LANBAX


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU LANBAX

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Substancją czynną w leku Lanbax jest lansoprazol. Lansoprazol należy do inhibitorów pompy protonowej. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają ilość kwasu produkowanego w żołądku.

Lekarz może przepisać lek Lanbax w następujących sytuacjach:
– leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka,
– leczenie stanu zapalnego przełyku (refluksowego zapalenia przełyku),
– zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku,
– leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku,
– leczenie zakażeń spowodowanych przez bakterię Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z terapią antybiotykową,
– leczenie lub zapobieganie wrzodom dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ, które są stosowane w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego),
– leczenie zespołu Zollingera-Ellisona.

SKŁAD LEKU LANBAX

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest lansoprazol.
Jedna kapsułka dojelitowa 15 mg leku Lanbax zawiera 15 mg lansoprazolu.
Jedna kapsułka dojelitowa 30 mg leku Lanbax zawiera 30 mg lansoprazolu.

Pozostałe składniki to:
zawartość kapsułki:
hypromeloza, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) roztwór 30%, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 300, krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, ziarenka o składzie: sacharoza, skrobia.
otoczka kapsułki:
Otoczka kapsułki 30 mg zawiera również: żelatynę, azorubinę (E122), indygokarminę (E132), tytanu dwutlenek (E171).
Otoczka kapsułki 15 mg zawiera również: żelatynę, żółcień chinolinową (E104), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171).
Tusz stosowany do nadruku na kapsułkach zawiera: szelak (E904), tlenek żelaza czarny (E172), glikol propylenowy, wodorotlenek amonu (E527).

DAWKOWANIE LEKU LANBAX

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. W przypadku, gdy połknięcie kapsułek sprawia pacjentowi trudność, lekarz może zalecić inny sposób przyjmowania leku. Kapsułek nie należy rozgniatać ani żuć ich zawartości, ponieważ nie będą właściwie działać.

W przypadku stosowania leku Lanbax raz na dobę, preparat należy stosować o stałej porze każdego dnia. Najlepsze wyniki może przynieść stosowanie leku Lanbax rano, na pusty żołądek, przynajmniej 30 minut przed posiłkiem.

W przypadku stosowania leku Lanbax dwa razy na dobę, pierwszą dawkę należy stosować rano, a drugą wieczorem, na pusty żołądek, przynajmniej 30 minut przed posiłkiem.

Dawka leku Lanbax zależy od stanu pacjenta. Zazwyczaj stosowane dawki leku Lanbax wymienione są poniżej. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać inną dawkę leku i poinformuje, jak długo będzie trwało leczenie.

Leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku: jedna kapsułka 15 mg lub 30 mg przez 4 tygodnie. Jeżeli objawy się utrzymują, należy zgłosić to lekarzowi. Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu 4 tygodni, należy skontaktować się z lekarzem.

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy: jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 2 tygodnie.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka: jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 4 tygodnie.

Leczenie stanu zapalnego przełyku (refluksowego zapalenia przełyku): jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 4 tygodnie.

Długotrwałe zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku: jedna kapsułka 15 mg na dobę, lekarz może zwiększyć dawkę do jednej kapsułki 30 mg na dobę.

Leczenie zakażenia Helicobacter pylori: zazwyczaj stosowana dawka to jedna kapsułka 30 mg w skojarzeniu z dwoma różnymi antybiotykami rano oraz jedna kapsułka 30 mg w skojarzeniu z dwoma różnymi antybiotykami wieczorem. Leczenie zwykle trwa 7 dni.

Zalecane połączenia antybiotyków to:
· 30 mg leku Lanbax w skojarzeniu z 250-500 mg klarytromycyny oraz 1000 mg amoksycyliny.
· 30 mg leku Lanbax w skojarzeniu z 250 mg klarytromycyny oraz 400-500 mg metronidazolu.

Jeśli pacjent jest leczony z powodu zakażenia wywołanego chorobą wrzodową, w przypadku wyleczonego zakażenia prawdopodobieństwo nawrotu choroby wrzodowej jest małe. W celu zapewnienia jak najlepszego działania leku, należy stosować go o odpowiednich porach i nie należy pomijać dawek.

Leczenie wrzodów dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia NLPZ: jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 4 tygodnie.

Zapobieganie wrzodom dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi: jedna kapsułka 15 mg na dobę, lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę do jednej kapsułki 30 mg stosowanej na dobę.

Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona: zazwyczaj stosowana dawka leku to początkowo dwie kapsułki 30 mg na dobę, następnie w zależności od odpowiedzi klinicznej na leczenie, dawka, jaką lekarz uzna za najlepszą dla danego pacjenta.

Stosowanie u dzieci
Lek Lanbax nie jest zalecany do stosowania u dzieci z powodu ograniczonych badań klinicznych.
Należy unikać stosowania leku u dzieci poniżej pierwszego roku życia ponieważ dostępne badania nie wykazały skuteczności leczenia choroby refluksowej przełyku w tej grupie wiekowej.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Lanbax lub gdy ktoś z otoczenia zastosował większą niż zalecana dawkę leku Lanbax, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów lek Lanbax należy stosować przynajmniej 30 minut przed posiłkiem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU LANBAX – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU LANBAX

ULOTKA LEKU LANBAX - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - LANBAX CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ LANBAX W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU LANBAX

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O LANBAX

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here