POLPROST PLUS

CO TO JEST I JAK DZIAŁA POLPROST PLUS? – OPIS I WSKAZANIA

Polprost Plus zawiera dwie substancje czynne: latanoprost i tymolol. Latanoprost należy do grupy leków znanych jako analogi prostaglandyn. Tymolol należy do grupy leków beta-adrenolitycznych.

Latanoprost działa przez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwi. Tymolol zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej w oku.

Polprost Plus stosuje się w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub z podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym. Oba te schorzenia wiążą się ze zwiększeniem ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i mogą wpływać na wzrok. Lekarz przepisuje Polprost Plus jeśli inne leki nie są wystarczająco skuteczne.

SKŁAD POLPROST PLUS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi są: latanoprost i tymolol.
Jeden ml kropli zawiera 50 mikrogramów latanoprostu i 5 mg tymololu (w postaci tymololu maleinianu).

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek (konserwant), sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan bezwodny, sodu chlorek, sodu wodorotlenek/kwas solny stężony (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE POLPROST PLUS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Jeśli lek jest używany po raz pierwszy, należy zapisać datę rozpoczęcia jego stosowania na przeznaczonym do tego polu na tekturowym pudełku. Pozwoli to zorientować się, kiedy nie należy już leku dłużej stosować, gdyż kończy się jego termin ważności.

Dawkowanie
Zalecana dawka
Jedna kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę.
Nie stosować leku Polprost Plus częściej niż raz na dobę, gdyż częstsze stosowanie może zmniejszyć skuteczność terapii.
Podczas leczenia lekarz może zalecić częstsze kontrole czynności serca i układu krążenia pacjenta.

Użytkownicy soczewek kontaktowych
Przed zakropleniem leku Polprost Plus należy wyjąć soczewki kontaktowe. Po zastosowaniu kropli można je ponownie włożyć po upływie 15 minut.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI POLPROST PLUS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ważne jest przestrzeganie dawki zaleconej przez lekarza. Zastosowanie zbyt dużej liczby kropli do oka może spowodować niewielkie podrażnienie oka, łzawienie i zaczerwienienie. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli niepokoją one pacjenta, należy poradzić się lekarza. Zbyt duża ilość leku może również spowodować złe samopoczucie, np. oszołomienie lub trudności w oddychaniu. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Spożywanie posiłków, STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie mają wpływu na czas i sposób stosowania leku Polprost Plus.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ POLPROST PLUS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie stosować leku Polprost Plus w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje ciążę, powinna niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi.

Nie stosować leku Polprost Plus w okresie karmienia piersią. Substancje czynne tego leku mogą przenikać do mleka kobiecego. Kobiety karmiące piersią powinny zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

ULOTKA LEKU POLPROST PLUS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – POLPROST PLUS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - POLPROST PLUS CENA, REFUNDACJA

POLPROST PLUS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here