DOLOPT

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOLOPT? – OPIS I WSKAZANIA

Dolopt zawiera jako substancję czynną dorzolamid, związek podobny do sulfonamidów.

Dolopt jest inhibitorem anhydrazy węglanowej w postaci kropli do oczu. Stosuje się go w celu zmniejszenia ciśnienia w gałce ocznej i leczenia jaskry.

Dolopt może być stosowany jako jedyny lek albo w połączeniu z innymi lekami zmniejszającymi ciśnienie w gałce ocznej (z tzw. beta-adrenolitykami).

SKŁAD DOLOPT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest dorzolamid. Jeden ml zawiera 20 mg dorzolamidu, co odpowiada 22,3 mg chlorowodorku dorzolamidu.

Pozostałe składniki to:
hydroksyetyloceluloza, mannitol, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek lub kwas solny (w celu ustalenia pH), benzalkoniowy chlorek, woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOLOPT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to:
jedna kropla do chorego oka (oczu) trzy razy na dobę, na przykład rano, po południu i wieczorem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DOLOPT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zakroplenia zbyt dużej liczby kropli do oka lub połknięcia zawartości butelki, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Objawami przedawkowania mogą być: nudności, zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie, niezwykłe sny, trudności w połykaniu, podczas doustnego stosowania leku może wystąpić senność.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat stosowania leku Dolopt z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOLOPT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza. Nie należy stosować leku Dolopt w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poinformować o tym lekarza. Jeśli stosowanie leku Dolopt jest konieczne, nie zaleca się karmienia piersią w tym czasie.

ULOTKA LEKU DOLOPT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOLOPT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOLOPT CENA, REFUNDACJA

DOLOPT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here