Spis leków zawierających substancję: Latanoprost

Akistan

Akistan to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to lek zalecany w czasie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry1. Działa poprzez zwiększenie naturalnego przepływu płynu z wnętrza gałki ocznej do krwi. W 1 ml leku znajduje się 50 mikrogramów substancji1.

Akistan DUO

Akistan DUO to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost zwiększa odpływ płynu z gałki ocznej do krwioobiegu, a tymolol zmniejsza ilość płynu produkowanego w oku. Lek jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Akistan DUO jest dostępny na receptę.

Apo-Lataprox

Apo-Lataprox to lek w postaci kropli do oczu, który zwiększa naturalny odpływ płynu z wnętrza gałki ocznej do krwioobiegu. Stosuje się go w leczeniu schorzeń związanych z występowaniem zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, takich jak jaskra oraz nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek jest dostępny na receptę.

ApoTilaprox

ApoTilaprox to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost zwiększa odpływ cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu, a tymolol zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej w oku. Lek jest stosowany do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Lekarz zwykle przepisuje ApoTilaprox, jeśli inne stosowane leki nie przyniosły oczekiwanej poprawy.

Arucom

Arucom to lek w postaci kropli do oczu, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe oka. Składa się z dwóch substancji czynnych: latanoprostu i tymololu. Latanoprost zwiększa naturalny odpływ cieczy wodnistej z oka do krwi, a tymolol zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej w oku. Lek jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których reakcja na miejscowo stosowane leki β-adrenolityczne lub analogi prostaglandyn jest niewystarczająca. Arucom jest dostępny na receptę.

Arulatan

Arulatan to lek na receptę, który jest stosowany do zmniejszania podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem śródgałkowym oraz z jaskrą otwartego oka. Działa jako selektywny prostanoidowy agonista receptorów FP, będąc jednocześnie analogiem prostaglandyny F2alfa.

Fixapost

Fixapost to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2α, który zwiększa naturalny odpływ płynu z wnętrza oka, obniżając tym samym ciśnienie wewnątrzgałkowe. Tymolol jest lekiem beta-adrenolitycznym, który działa poprzez zmniejszenie produkcji płynu w oku. Lek jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych. Fixapost jest dostępny na receptę.

Jaskroptic

Jaskroptic to lek na receptę, który należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu. Jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania i nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Może być także stosowany u dzieci w każdym wieku w leczeniu zwiększonego ciśnienia śródgałkowego oraz jaskry.

Latacom

Latacom

Latacom to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwa składniki czynne: latanoprost i tymolol. Te substancje działają na różne mechanizmy w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego, co jest kluczowe w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest dostępny na receptę.

Latacris

Latacris to lek w postaci kropli do oczu, zawierający substancję czynną latanoprost, który należy do grupy leków znanych jako analogi prostaglandyn. Zwiększa naturalny odpływ płynu z wnętrza oka do krwiobiegu. Stosuje się go w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego, które bywa podwyższone np. w przypadku jaskry otwartego kąta. Lek jest dostępny na receptę.

Latadrop

Latadrop to lek zawierający substancję czynną latanoprost, który jest analogiem prostaglandyny F2α. Jest stosowany w leczeniu jaskry oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego, które są stanami charakteryzującymi się podwyższonym ciśnieniem w oku. Latanoprost działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu płynu z oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest dostępny na receptę.

Latalux

Latalux to lek na receptę, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest stosowany do obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych, dzieci i młodzieży. Wskazaniem do jego stosowania jest jaskra otwartego kąta oraz nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek jest dostępny w postaci kropli do oczu.

Latano-POS

Latano-POS to lek w postaci kropli do oczu, zawierający substancję czynną latanoprost, należącą do grupy leków znanych jako analogi prostaglandyn. Lek ten zwiększa naturalny odpływ cieczy wewnątrz oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Głównym zastosowaniem Latano-POS jest leczenie jaskry otwartego kąta przesączania oraz nadciśnienia ocznego. Lek stosowany jest również w leczeniu podwyższonego ciśnienia w oku i jaskry u dzieci i młodzieży. Latano-POS jest dostępny na receptę.

