Fluomizin

Lek Fluomizin stosuje się w przypadku bakteryjnego zapalenia, pochwy poprzez aplikację miejscową (wprowadzenie tabletki do pochwy).

Infekcje bakteryjne pochwy wcale nie należą do rzadkości. Często wynikają z noszenia niewłaściwej bielizny, jak i stosowania nieodpowiednich kosmetyków. W przypadku, gdy pojawia się zakażenie bakteryjne w miejscu intymnym kobiety, należy podjąć skuteczne działanie. Fluomizin to preparat, który efektywnie likwiduje różnego rodzaju bakterie wywołujące stan zapalny i infekcje.

Co należy wiedzieć o tym preparacie? Niezbędne wiadomości dotyczące tego leku znajdą Państwo na niniejszej stronie. Poruszone zostały kwestie wskazań, a także składu leku. Zawarto też informacje ważne w przypadku stosowania innych środków farmaceutycznych, a także dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Niżej można również znaleźć dane dotyczące dostępności preparatu w różnych aptekach, jaka jest ich cena, czy są refundowane, lub czy na rynku sprzedawany jest też jego zamiennik. Zamieszczona w formacie PDF ulotka Fluomizinu zawiera również inne, bardziej szczegółowe informacje, dzięki którym można zapoznać się z przeciwwskazaniami i możliwymi efektami niepożądanymi. Ostatecznie pacjenci mogą zawrzeć swoje opinie pod tekstem, a także dowiedzieć się o nich więcej o skuteczności preparatu.

Substancją czynną prezentowanego leku jest chlorek dekwaliniowy, mający właściwości przeciwzakaźne i odkażające. Preparat ten skutecznie zabija komórki bakteryjne wywołujące zapalenia w obrębie miejsc intymnych kobiet.

 

Jaki jest skład Fluomizin, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją leku jest chlorek dekwaliniowy w stężeniu 10 mg na każdą tabletkę. Wśród pozostałych składników są m.in. laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Fluomizin – jak stosować ten lek?

Preparat należy zawsze stosować według wskazówek lekarza, a w przypadku wątpliwości należy się skonsultować z nim lub z farmaceutą.

Jedna tabletka na jedną dobę to zalecana dawka, którą należy przyjmować przez 6 kolejnych dni wieczorem przed snem. Ważne jest, by przed wyjęciem tabletki Fluomizin z blistra umyć ręce. Aplikuje się ją w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami, wprowadzając głęboko do pochwy. W przypadku miesiączki należy zaprzestać stosowania środka i wznowić po ustąpieniu plamienia.

Terapię należy prowadzić pełny zalecany czas, nawet jeśli objawy zakażenia zanikły. W przeciwnym wypadku objawy choroby mogą nawrócić.

Warto zauważyć, że niektóre substancje pomocnicze nie rozpuszczają się całkowicie, stąd też resztki tabletek można znaleźć na bieliźnie. Nie ma to wpływu na skuteczność preparatu Fluomizin, zaleca się jednak korzystanie z podpasek albo wkładek higienicznych.

Pacjentki cierpiące na znaczną suchość pochwy mogą mieć problem z prawidłowym stosowaniem leku – tabletki mogą się nie rozpuszczać. W takim przypadku zaleca się przed wprowadzeniem do pochwy każdorazowo zwilżać lek kroplą wody. W przypadku, jeśli pacjentka uważa, że działanie leku Fluomizin jest zbyt intensywne albo nieskuteczne, powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby trzymać się dobowej dawki leku. W przypadku przedawkowania bowiem może dojść do owrzodzenia pochwy. W sytuacji, gdy pacjentka przyjęła zbyt dużą ilość leku, powinna poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fluomizin – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu nie ma wpływu na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fluomizin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, jej planowania lub podejrzenia, a także przy karmieniu piersią, pacjentka powinna poradzić się lekarza jeszcze przed zastosowaniem leku Fluomizin. Nie ma jednak żadnych doniesień, aby preparat, działający miejscowo, wpływał szkodliwie na płód. Mimo tego środek ten powinien być przyjmowany wyłącznie w przypadku wyraźnych wskazań medycznych. Przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Fluomizin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe (Dekwaliniowy chlorek)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fluomizin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe (Dekwaliniowy chlorek)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Fluomizin - forum pacjentów

Stosujesz Fluomizin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

95 komentarzy do wpisu „Fluomizin”

 1. Po wybraniu 6 tabletek podwyższona temperatura 37.5, przyśpieszone tentno, ból pleców, parcie na pęcherz. Wcześniej podczas „kuracji” osłabienie i upławy.

  Odpowiedz
 2. Dramat! Krwawienie wystąpiło po pierwszej dawce! Bóle krzyza i jajników. Zawroty głowy. Ogólne rozbicie i do tego świąd, który wcześniej nie występował. Brałam jeszcze dzień przed podaniem gynoxinuno oraz doustnie Orungal. Infekcja nie była duża, ale po zażyciu Fluomizinu stan się pogorszył. DO KOSZA!

