Lamivudine Mylan

Lamivudine Mylan jest stosowany w leczeniu dorosłych i dzieci zakażonych wirusem HIV (ludzkim wirusem upośledzenia odporności).
Lamivudine Mylan należy do grupy leków przeciwwirusowych, zwanych też lekami przeciwretrowirusowymi, nazywanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI).

Lamivudine Mylan nie powoduje pełnego wyleczenia zakażenia wirusem HIV, a zmniejsza liczbę wirusów oraz utrzymuje ją na niskim poziomie. Zwiększa również liczbę komórek CD4. Komórki CD4 są rodzajem białych krwinek, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu sprawności układu immunologicznego, pomocnego w zwalczaniu zakażeń. Reakcja na leczenie lekiem Lamivudine Mylan może być różna u różnych pacjentów. Lekarz prowadzący będzie kontrolował skuteczność leczenia.

Jaki jest skład Lamivudine Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lamiwudyna. Każda 150 mg tabletka powlekana Lamivudine Mylan zawiera 150 mg lamiwudyny. Każda 300 mg tabletka zawiera 300 mg lamiwudyny.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (Avicel PH 102), karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Lamivudine Mylan – jak stosować ten lek?

Lek Lamivudine Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połykać popijając wodą. Lamivudine Mylan można stosować niezależnie od posiłków.

Jeśli pacjent nie jest w stanie połknąć całej tabletki, tabletkę można rozkruszyć i dodać do niewielkiej ilości pokarmu lub płynu, a następnie zażyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Stały kontakt z lekarzem pomaga utrzymać pod kontrolą stan pacjenta stosującego lek Lamivudine Mylan. Lek należy przyjmować codziennie, aby zahamować rozwój choroby. Mogą nadal rozwijać się inne zakażenia lub inne schorzenia związane z zakażeniem HIV.

Nie należy przerywać stosowania leku Lamivudine Mylan bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Dorośli i dzieci o masie ciała co najmniej 30 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to 1 tabletka 150 mg dwa razy na dobę, w przybliżeniu co 12 godzin.

Dzieci o masie ciała od 21 kg do 30 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to pół tabletki (75 mg) rano i cała tabletka (150 mg) wieczorem.

Dzieci o masie ciała od 14 kg do 21 kg:
zalecana dawka leku Lamivudine Mylan to pół tabletki (75 mg) rano i pół tabletki (75 mg) wieczorem.

Zazwyczaj stosowane dawkowanie leku Lamivudine Mylan, 300 mg u dorosłych i dzieci o masie ciała minimum 30 kg to podanie dawki w jednej tabletce raz na dobę. Roztwór doustny jest dostępny w leczeniu dzieci powyżej 3 miesiąca życia lub u osób potrzebujących niższej niż standardowa dawki leku lub u osób niemogących przyjmować tabletek.
Jeśli pacjent lub jego dziecko cierpi na choroby nerek, dawka leku może zostać zmieniona. W takiej sytuacji należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku Lamivudine Mylan nie powinno spowodować żadnych poważnych problemów. Należy jednak powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie albo skontaktować się z oddziałem doraźnej pomocy medycznej najbliższego szpitala w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lamivudine Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lamivudine Mylan z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lamivudine Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu omówienia korzyści i zagrożeń, wynikających dla niej i dla dziecka ze stosowanialeku Lamivudine Mylan.

Lamivudine Mylan podobnie jak inne tego typu leki może powodować działania niepożądane u nienarodzonych dzieci. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Lamivudine Mylan lekarz moľe zalecić dodatkowe badania płodu (w tym badania krwi) w celu upewnienia się, że jego rozwój jest prawidłowy.

U dzieci, których matki przyjmowały w okresie ciąży nukleozydy (leki takie jak Lamivudine Mylan), korzyść ze zmniejszenia możliwości zakażenia wirusem HIV jest większa niż ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Lamivudine Mylan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Lamivudine Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Lamivudine Mylan. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lamivudine Mylan, 150 mg, 300 mg, tabletki powlekane (Lamivudinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lamivudine Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lamivudine Mylan, 150 mg, 300 mg, tabletki powlekane (Lamivudinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Lamivudine Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.