Latanoprost Arrow

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Latanoprost Arrow jest roztworem do stosowania wyłącznie do oczu. Zawiera lek o nazwie latanoprost należący do grupy leków zwanych prostaglandynami.

Latanoprost Arrow stosuje się w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej wywołanego chorobą o nazwie jaskra lub nadciśnieniem ocznym (podwyższeniem ciśnienia w oku).

Latanoprost Arrow obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie odpływu płynu z gałki ocznej do krwioobiegu. Nieleczone podwyższone ciśnienie w oku może prowadzić do zaburzeń widzenia.

Latanoprost Arrow może być również stosowany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry u dzieci i niemowląt.

Działanie lecznicze (obniżenie ciśnienia) występuje w ciągu 3-4 godzin po podaniu kropli, osiąga maksimum po 8-12 godzinach i utrzymuje się przez co najmniej 24 godziny.

Skład

Substancją czynną jest latanoprost.

1 ml kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.
2,5 ml kropli do oczu zawiera 125 mikrogramów latanoprostu.

Ponadto lek zawiera: benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, wodę oczyszczoną.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Latanoprost Arrow należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej (lub dziecka) lub farmaceutą.

Zwykle zalecane dawkowanie dla osób dorosłych (w tym pacjentów w podeszłym wieku) oraz dzieci to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę, najlepiej wieczorem. Nie zaleca się stosowania leku Latanoprost Arrow częściej niż raz na dobę, gdyż może to zmniejszyć skuteczność leczenia.

Latanoprost Arrow należy zawsze stosować tak długo, jak zaleci osobie dorosłej lub dziecku lekarz prowadzący.

Przedawkowanie

W przypadku podania większej ilości kropli może dojść do umiarkowanego podrażnienia oka z zaczerwienieniem i łzawieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym osoby dorosłej lub dziecka w celu uzyskania porady.
Jeżeli dojdzie do przypadkowego spożycia przez osobę dorosłą lub dziecko leku Latanoprost Arrow, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. W takim przypadku należy zabrać buteleczkę i ulotkę ze sobą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Latanoprost Arrow z jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Latanoprost Arrow, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje ciążę.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here