LATANOPROST ARROW

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LATANOPROST ARROW? – OPIS I WSKAZANIA

Latanoprost Arrow jest roztworem do stosowania wyłącznie do oczu. Zawiera lek o nazwie latanoprost należący do grupy leków zwanych prostaglandynami.

Latanoprost Arrow stosuje się w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej wywołanego chorobą o nazwie jaskra lub nadciśnieniem ocznym (podwyższeniem ciśnienia w oku).

Latanoprost Arrow obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie odpływu płynu z gałki ocznej do krwioobiegu. Nieleczone podwyższone ciśnienie w oku może prowadzić do zaburzeń widzenia.

Latanoprost Arrow może być również stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry u dzieci i niemowląt.

Działanie lecznicze (obniżenie ciśnienia) występuje w ciągu 3-4 godzin po podaniu kropli, osiąga maksimum po 8-12 godzinach i utrzymuje się przez co najmniej 24 godziny.

SKŁAD LATANOPROST ARROW, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest latanoprost.

1 ml kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.
2,5 ml kropli do oczu zawiera 125 mikrogramów latanoprostu.

Ponadto lek zawiera: benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, wodę oczyszczoną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LATANOPROST ARROW? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Latanoprost Arrow należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej (lub dziecka) lub farmaceutą.

Zwykle zalecane dawkowanie dla osób dorosłych (w tym pacjentów w podeszłym wieku) oraz dzieci to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę, najlepiej wieczorem. Nie zaleca się stosowania leku Latanoprost Arrow częściej niż raz na dobę, gdyż może to zmniejszyć skuteczność leczenia.

Latanoprost Arrow należy zawsze stosować tak długo, jak zaleci osobie dorosłej lub dziecku lekarz prowadzący.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LATANOPROST ARROW, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku podania większej ilości kropli może dojść do umiarkowanego podrażnienia oka z zaczerwienieniem i łzawieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej lub dziecka w celu uzyskania porady.
Jeżeli dojdzie do przypadkowego spożycia przez osobę dorosłą lub dziecko leku Latanoprost Arrow, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. W takim przypadku należy zabrać buteleczkę i ulotkę ze sobą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Latanoprost Arrow z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LATANOPROST ARROW W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku Latanoprost Arrow, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje ciążę.

ULOTKA LEKU LATANOPROST ARROW – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LATANOPROST ARROW CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LATANOPROST ARROW CENA, REFUNDACJA

LATANOPROST ARROW OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here