Konsultacja merytoryczna:

Akistan DUO

Lek Akistan DUO zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost należy do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Tymolol należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Latanoprost zwiększa odpływ płynu z gałki ocznej do krwioobiegu. Tymolol zmniejsza ilość płynu produkowanego w oku.

Lek Akistan DUO jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Obydwa stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia. Lekarz zazwyczaj zaleci stosowanie leku Akistan DUO, jeśli działanie innych leków nie było wystarczające.

Jaki jest skład Akistan DUO, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są latanoprost o stężeniu 50 mikrogramów/ml i tymolol (w postaci maleinianu tymololu) o stężeniu 5 mg/ml.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek 10% (w/w), sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, kwas fosforowy 10% (w/v) i/lub sodu wodorotlenek 10% (w/v) (do ustalenia pH 5,5-6,5), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Akistan DUO – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza prowadzącego lub farmaceuty.
Zalecana dawka dla pacjentów dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę.
Leku Akistan DUO nie należy stosować częściej niż raz na dobę, ponieważ może to zmniejszać skuteczność leczenia.
Lek Akistan DUO należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, który zdecyduje kiedy należy przerwać leczenie.
Jeśli pacjent stosuje lek Akistan DUO lekarz może zalecić dodatkowe badania serca oraz układu krążenia.

Stosowanie soczewek kontaktowych
Jeśli pacjent stosuje soczewki kontaktowe, należy je usunąć przed zastosowaniem leku Akistan DUO. Po zastosowaniu leku Akistan DUO, należy odczekać 15 minut przed ponownym założeniem soczewek kontaktowych.

Stosowanie leku Akistan DUO z innymi kroplami do oczu
Należy odczekać co najmniej 5 minut pomiędzy użyciem leku Akistan DUO a użyciem innych kropli.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania większej ilości kropli może dojść do podrażnienia oka i łzawienia oraz zaczerwienienia oka. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Akistan DUO – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie standardowych posiłków, żywności lub napojów nie ma wpływu na to, kiedy i jak należy stosować lek Akistan DUO.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Akistan DUO w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Leku Akistan DUO nie należy stosować w czasie ciąży, chyba że lekarz zadecyduje, że jest to konieczne.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Leku Akistan DUO nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Akistan DUO może przenikać do mleka ludzkiego. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie karmienia piersią, należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność
W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono żadnego wpływu latanoprostu i tymololu na płodność samców lub samic.

Ulotka Akistan DUO – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Akistan DUO, 50 mikrogramów/ml + 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum + Timololum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 290.46 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Akistan DUO m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Akistan DUO, 50 mikrogramów/ml + 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Latanoprostum + Timololum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 400.70 KB

Cena - ile kosztuje Akistan DUO?

Cena Akistan DUO i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Akistan DUO.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Akistan DUO? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Mastika powder (Opakowanie: 60 )Mastika powder (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający mastikę, czyli naturalną żywicę z wiecznie zielonego drzewa Pistacia lentiscus, rosnącego na greckiej wyspie Chios. Surowiec zbiera się nacinając korę drzewa, a następnie suszy na słońcu.

Efekt działania Mastika powder (Opakowanie: 60 )Preparat wspomaga ochronę śluzówki żołądka, niwelując dyskomfort związany z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori. Ponadto odśwież…

Zastosowanie Vitaminum B6 TEVA (Opakowanie: 50 )Vitaminum B6 TEVA (Opakowanie: 50 ) to produkt leczniczy z witaminą B6, który przeznaczony jest dla osób zagrożonych niedoborem tej substancji lub już cierpiących z powodu jej braku w organizmie. Zmniejsza zagrożenia wynikające z niedoboru, poprawiając funkcjonowanie niemal wszystkich układów w organizmie człowieka.Efekt działania Vitaminum B6 TEVA (Opakowanie: 50 )Vitaminum B6 TEVA (Opakowanie: 50 ) zawiera dużą ilość…

Phytodetox Haarmaske (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Protefix krem mocujący Ekstra mocny (Opakowanie: 47 g)Protefix krem mocujący Ekstra mocny (Opakowanie: 47 g) to mocny klej mocujący do protez zębowych - zarówno częściowych, jak i pełnych. Nie tylko zapewnia odpowiednie trzymanie protezy, ale także chroni zęby, dziąsła i podniebienie.

Protefix klej do protez daje uczucie komfortu i pewności przez cały czas.
Efekt działania Protefix…

Zastosowanie Activogland szampon do włosów (Opakowanie: 200 ml)Twoje włosy tworzą twój wizerunek, dlatego chcesz by prezentowały się jak najlepiej. Ich kondycja i wygląd zależą jednak w dużej mierze od tego, jak dbasz o cały swój organizm. Symptomy takie jak na przykład wypadanie włosów to sygnał, że potrzebujesz dawki mikroelementów, które uregulują procesy zachodzące w twoim…