MONOPROST

KATEGORIA:
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

MONOPROST - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku MONOPROST. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku MONOPROST w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - MONOPROST CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MONOPROST? – OPIS I WSKAZANIA

MONOPROST należy do grupy leków znanych jako prostaglandyny. Lek obniża ciśnienie w gałce ocznej poprzez zwiększenie naturalnego odpływu cieczy wodnistej z oka do krwioobiegu.

Lek MONOPROST jest stosowany w leczeniu choroby określanej jako jaskra otwartego kąta oraz stanu określanego jako nadciśnienie wewnątrzgałkowe. Obydwa stany związane są z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i mogą wpływać na jakość widzenia.

SKŁAD MONOPROST, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest latanoprost.
1 ml kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.

– Pozostałe składniki to: makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, sorbitol, karbomer 974P, makrogol 4000, disodu edetynian, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE MONOPROST? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zazwyczaj stosowana dawka
· Lek Monoprost należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
· Zwykle zalecana dawka dla osób dorosłych (w tym pacjentów w podeszłym wieku) to 1 kropla do chorego oka (oczu) raz na dobę. Najlepszą porą do zakroplenia leku jest wieczór.
· Nie należy stosować leku MONOPROST częściej niż raz na dobę, gdyż częstsze stosowanie może zmniejszyć skuteczność leczenia.
· Lek MONOPROST należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, tak długo, aż lekarz nie zaleci przerwania leczenia. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Osoby stosujące soczewki kontaktowe
Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, należy je wyjąć przed zastosowaniem leku MONOPROST. Po zastosowaniu leku MONOPROST należy odczekać 15 minut przed założeniem soczewek kontaktowych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MONOPROST, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku podania większej ilości kropli do oczu u pacjenta może dojść do umiarkowanego podrażnienia oczu z zaczerwienieniem i łzawieniem. Objawy te powinny ustąpić, ale jeśli pacjent jest zaniepokojony, powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu uzyskania porady.

Jeżeli dojdzie do przypadkowego połknięcia leku Monoprost, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych na temat stosowania MONOPROST z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MONOPROST W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie stosować leku MONOPROST w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU MONOPROST – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MONOPROST CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

MONOPROST OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

8 KOMENTARZE

  1. Po pierwszym zakropleniu dziwne uczucie w oku. Jakby odrętwienie. Następnego dnia od rana oko jakby “nie swoje”. Po południu zaburzenia widzenia, obraz zamglony i lekko podwójny. Oko zrobiło się żółto-szare. Lekarz z którym konsultowałem się telefonicznie zalecił nie przerywać kuracji więc wieczorem zakropliłem. Trzeciego dnia (czyli po 2 zakropleniach) od rana podwójne widzenie . Pojechałem do okulisty który w oku nic niepokojącego nie znalazł poza przebarwieniem , kazał odstawić lek i zlecił konsultację neurologiczną. Po CT głowy i badaniu neurolog wykluczył aby przyczyną podwójnego widzenia były zmiany w mózgu , wskazując jednocześnie jako prawdopodobną przyczynę lek. Kolejna konsultacja okulistyczna – zalecenie odstawienia leku. W ulotce ostrzegają że możliwe są zaburzenia widzenia ale nie spodziewałem się czegoś takiego. Dzisiaj (6 dzień od pierwszego zakroplenia) widzenie OK ale oko nadal “odrętwiałe”.

  2. Po 5 dniach stosowania wysypka skórna na nogach i ucisk sera oraz kołatanie . krople lekarz kazał odstawić, a teraz przepisał i maść pimafukort na wysypkę skórną, mnóstwo czerwonych plam i drobnych plamek na nogach od kostek aż poza kolana

  3. w pare minut po podaniu leku nastapilo mrowienie glowy,twarzy i konczyn oraz cos niepokjacego w okolicy serca jakby kolatanie cos trudnego do okreslenia

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here