Apo-Lataprox

Apo-Lataprox należy do grupy leków nazywanych prostaglandynami. Zwiększa naturalny odpływ płynu z wnętrza oka do krwioobiegu.

Apo-Lataprox jest stosowany w leczeniu jednego z rodzajów jaskry zwanej jaskrą otwartego kąta oraz w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Stany te są związane ze zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego i mogą w rezultacie wpływać na wzrok.

Jaki jest skład Apo-Lataprox, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest latanoprost.
• 1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 0,05 mg (50 mikrogramów) latanoprostu (0,005% w/v).
• Każda kropla zawiera 1,5 mikrograma latanoprostu.

Inne składniki leku to: sodu chlorek, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu fosforan bezwodny, benzalkoniowy chlorek, roztwór, woda do wstrzykiwań

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Apo-Lataprox – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka, to jedna kropla na dobę do leczonego oka (oczu). Najlepiej stosować lek wieczorem. Nie należy stosować leku Apo-Lataprox częściej niż raz na dobę, ponieważ skuteczność leczenia może zostać zmniejszona, gdy lek jest podawany częściej.

Stosowanie leku
Osoby, które stosują soczewki kontaktowe.
Jeśli pacjent stosuje soczewki kontaktowe, należy je zdjąć przed zakropleniem leku Apo-Lataprox.

Po zastosowaniu leku należy odczekać 15 minut przed ich ponownym założeniem.
Instrukcja stosowania w załączonej ulotce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli do oka dostanie się więcej kropli, pacjent może odczuwać nieznaczne podrażnienie oka. Może wystąpić łzawienie i zaczerwienienie oka. Objawy te powinny przeminąć, ale jeśli pacjent sięniepokoi należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apo-Lataprox – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apo-Lataprox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Apo-Lataprox, jeśli:
• pacjentka jest w ciąży. Należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje ciążę.
• pacjentka karmi piersią.

Ulotka Apo-Lataprox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Apo-Lataprox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz