Latanoprost Arrow

Latanoprost Arrow jest roztworem do stosowania wyłącznie do oczu. Zawiera lek o nazwie latanoprost należący do grupy leków zwanych prostaglandynami.

Latanoprost Arrow stosuje się w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej wywołanego chorobą o nazwie jaskra lub nadciśnieniem ocznym (podwyższeniem ciśnienia w oku).

Latanoprost Arrow obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie odpływu płynu z gałki ocznej do krwioobiegu. Nieleczone podwyższone ciśnienie w oku może prowadzić do zaburzeń widzenia.

Latanoprost Arrow może być również stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry u dzieci i niemowląt.

Działanie lecznicze (obniżenie ciśnienia) występuje w ciągu 3-4 godzin po podaniu kropli, osiąga maksimum po 8-12 godzinach i utrzymuje się przez co najmniej 24 godziny.

Jaki jest skład Latanoprost Arrow, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest latanoprost.

1 ml kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.
2,5 ml kropli do oczu zawiera 125 mikrogramów latanoprostu.

Ponadto lek zawiera: benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Latanoprost Arrow – jak stosować ten lek?

Latanoprost Arrow należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej (lub dziecka) lub farmaceutą.

Zwykle zalecane dawkowanie dla osób dorosłych (w tym pacjentów w podeszłym wieku) oraz dzieci to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę, najlepiej wieczorem. Nie zaleca się stosowania leku Latanoprost Arrow częściej niż raz na dobę, gdyż może to zmniejszyć skuteczność leczenia.

Latanoprost Arrow należy zawsze stosować tak długo, jak zaleci osobie dorosłej lub dziecku lekarz prowadzący.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania większej ilości kropli może dojść do umiarkowanego podrażnienia oka z zaczerwienieniem i łzawieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej lub dziecka w celu uzyskania porady.
Jeżeli dojdzie do przypadkowego spożycia przez osobę dorosłą lub dziecko leku Latanoprost Arrow, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. W takim przypadku należy zabrać buteleczkę i ulotkę ze sobą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Latanoprost Arrow – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Latanoprost Arrow z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Latanoprost Arrow w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Latanoprost Arrow, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje ciążę.

Ulotka Latanoprost Arrow – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Latanoprost Arrow, 50 mikrogramów/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Latanoprost Arrow m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Latanoprost Arrow, 50 mikrogramów/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum)

Cena Latanoprost Arrow i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Latanoprost Arrow i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Latanoprost Arrow oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Latanoprost Arrow - forum pacjentów

Stosujesz Latanoprost Arrow? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz