Konsultacja merytoryczna:

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.

Lek Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Lek  łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Lek stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu należą świąd skóry i pokrzywka.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna 0,5 mg w 1 ml.

Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, sorbitol ciekły, sukraloza, kwas cytrynowy bezwodny, glikol propylenowy, hypromeloza, aromat Tutti Frutti płynny oraz woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR – jak stosować ten lek?

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:
Zalecana dawka to 5 ml (jedna miarka o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę. W przypadku niedowagi lub nadwagi zalecana jest konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej):
Zalecana dawka to 10 ml (dwie miarki o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Jeżeli do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, można ją zamiennie stosować do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Należy połknąć dawkę roztworu doustnego, a następnie popić wodą. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek należy przyjmować wyłącznie tak, jak opisano w tej ulotce dla pacjenta lub tak, jak został przepisany przez lekarza. Nie powinny wystąpić ciężkie zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednak w razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 200.15 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 256.83 KB

Cena - ile kosztuje Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR?

Cena Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX JUNIOR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Luvos Waschcreme m. Traubensilberkerze (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.99 

Zastosowanie Sambucol Junior, syrop dla dzieci po 6 roku życia (Opakowanie: 120 ml)Sambucol Junior, syrop dla dzieci po 6 roku życia (Opakowanie: 120 ml) to syrop z cynkiem i witaminą C przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia. Wzmacnia odporność i łagodzi przebieg infekcji wirusowych. Do stosowania także profilaktycznie w sezonie jesienno-zimowym.
Efekt działania Sambucol Junior, syrop dla dzieci po 6 roku życia (Opakowanie: 120 ml)Sambucol Junior, syrop dla dzieci po 6 roku życia (…

34.08 

Zastosowanie DIH MAX COMFORT (Opakowanie: 30 )DIH MAX COMFORT (Opakowanie: 30 ) to produkt leczniczy wykazujący działanie zwiększające napięcie naczyń żylnych, a także zmniejszające przepuszczalność.
Produkt może być przyjmowany przez osoby doświadczające problemów z bólami i nocnymi kurczami nóg, czy występowaniem tak zwanych pajączków naczyniowych, które powstają w wyniku poszerzenia naczyń żylnych.
Preparat może być…

31.86 

Zastosowanie La Roche Hydreane Riche - skóra wrażliwa sucha i bardzo sucha (Opakowanie: 40 ml)Redukuje 5 oznak wrażliwości skóry:
zaczerwienienie
szczypanie
ściągnięcie
swędzenie
pieczenie
Hydreane zawiera hydrolipidy, nośniki wody nowej generacji, które naturalnie wnikaja w głąb naskórka dzięki strukturze zblizonej do błon komórkowych.Po nałożeniu kremu Hydreane, hydrolipidy wnikają w skórę i nasycają…

78.99 

Zastosowanie Askina 5x5 cm kompres z gazy (Opakowanie: 100 szt.)Skaleczyłeś się lub mocno zraniłeś? Twoja rana mocno krwawi? Szybko sięgnij po Askina 5x5 cm kompres z gazy (Opakowanie: 100 szt.), który jest bardzo chłonny, dzięki czemu pomoże Ci zatrzymać krwawienie. Kompres możesz stosować bezpośrednio na ranę – jest to całkowicie bezpieczne i bardzo wygodne. Kompres przepuszcza powietrze możesz wiec śmiało…

19.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief