Konsultacja merytoryczna:

Vizilatan Duo

Lek Vizilatan Duo zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Tymolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Latanoprost działa poprzez zwiększenie odpływu płynu z gałki ocznej do krwioobiegu. Tymolol działa poprzez zmniejszenie ilości płynu produkowanego w oku.

Lek Vizilatan Duo jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Obydwa stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia. Lekarz zazwyczaj zaleci stosowanie leku Vizilatan Duo, jeśli działanie innych leków nie było wystarczające.

Lek Vizilatan Duo można stosować u dorosłych kobiet i mężczyzn (w tym u pacjentów w podeszłym wieku), ale nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Lek Vizilatan Duo, krople do oczu, jest roztworem sterylnym, który nie zawiera konserwantów.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są latanoprost i tymolol.
Każdy ml kropli zawiera 50 mikrogramów latanoprostu i 5 mg tymololu (w postaci 6,8 mg tymololu melainianu).

– Pozostałe składniki to: makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, sodu chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan, kwas solny i (lub) sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Vizilatan Duo – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza prowadzącego lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla pacjentów dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę.

Leku Vizilatan Duo nie należy stosować częściej niż raz na dobę, ponieważ może to zmniejszać skuteczność leczenia.

Lek Vizilatan Duo należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, który zdecyduje kiedy należy przerwać leczenie.

Jeśli pacjent stosuje lek Vizilatan Duo lekarz może zalecić dodatkowe badania serca oraz układu krążenia.

Stosowanie soczewek kontaktowych
Jeśli pacjent stosuje soczewki kontaktowe, powinien je usunąć przed zastosowaniem leku Vizilatan Duo. Po zastosowaniu leku Vizilatan Duo, należy odczekać 15 minut przed ponownym założeniem soczewek kontaktowych.

Stosowanie leku Vizilatan Duo z innymi kroplami do oczu
Po podaniu leku Vizilatan Duo należy odczekać co najmniej 5 minut przed podaniem innych kropli do oczu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania większej ilości kropli do oczu, może dojść do umiarkowanego podrażnienia oka, z łzawieniem i zaczerwienieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest nimi zaniepokojony, powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vizilatan Duo – czy mogę spożywać alkohol?

Normalne posiłki, żywność lub napoje nie mają wpływu na to, kiedy i jak należy stosować lek Vizilatan Duo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vizilatan Duo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Leku Vizilatan Duo nie należy stosować w czasie ciąży, chyba że lekarz zadecyduje, że jest to konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Leku Vizilatan Duo nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Vizilatan Duo może przenikać do mleka ludzkiego. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie karmienia piersią, należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność
W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono żadnego wpływu latanoprostu i tymololu na płodność samców lub samic.

Ulotka Vizilatan Duo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vizilatan Duo, 50 mikrogramów/ml + 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum + Timololum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 374.00 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vizilatan Duo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vizilatan Duo, 50 mikrogramów/ml + 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum + Timololum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 392.64 KB

Cena - ile kosztuje Vizilatan Duo?

Cena Vizilatan Duo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vizilatan Duo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vizilatan Duo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Spirytus salicylowy roztwór 2% (Opakowanie: 100 g)Spirytus salicylowy roztwór 2% (Opakowanie: 100 g) to środek odkażający o delikatnym działaniu. Do odkażania skóry, w otarciach naskórka, trądziku, łojotoku.
Efekt działania Spirytus salicylowy roztwór 2% (Opakowanie: 100 g)Spirytus salicylowy roztwór 2% (Opakowanie: 100 g) ma właściwości odkażające.
Skład100 g produktu zawiera 2 g substancji czynnej kwasu salicylowego.
Substancje pomocnicze: etanol 760…

Symbol zastępczy

Zastosowanie Ultrapiryna Plus saszetki (Opakowanie: 12 )Ultrapiryna Plus saszetki (Opakowanie: 12 ) to produkt leczniczy w wygodnej formie proszku musującego, o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.
Lek zalecany jest dla osób doświadczających problemów związanych z podwyższoną temperaturą ciała czy łagodnym bólem głowy.
Produkt może być stosowany przez osoby cierpiących na nerwobóle, bóle zębów czy…

Zastosowanie Vichy Dermablend 15 Opal podkład korygujący (Opakowanie: 30 ml)Makijaż jest dla Ciebie ważnym atrybutem w ciągu dnia, ale nie radzisz sobie ze swoją problematyczną cerą? Chcesz unikną nieestetycznego efektu maski, który powoduje uczucie dyskomfortu i sprawia wrażenie sztucznie wyglądającej twarzy? Mamy dla Ciebie znakomite rozwiązanie! Oto rewolucyjny kosmetyk, jakim jest Vichy Dermablend 15 Opal podkład korygujący (Opakowanie: 30 ml). Dzięki…

Zastosowanie Amol płyn (Opakowanie: 100 ml)Amol płyn (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem, zawierającym olejki eteryczne wielu ziół i owoców. Może być stosowany zewnętrznie w celu poprawy samopoczucia przy infekcjach lub zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów.

Stosowany wewnętrznie łagodzi dolegliwości trawienne.Efekt działania Amol płyn (Opakowanie: 100 ml)Produkt zawiera olejki eteryczne z m.in. goździków, cynamonu, cytryny…

Asmag B 6 (Opakowanie: 50 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.