Monoprost

12345678910
(20 ocen, średnia: 7,35 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

MONOPROST należy do grupy leków znanych jako prostaglandyny. Lek obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu.

Lek MONOPROST jest stosowany w leczeniu choroby określanej jako jaskra otwartego kąta oraz stanu określanego jako nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Obydwa stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

– Substancją czynną leku jest latanoprost.
1 ml kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.

– Pozostałe składniki to: makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, sorbitol, karbomer 974P, makrogol 4000, disodu edetynian, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka
· Lek Monoprost należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
· Zwykle zalecana dawka dla osób dorosłych (w tym pacjentów w podeszłym wieku) to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę. Najlepszą porą do zakroplenia leku jest wieczór.
· Nie należy stosować leku MONOPROST częściej niż raz na dobę, gdyż częstsze stosowanie może zmniejszyć skuteczność leczenia.
· Lek MONOPROST należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, tak długo, aż lekarz nie zaleci przerwania leczenia. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Osoby stosujące soczewki kontaktowe
Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, należy je wyjąć przed zastosowaniem leku MONOPROST. Po zastosowaniu leku MONOPROST należy odczekać 15 minut przed założeniem soczewek kontaktowych.

REKLAMA

Przedawkowanie

W przypadku podania większej ilości kropli do oczu u pacjenta może dojść do umiarkowanego podrażnienia oczu z zaczerwienieniem i łzawieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony, powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu uzyskania porady.

Jeżeli dojdzie do przypadkowego połknięcia leku Monoprost, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych na temat stosowania MONOPROST z jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować leku MONOPROST w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Monoprost.

Opinie pacjentów - forum o lekach

12 OPINIE O LEKU

 1. Złe samopoczucie po miesiącu brania i szybkie bicie serca niewiem czy to krople ale wydaje się ze tak.. senność oddech cezki

  • Podobnie u mnie, po kilku dniach odstawiłem, stosowałem na noc, nie mogłem spać, uczucie „cięzkiego oddechu” w klatce piersiowej, czerwone oczy jak u wściekłego królika, pieczenie i suchość w oczach. Dziękuję bardzo za taki „specyfik”.

 2. Po pierwszym zakropleniu dziwne uczucie w oku. Jakby odrętwienie. Następnego dnia od rana oko jakby „nie swoje”. Po południu zaburzenia widzenia, obraz zamglony i lekko podwójny. Oko zrobiło się żółto-szare. Lekarz z którym konsultowałem się telefonicznie zalecił nie przerywać kuracji więc wieczorem zakropliłem. Trzeciego dnia (czyli po 2 zakropleniach) od rana podwójne widzenie . Pojechałem do okulisty który w oku nic niepokojącego nie znalazł poza przebarwieniem , kazał odstawić lek i zlecił konsultację neurologiczną. Po CT głowy i badaniu neurolog wykluczył aby przyczyną podwójnego widzenia były zmiany w mózgu , wskazując jednocześnie jako prawdopodobną przyczynę lek. Kolejna konsultacja okulistyczna – zalecenie odstawienia leku. W ulotce ostrzegają że możliwe są zaburzenia widzenia ale nie spodziewałem się czegoś takiego. Dzisiaj (6 dzień od pierwszego zakroplenia) widzenie OK ale oko nadal „odrętwiałe”.

  • Po kilku dniach stosowania odstawiłem, bez konsultacji, bo nie zamierzam płacić konowałowi, który przepisuje leki i liczy na to że mu się uda jak wygrana na loterii. Stosowałem na noc, nie mogłem spać, uczucie „ciężkiego oddechu” w klatce piersiowej, czerwone oczy jak u wściekłego królika, pieczenie i suchość w oczach.
   Co to za lek, co zamiast polepszyć, to robi jeszcze gorzej? I kto mi teraz zwróci pieniądze? A poszedłem tylko zbadać wzrok. Powinienem już doświadczenia wiedzieć, żeby nie ufać zanadto tzw. lekarzom.

 3. Po 5 dniach stosowania wysypka skórna na nogach i ucisk sera oraz kołatanie . krople lekarz kazał odstawić, a teraz przepisał i maść pimafukort na wysypkę skórną, mnóstwo czerwonych plam i drobnych plamek na nogach od kostek aż poza kolana

 4. w pare minut po podaniu leku nastapilo mrowienie glowy,twarzy i konczyn oraz cos niepokjacego w okolicy serca jakby kolatanie cos trudnego do okreslenia

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.