Latanoprost + Timolol Genoptim

Latanoprost + Timolol Genoptim to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost jest jednym z analogów prostaglandyny F 2α, a jego działanie polega na zwiększeniu naturalnego odpływu naczyniówkowo-twardówkowego cieczy wodnistej z wnętrza oka poprzez modyfikację przepuszczalności tkanek oka, bez wpływu na ilość wytwarzanego płynu i wewnątrzgałkowe ciśnienie krwi. Tymolol to lek beta-adrenolityczny, który dodatkowo pomaga obniżyć ciśnienie w oku. Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia w oku w przebiegu schorzeń takich, jak jaskra z otwartym kątem przesączania i nadciśnienie oczne. Jest dostępny na receptę.

Latanoprost + Timolol STADA

Latanoprost + Timolol STADA to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost (pochodna prostaglandyny) i tymolol (beta-adrenolityk). Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia w oku w przebiegu schorzeń takich, jak jaskra z otwartym kątem przesączania i nadciśnienie oczne. Dawkowanie leku ustala lekarz. Jest dostępny na receptę.

Latanoprost Arrow

Latanoprost Arrow to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to analog prostaglandyny, który działa poprzez zwiększenie naturalnego przepływu płynu śródgałkowego do krwi. Lek jest stosowany w leczeniu choroby znanej jako jaskra z otwartym kątem przesączania i nadciśnienie oczne. Latanoprost Arrow jest dostępny na receptę.

Latanoprost Genoptim

Latanoprost Genoptim to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to analog prostaglandyny, który działa poprzez zwiększanie naturalnego odpływu cieczy z wnętrza oka do krwi. Stosowany jest w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz w leczeniu stanu określanego jako nadciśnienie wewnątrzgałkowe u dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Latanoprost Horus Pharma

Latanoprost Horus Pharma to lek z grupy analogów prostaglandyny, który działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu płynu z oka do krwi. Jest stosowany w leczeniu chorób takich jak jaskra z otwartym kątem przesączania oraz nadciśnienie oczne, które są związane ze zwiększonym ciśnieniem w gałce ocznej i mogą wpłynąć na ostrość widzenia. Lek jest dostępny na receptę.

Latanoprost JGL

Latanoprost JGL to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest stosowany w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwiobiegu, co pomaga obniżyć ciśnienie w gałce ocznej. Lek jest dostępny na receptę.

Latanoprost NTC

Latanoprost NTC to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie latanoprost. Jest to analog prostaglandyny, który działa poprzez zwiększanie naturalnego odpływu cieczy z wnętrza oka do krwioobiegu. Lek jest stosowany w leczeniu schorzeń takich jak jaskra otwartego kąta i nadciśnienie oczne u dorosłych, dzieci i niemowląt.

Latanoprost STADA

Latanoprost STADA to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to lek z grupy analogów prostaglandyny, który działa poprzez zmniejszanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, dzieci i młodzieży w celu zmniejszenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, a także u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz z jaskrą wieku dziecięcego. Lek jest dostępny na receptę.

Latanost

Latanost to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to analog prostaglandyny F2 α, selektywny prostanoidowy agonista receptorów FP. Działa poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej z oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest stosowany w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Latanost jest dostępny na receptę.

Latim POS

Latim POS to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost zwiększa naturalny odpływ cieczy z oka do krwiobiegu, a tymolol zmniejsza wytwarzanie cieczy w oku. Lek Latim POS stosuje się w celu obniżenia ciśnienia w oku u pacjentów ze schorzeniami znanymi pod nazwą jaskry z otwartym kątem przesączania lub nadciśnienia ocznego. Jest dostępny na receptę.

Latiteva

Latiteva to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego (ciśnienia wewnątrz gałki ocznej). Lek ten jest wskazany dla pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których reakcja na miejscowo stosowane leki β-adrenolityczne lub analogi prostaglandyn jest niewystarczająca.

Monoprost

Monoprost to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to lek z grupy analogów prostaglandyny, który obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu. Monoprost jest stosowany w leczeniu choroby określanej jako jaskra otwartego kąta oraz stanu określanego jako nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Obydwa stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia. Lek jest dostępny na receptę.

Polprost

Polprost to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu jaskry oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek ten zawiera substancję czynną latanoprost, która jest analogiem prostaglandyny F2alfa. Działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Polprost jest dostępny na receptę.

Polprost Plus

Polprost Plus to lek okulistyczny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Lek ten jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania. Jest dostępny na receptę.

Rozaprost

Rozaprost

Rozaprost to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Należy on do grupy leków znanych jako analogi prostaglandyn i działa poprzez zwiększanie naturalnego odpływu płynu z wnętrza oka do krwiobiegu. Stosuje się go w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania oraz w nadciśnieniu śródgałkowym. Rozaprost jest dostępny na receptę.

