Konsultacja merytoryczna:

Lakcid GASTROMED

Lakcid Gastromed jest proszkiem do sporządzania zawiesiny do stosowania doustnego. Zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus, które podobnie jak inne bakterie kwasu mlekowego kolonizują błonę śluzową jelit i normalizują mikroflorę przewodu pokarmowego. Wykazują silną zdolność do przylegania do ludzkich komórek jelitowych. Wyniki przeprowadzonych badań potwierdziły, że szczepy te przeżywają w środowisku soku żołądkowego i są oporne na działanie soli kwasów żółciowych, co umożliwia im adaptację i przeżywalność w przewodzie pokarmowym. Konkurując o substraty i miejsce kolonizacji na błonie śluzowej jelita oraz produkując kwas mlekowy w wyniku beztlenowego rozkładu cukrów wytwarzają niekorzystne warunki do rozwoju większości chorobotwórczych mikroorganizmów. Szczepy te posiadają naturalną oporność na: kotrimoksazol, metronidazol, wankomycynę.

Wskazania do zastosowania leku Lakcid Gastromed:
– leczenie wspomagające w biegunkach wirusowych u dzieci,
– leczenie wspomagające w zaburzeniu czynnościowym jelit spowodowanym brakiem prawidłowej flory bakteryjnej,
– zapobieganie biegunkom podróżnych,
– zaburzenia jelitowe wywołane kuracją antybiotykową.

Jaki jest skład Lakcid GASTROMED, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są pałeczki bakterii Lactobacillus rhamnosus nie mniej niż 12 mld CFU*/dawkę (zawartość saszetki lub fiolki)
– szczep Lactobacillus rhamnosus 573L/1**
– szczep Lactobacillus rhamnosus 573L/2**
– szczep Lactobacillus rhamnosus 573L/3**
*CFU – jednostka formowania kolonii (ang. Colony Forming Unit)
**szczepy występują w jednakowych proporcjach ilościowych

− Pozostałe składniki leku to: mleko odtłuszczone, sacharoza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lakcid GASTROMED – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne.

Bezpośrednio przed użyciem zdjąć z fiolki kapsel i wyjąć gumowy korek. Dodać do fiolki niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać. Zawartość fiolki wylać na łyżeczkę.

Bezpośrednio przed użyciem saszetkę rozerwać w miejscu nacięcia. Zawartość saszetki rozpuścić w około ⅛ szklanki przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać.

Zalecana dawka
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej:
dzieci od 2 miesiąca życia: 1 raz na dobę po 1 dawce (zawartość fiolki lub saszetki),
dorośli: 2 razy na dobę po 1 dawce (zawartość fiolki lub saszetki).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lakcid GASTROMED – czy mogę spożywać alkohol?

Lek stosuje się niezależnie od pory posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lakcid GASTROMED w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek można stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ulotka Lakcid GASTROMED – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lakcid GASTROMED, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Lactobacillus rhamnosus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 161.92 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lakcid GASTROMED m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lakcid GASTROMED, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Lactobacillus rhamnosus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 166.38 KB

Cena - ile kosztuje Lakcid GASTROMED?

Cena Lakcid GASTROMED i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lakcid GASTROMED.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lakcid GASTROMED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz