Lamivudine Teva Pharma B.V.

Lamivudine Teva Pharma B.V. jest stosowany w leczeniu zakażeń HIV (wirusem ludzkiego upośledzenia odporności) u dorosłych i dzieci.

Substancją czynną leku Lamivudine Teva Pharma B.V. jest lamiwudyna. Lamivudine Teva Pharma B.V. jest rodzajem leku znanego jako lek przeciwwirusowy. Należy on do grupy leków nazywanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI).

Lamivudine Teva Pharma B.V. nie powoduje wyleczenia z zakażenia HIV; zmniejsza on ilość wirusa HIV w organizmie i utrzymuje jego niski poziom. Zwiększa on również liczbę komórek CD4 we krwi. Komórki CD4 są rodzajem białych krwinek, które odgrywają ważną rolę wspomagając zwalczanie zakażeń przez organizm. Nie wszyscy pacjenci reagują na leczenie lekiem Lamivudine Teva Pharma B.V. w ten sam sposób. Lekarz prowadzący będzie kontrolował skuteczność leczenia.

Jaki jest skład Lamivudine Teva Pharma B.V., jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lamiwudyna. Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg lub 300 mg.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol, polisorbat 80, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Lamivudine Teva Pharma B.V. – jak stosować ten lek?

Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Jeśli pacjent nie jest w stanie połknąć tabletki, może ją rozkruszyć i dodać do niewielkiej ilości pokarmu lub płynu, a następnie przyjąć całą porcję bezpośrednio po przygotowaniu.

Stały kontakt z lekarzem prowadzącym
Lamivudine Teva Pharma B.V. pomaga opanować chorobę. Należy przyjmować go codziennie, aby zatrzymać postęp choroby. Mogą pojawić się inne zakażenia i choroby związane z zakażeniem wirusem HIV.

Należy być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym i nie przerywać stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V. bez zalecenia lekarza prowadzącego.

Jakie dawki należy stosować

Tapletki o mocy 150 mg.
Zwykle stosowana dawka leku Lamivudine Teva Pharma B.V. to 300 mg na dobę przyjmowana
jako:
• 1 tabletka 150 mg dwa razy na dobę w przybliżeniu co 12 godzin.

Dzieci o masie ciała od 21 kg do 30 kg:
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) rano i
• cała tabletka leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (150 mg) wieczorem.

Dzieci o masie ciała od 14 kg do 21 kg:
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) rano i
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) wieczorem.

Tapletki o mocy 300 mg.
Zwykle stosowana dawka leku Lamivudine Teva Pharma B.V.dla dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 30 kg to:
• 1 tabletka raz na dobę.

Dostępny jest także roztwór doustny do leczenia dzieci w wieku powyżej 3. miesiąca życia oraz pacjentów, u których konieczne jest zmniejszenie dawki lub którzy nie mogą przyjmować tabletek.

Jeśli pacjent lub jego dziecko ma chorobę nerek, dawka leku może być zmieniona. Należy poinformować lekarza prowadzącego, jeśli powyższe okoliczności dotyczą pacjenta lub jego dziecka..

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. nie powinno spowodować żadnych poważnych problemów.

Jeżeli pacjent przyjął zbyt dużą dawkę leku, należy powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu lub farmaceucie albo skontaktować się z oddziałem doraźnej pomocy medycznej najbliższego szpitala w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lamivudine Teva Pharma B.V. – czy mogę spożywać alkohol?

Lamivudine Teva Pharma B.V. można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lamivudine Teva Pharma B.V. w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza w celu omówienia korzyści i zagrożeń dla niej i dla dziecka, wynikających ze stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V. podczas ciąży. Lamivudine Teva Pharma B.V. i podobne leki mogą powodować działania niepożądane u nienarodzonych dzieci. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w czasie stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V., lekarz może zalecić dodatkowe badania płodu (w tym badania krwi) w celu upewnienia się, że jego rozwój jest prawidłowy.

U dzieci, których matki przyjmowały w okresie ciąży leki z grupy NRTI (leki takie jak Lamivudine Teva Pharma B.V.), możliwość zakażenia wirusem HIV jest zmniejszona. Korzyść ta przeważa ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych.

Karmienie piersią
Kobiety zakażone HIV nie mogą karmić dzieci piersią, ponieważ może dojść do przeniesienia zakażenia HIV na dziecko przez mleko matki. Niewielka ilość składników leku Lamivudine Teva Pharma B.V. może również przeniknąć do mleka matki. Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią: Powinna niezwłocznie poradzić się lekarza prowadzącego.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Lamivudine Teva Pharma B.V. i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Lamivudine Teva Pharma B.V. – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Lamivudine Teva Pharma B.V.. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lamivudine Teva Pharma B.V. 150 mg, 300 mg, tabletki powlekane (Lamiwudyna)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lamivudine Teva Pharma B.V. m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lamivudine Teva Pharma B.V. 150 mg, 300 mg, tabletki powlekane (Lamiwudyna)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Lamivudine Teva Pharma B.V.? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.