LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V.. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V.. Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V.? – OPIS I WSKAZANIA

Lamivudine Teva Pharma B.V. jest stosowany w leczeniu zakażeń HIV (wirusem ludzkiego upośledzenia odporności) u dorosłych i dzieci.

Substancją czynną leku Lamivudine Teva Pharma B.V. jest lamiwudyna. Lamivudine Teva Pharma B.V. jest rodzajem leku znanego jako lek przeciwwirusowy. Należy on do grupy leków nazywanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI).

Lamivudine Teva Pharma B.V. nie powoduje wyleczenia z zakażenia HIV; zmniejsza on ilość wirusa HIV w organizmie i utrzymuje jego niski poziom. Zwiększa on również liczbę komórek CD4 we krwi. Komórki CD4 są rodzajem białych krwinek, które odgrywają ważną rolę wspomagając zwalczanie zakażeń przez organizm. Nie wszyscy pacjenci reagują na leczenie lekiem Lamivudine Teva Pharma B.V. w ten sam sposób. Lekarz prowadzący będzie kontrolował skuteczność leczenia.

SKŁAD LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V., JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest lamiwudyna. Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg lub 300 mg.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol, polisorbat 80, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V.? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Jeśli pacjent nie jest w stanie połknąć tabletki, może ją rozkruszyć i dodać do niewielkiej ilości pokarmu lub płynu, a następnie przyjąć całą porcję bezpośrednio po przygotowaniu.

Stały kontakt z lekarzem prowadzącym
Lamivudine Teva Pharma B.V. pomaga opanować chorobę. Należy przyjmować go codziennie, aby zatrzymać postęp choroby. Mogą pojawić się inne zakażenia i choroby związane z zakażeniem wirusem HIV.

Należy być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym i nie przerywać stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V. bez zalecenia lekarza prowadzącego.

Jakie dawki należy stosować

Tapletki o mocy 150 mg.
Zwykle stosowana dawka leku Lamivudine Teva Pharma B.V. to 300 mg na dobę przyjmowana
jako:
• 1 tabletka 150 mg dwa razy na dobę w przybliżeniu co 12 godzin.

Dzieci o masie ciała od 21 kg do 30 kg:
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) rano i
• cała tabletka leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (150 mg) wieczorem.

Dzieci o masie ciała od 14 kg do 21 kg:
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) rano i
• pół (½) tabletki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. (75 mg) wieczorem.

Tapletki o mocy 300 mg.
Zwykle stosowana dawka leku Lamivudine Teva Pharma B.V.dla dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 30 kg to:
• 1 tabletka raz na dobę.

Dostępny jest także roztwór doustny do leczenia dzieci w wieku powyżej 3. miesiąca życia oraz pacjentów, u których konieczne jest zmniejszenie dawki lub którzy nie mogą przyjmować tabletek.

Jeśli pacjent lub jego dziecko ma chorobę nerek, dawka leku może być zmieniona. Należy poinformować lekarza prowadzącego, jeśli powyższe okoliczności dotyczą pacjenta lub jego dziecka..

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V., NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku Lamivudine Teva Pharma B.V. nie powinno spowodować żadnych poważnych problemów.

Jeżeli pacjent przyjął zbyt dużą dawkę leku, należy powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu lub farmaceucie albo skontaktować się z oddziałem doraźnej pomocy medycznej najbliższego szpitala w celu uzyskania porady.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lamivudine Teva Pharma B.V. można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane. Dowiedz się więcej na temat interakcji poszczególnych grup leków z alkoholem.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza w celu omówienia korzyści i zagrożeń dla niej i dla dziecka, wynikających ze stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V. podczas ciąży. Lamivudine Teva Pharma B.V. i podobne leki mogą powodować działania niepożądane u nienarodzonych dzieci. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w czasie stosowania leku Lamivudine Teva Pharma B.V., lekarz może zalecić dodatkowe badania płodu (w tym badania krwi) w celu upewnienia się, że jego rozwój jest prawidłowy.

U dzieci, których matki przyjmowały w okresie ciąży leki z grupy NRTI (leki takie jak Lamivudine Teva Pharma B.V.), możliwość zakażenia wirusem HIV jest zmniejszona. Korzyść ta przeważa ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych.

Karmienie piersią
Kobiety zakażone HIV nie mogą karmić dzieci piersią, ponieważ może dojść do przeniesienia zakażenia HIV na dziecko przez mleko matki. Niewielka ilość składników leku Lamivudine Teva Pharma B.V. może również przeniknąć do mleka matki. Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią: Powinna niezwłocznie poradzić się lekarza prowadzącego.

ULOTKA LEKU LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

OPINIE O LAMIVUDINE TEVA PHARMA B.V. - FORUM O LEKACH

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here