurylosiarczan; powidon K30; potasu oleinian; kwas oleinowy; hypromeloza (6cP); kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); trietylu cytrynian; tytanu dwutlenek (E171); talk
Osłonka kapsułki o składzie – tytanu dwutlenek (E171); żelatyna; woda.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Połknąć kapsułkę w całości, popijając szklanką wody. Nie można zgniatać ani rozgryzać
kapsułek lub ich zawartości, ponieważ uniemożliwi to prawidłowe działanie leku.

Jeżeli zlecono zażywanie kapsułek Lansoprazolum 123ratio raz na dobę, pacjent powinien przyjmować je w miarę możliwości każdego dnia o tej samej porze. Najlepsze wyniki leczenia można uzyskać, zażywając lek Lansoprazolum 123ratio rano, przed śniadaniem.
Jeżeli kapsułki Lansoprazolum 123ratio stosuje się dwa razy na dobę, pierwszą dawkę należy przyjąć rano, a drugą wieczorem.
Dawkę leku Lansoprazolum 123ratio dobiera się w zależności od stanu pacjenta. Poniżej przedstawiono zwykłe dawkowanie leku Lansoprazolum 123ratio u osób dorosłych. Lekarz poinformuje pacjenta jak długo potrwa leczenie.
Niekiedy może również przepisać inną dawkę.

Leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego: jedna kapsułka 15 mg lub 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeżeli objawy się utrzymują, należy poinformować lekarza. Jeżeli objawy utrzymują się po 4 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 2 tygodnie.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Leczenie refluksowego zapalenia przełyku (wywołanego zarzucaniem kwasu żołądkowego): jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Długotrwałe zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku: jedna kapsułka 15 mg raz na dobę.
Lekarz może zmienić dawkę i przepisać stosowanie jednej kapsułki 30 mg raz na dobę.

Leczenie zakażenia Helicobacter pylori: zwykle stosuje się jedną kapsułkę 30 mg w połączeniu z dwoma różnymi antybiotykami rano i tę samą dawkę wieczorem. Leki najczęściej zażywa raz na dobę przez 7 dni.
Zaleca się skojarzone podawanie następujących antybiotyków:
– Lansoprazolum 123ratio 30 mg z klarytromycyną 250-500 mg i amoksycyliną 1000 mg
– Lansoprazolum 123ratio 30 mg z klarytromycyną 250 mg i metronidazolem 400-500 mg
U pacjentów z chorobą wrzodową, u których pomyślnie zakończono leczenie, ryzyko nawrotu zakażenia jest niewielkie. Aby zapewnić skuteczne działanie leku, należy go zażywać o odpowiednim czasie i nie pominąć żadnej dawki.

Leczenie owrzodzeń żołądka i dwunastnicy u pacjentów wymagających ciągłego leczenia NLPZ: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy u pacjentów wymagających ciągłego leczenia NLPZ: jedna kapsułka 15 mg raz na dobę. Lekarz może zmienić dawkę i przepisać stosowanie jednej kapsułki 30 mg raz na dobę.

Zespół Zollingera i Ellisona: zwykle leczenie rozpoczyna się od dwóch kapsułek 30 mg na dobę, a następnie lekarz dobierze odpowiednią dawkę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.
Lek Lansoprazolum 123ratio nie powinien być stosowany u dzieci.
Zawsze należy zażywać lek zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Jeżeli pacjent zażyje Lansoprazolum 123ratio w dawce większej od zalecanej, powinien
bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Aby uzyskać najlepsze wyniki leczenia, lek Lansoprazolum 123ratio należy zażywać co
najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Kobiety w ciąży, karmiące piersią lub przypuszczające, że mogą być w ciąży powinny
zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 8427113.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O LANSOPRAZOLUM 123RATIO (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here