Rozaprost Mono

Rozaprost Mono

Rozaprost Mono to lek stosowany w leczeniu stanów zwanych jaskrą otwartego kąta i nadciśnieniem ocznym u dorosłych. Działa poprzez zwiększanie naturalnego odpływu płynu z wnętrza oka do krwi. Rozaprost Mono zawiera latanoprost i należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Lek stosuje się miejscowo do oka (do worka spojówkowego). Rozaprost Mono stosuje się również w leczeniu zwiększonego ciśnienia w oku i jaskry u młodzieży, dzieci i niemowląt w wieku powyżej 1 roku. Jest dostępny na receptę.

Tevioplus

Tevioplus to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Te substancje działają poprzez zmniejszenie ilości cieczy wodnistej w oku i ułatwienie jej odpływu. Lek jest stosowany w leczeniu osób z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym oka oraz jaskrą z otwartym kątem przesączenia.

Tilaprox

Tilaprox to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Te substancje działają poprzez zmniejszenie ilości cieczy wodnistej w oku, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest wskazany do stosowania u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których reakcja na miejscowo stosowane leki β-adrenolityczne lub analogi prostaglandyn jest niewystarczająca. Tilaprox jest dostępny na receptę.

Timlatan

Timlatan to lek na receptę, dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Stosowany jest w leczeniu pewnych rodzajów jaskry oraz innych schorzeń, które powodują podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek ten działa poprzez zmniejszenie produkcji płynu w oku, co pomaga obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Timprost

Timprost to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne – latanoprost i tymolol. Te substancje skutecznie obniżają ciśnienie śródgałkowe. Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia w oku w przebiegu schorzeń takich jak jaskra z otwartym kątem przesączania i nadciśnienie oczne. Timprost jest dostępny na receptę.

Vizilatan

Vizilatan to lek w postaci kropli do oczu, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP) u pacjentów z jaskrą otwartego kąta i nadciśnieniem wewnątrzgałkowym u dorosłych pacjentów (w tym pacjentów w podeszłym wieku). Może być również stosowany u dzieci i młodzieży z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym (IOP) i jaskrą dziecięcą. Lek działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwiobiegu.

Vizilatan Duo

Vizilatan Duo to lek, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn, a tymolol do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Lek ten stosowany jest w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub u osób z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Jest dostępny na receptę.

Xalacom

Xalacom to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Jest stosowany w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Oba stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia. Lek jest dostępny na receptę.

Xalaprost

Xalaprost to lek stosowany w leczeniu jaskry i nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Substancją czynną jest latanoprost, który zwiększa przepływ płynu wewnątrz oka, co pomaga obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Xalaprost jest podwyższone ciśnienie wewnątrz oka i jaskra otwartego kąta.

Xalatan

Xalatan to lek na receptę, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to lek stosowany w leczeniu jaskry otwartego kąta oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego. Działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu, co skutkuje obniżeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Może być stosowany u dorosłych oraz u dzieci i młodzieży w przypadku zwiększonego ciśnienia śródgałkowego oraz jaskry wieku dziecięcego.

Xalofree

Xalofree to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest to analog naturalnej prostaglandyny F 2α. Lek jest stosowany do obniżania zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz u pacjentów z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Może być również stosowany u dzieci i młodzieży ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym oraz u dzieci i młodzieży z jaskrą wieku dziecięcego. Xalofree jest dostępny na receptę.

Xaloptic

Xaloptic

Xaloptic to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta oraz z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Jest również wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w przypadku zwiększonego ciśnienia śródgałkowego oraz jaskry wieku dziecięcego. Lek zawiera latanoprost, który jest analogiem prostaglandyny F2α i działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu płynu z wnętrza oka do krwioobiegu. Xaloptic jest dostępny na receptę.

Xaloptic Combi

Xaloptic Combi

Xaloptic Combi to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2alfa, który zwiększa odpływ cieczy wodnistej z oka, a tymolol jest nieselektywnym beta-adrenolitykiem, który zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu śródgałkowego. Lek jest stosowany do obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta oraz z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Xaloptic Combi jest dostępny na receptę.

Xaloptic Free

Xaloptic Free

Xaloptic Free to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną latanoprost. Jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów dorosłych z jaskrą otwartego kąta oraz z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Wskazaniem do zastosowania produktu u dzieci i młodzieży jest zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz jaskra wieku dziecięcego. Lek jest dostępny na receptę.