Krople do oczu
Krople do oczu – rodzaje
Lista leków w postaci kropli do oczu.
Wraz z rozwojem technologii i wszechobecnymi komputerami zmęczenie wzroku to nic dziwnego. Większość czasu w pracy spędza się przed ekranem, w czasie wolnym czyta artykuły na telefonie, co więcej, wzrok męczy jazda po zmroku, czy sztuczne światło wieczorem. To wszystko sprawia, że oczy stają się suche i zaczerwienione, a pacjenci czują dyskomfort, pieczenie i suchość.
„Sztuczne łzy” dla oka
Chcąc zadbać o oczy i ostrość widzenia, należy stosować w stanach przemęczenia krople do oczu. Jest to grupa środków farmakologicznych, które dostępne są bez recepty. Wcześniej jednak pożądana jest wizyta u okulisty. Ich zadaniem jest nawilżyć śluzówkę oka. Bez wątpienia, najpopularniejszymi i najbezpieczniejszymi są krople do oczu tzw. „sztuczne łzy”, złożone z wody i polimerów, substancji, które zatrzymują się na powierzchni oka. Ważnym składnikiem jest kwas hialuronowy, gdyż naturalnie występuję w strukturze oka.
Preparaty nawilżające
Często zamiast kropli do oczu w aptekach można spotkać żele nawilżające. Mają bardziej zwartą strukturę, przez co dłużej utrzymują się na powierzchni oka. Ich wadą jest jednak to, że po zastosowaniu na chwilę oślepiają, dlatego nie są polecane dla kierowców.
Krople do oczu- występowanie i termin ważności
Są one dostępne zarówno w większych opakowaniach, jak i w minimsach. To oddzielne, małe pojemniczki, które powinny być wyrzucane od razu po użyciu do śmieci. Niestety nie mają zamknięcia, więc łatwo mogą się do nich dostać zanieczyszczenia. Większe opakowanie kropli do oczu, należy zużyć do 30 dni po otwarciu pojemnika.