Lamivudine Mylan

Działanie i wskazania

Lamivudine Mylan jest stosowany w leczeniu dorosłych i dzieci zakażonych wirusem HIV (ludzkim wirusem upośledzenia odporności).
Lamivudine Mylan należy do grupy leków przeciwwirusowych, zwanych też lekami przeciwretrowirusowymi, nazywanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI).

Lamivudine Mylan nie powoduje pełnego wyleczenia zakażenia wirusem HIV, a zmniejsza liczbę wirusów oraz utrzymuje ją na niskim poziomie. Zwiększa również liczbę komórek CD4. Komórki CD4 są rodzajem białych krwinek, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu sprawności układu immunologicznego, pomocnego w zwalczaniu zakażeń. Reakcja na leczenie lekiem Lamivudine Mylan może być różna u różnych pacjentów. Lekarz prowadzący będzie kontrolował skuteczność leczenia.

Lamivudine Mylan cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Lamivudine Mylan:

  • cena leku Lamivudine Mylan (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Lamivudine Mylan z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Lamivudine Mylan - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest lamiwudyna. Każda 150 mg tabletka powlekana Lamivudine Mylan zawiera 150 mg lamiwudyny. Każda 300 mg tabletka zawiera 300 mg lamiwudyny.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (Avicel PH 102), karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Lek Lamivudine Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połykać popijając wodą. Lamivudine Mylan można stosować niezależnie od posiłków.

Jeśli pacjent nie jest w stanie połknąć całej tabletki, tabletkę można rozkruszyć i dodać do niewielkiej ilości pokarmu lub płynu, a następnie zażyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Stały kontakt z lekarzem pomaga utrzymać pod kontrolą stan pacjenta stosującego lek Lamivudine Mylan. Lek należy przyjmować codziennie, aby zahamować rozwój choroby. Mogą nadal rozwijać się inne zakażenia lub inne schorzenia związane z zakażeniem HIV.

Nie należy przerywać stosowania leku Lamivudine Mylan bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Dorośli i dzieci o masie ciała co najmniej 30 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to 1 tabletka 150 mg dwa razy na dobę, w przybliżeniu co 12 godzin.

Dzieci o masie ciała od 21 kg do 30 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to pół tabletki (75 mg) rano i cała tabletka (150 mg) wieczorem.

Dzieci o masie ciała od 14 kg do 21 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to pół tabletki (75 mg) rano i pół tabletki (75 mg) wieczorem.

Zazwyczaj stosowane dawkowanie leku Lamivudine Mylan, 300 mg u dorosłych i dzieci o masie ciała minimum 30 kg to podanie dawki w jednej tabletce raz na dobę. Roztwór doustny jest dostępny w leczeniu dzieci powyżej 3 miesiąca życia lub u osób potrzebujących niższej niż standardowa dawki leku lub u osób niemogących przyjmować tabletek.
Jeśli pacjent lub jego dziecko cierpi na choroby nerek, dawka leku może zostać zmieniona. W takiej sytuacji należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

Przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku Lamivudine Mylan nie powinno spowodować żadnych poważnych problemów. Należy jednak powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie albo skontaktować się z oddziałem doraźnej pomocy medycznej najbliższego szpitala w celu uzyskania porady.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lamivudine Mylan z jedzeniem i piciem.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu omówienia korzyści i zagrożeń, wynikających dla niej i dla dziecka ze stosowanialeku Lamivudine Mylan.

Lamivudine Mylan podobnie jak inne tego typu leki może powodować działania niepożądane u nienarodzonych dzieci. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Lamivudine Mylan lekarz moľe zalecić dodatkowe badania płodu (w tym badania krwi) w celu upewnienia się, że jego rozwój jest prawidłowy.

U dzieci, których matki przyjmowały w okresie ciąży nukleozydy (leki takie jak Lamivudine Mylan), korzyść ze zmniejszenia możliwości zakażenia wirusem HIV jest większa niż ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Lamivudine Mylan - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here