  Odpowiedz
 3. Dziewczyny powiedzcie mi proszę po jakim czasie minęły wam te skutki uboczne ? Ja wzięłam 2 tabletki, trzecia próbowałam wyciągnąć , trochę się udało bo właśnie po dwóch zaczął mi się mocny ból dołu pleców i brzucha. Krwawię od wczoraj jak przy okresie. Ogólnie samopoczucie jak przy okresie a do okresu jeszcze trochę mam czasu. Spałam w swetrze , pod kołdrą i kocem a jest prawie czerwiec. Czy mam czekać aż minie czy coś na to pomaga i jak długo to będzie trwało? Już nigdy nie wezmę tego leku :( znalazłam to forum szukając czy to możliwe że boli brzuch od tego i dzięki Bogu bo chociaż odstawiłam je wcześniej

  Odpowiedz
 4. Do cholery co dostaja lekarze ze takie swinstwa przypisuja kobietom trujac je?. Mam 61lat poszam zrobic coroczne badaniecytologicze(tym ra, em z niewielkimi rozowymi uplawami co mnie zaskoczylo wiec wizyte przyspieszylam). Po trzech tyg. dostaje sms ze mam jakis stanzapalny i mam wybrac wsponiany przez panie fluomizin i po trzech miesiacach przyjsc do kontroli(dodamze w miedzy czasie upawy jakby samoistnie zmalaly i nie byly juz zabarwione). Wzielam lek nie zdajac sobie sprawy z przyczyn zlego samopoczucia(bezsennosc, ból podbrzusza i krzyza, pieczenia azw koncu przy piatej tabletce dosc mocne ciemnorozowe uplawy?????!!!), nie wiemczy to wlasciwe leczenie, nie jestem lekarzem, wiemza toze przed akacją tegoż czulam sie oniebo lepiej. Nie wiem tezczyczekac tr, y miesiące, chyba jednak sie wybiore do mojej pani ginekolog, moze tym razem pominie eksperymenty na mnie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 5. Ten lek to jakieś nieporozumienie, sądząc po powyższych opiniach i moim doświadczeniu. Otrzymałam go od lekarza, który przed badaniem cytologicznym wykonał u mnie biocenozę i wykrył bakterie, które, choć niezbyt liczne, należało przed cytologią zwalczyć. Fluomizin miał tego dokonać. Tabletki bardzo źle się wprowadza do pochwy, po zwilżeniu są szorstkie i rozpuszczają się w palcach, z czym nie spotkałam się w przypadku dotąd stosowanych leków dopochwowych. Przyjęłam całą 6-tabletkową kurację, po czym wystąpiły plamienia, a po dwóch dniach krwawienie, jak przy miesiączce. Jestem już po menopauzie, więc to krwawienie wytrąciło mnie z równowagi i tylko dzięki opiniom na forum zrozumiałam, że jest to tzw. możliwe działanie niepożądane. Od razu skontaktowałam się z ginekologiem, który tak właśnie określił to krwawienie (działanie niepożądane), dodał też, że lek może wywołać krwawienie z macicy (!) i zalecił zażywanie przez 6 dni wapna na uszczelnienie naczyń krwionośnych i rutinoscorbinu. Czytając opinie na forum przypomniałam sobie, że w trakcie zażywania leku odczuwałam bóle głowy, nudności, brak apetytu i problemy ze snem, ale kojarzyłam je z napięciem przedświątecznym i zmianami ciśnienia. Teraz wiem, że przyczyną był Fluomizyn. Więc odradzam, jest cała masa leków mniej inwazyjnych.

  Odpowiedz
 6. Po pierwszej tabletce z godziny na godzinę coral wiekszy bòl w podbrzuszu, krecenie w głowie, a po 24 h krwawienie skrzepami – ostawiłam “lek” ze starchu o nasilajáce sie Najgorsze skutki uboczne – niestety nie mijajá. Jestem pod wrażeniem, że komuś to pomaga Przy takiej ilosci podobnych zlych komentarzy- Jakby lek nie był dokladnie przebadany a wypuszczony do obiegu

  Odpowiedz
 7. Jak bardzo żałuję że tutaj nie trafiłam wcześniej! Fluomizin dostałam z okazji tego że wyszedł mi paciorkowiec w moczu w niewielkiej ilości charakterystyczny dla dróg rodnych. Może mój błąd że skonsultowałam się z ginekologiem mimo że nie miałam żadnych dolegliwości ze strony dróg rodnych. Po tych tabletkach dopochwowych nie mogę spać bo boli mnie cały dół brzucha w dziwny sposób: ciągnie, kłuje, piecze, Nawet trudno to opisać. Do tego mam nudności, Akurat dzisiaj zastosowałam 6tą ostatnią tabletkę. Masakra, nie polecam. Czytając te opienie upewniłam się że to po tym leku.

  Odpowiedz
 8. Ból brzucha, ból krzyża a pi wybraniu wszystkich tabletek stan podgorączkowy.. Dopiero jak zobaczyłam komentarze skojarzyłam, że to pewnie po tym leku.

  Odpowiedz
 9. Nie wiem dlaczego został mi przepisany właśnie ten lek bo zdecydowanie zaszkodził zamiast pomoc. Po pierwszej tabletce obudziłam się z bólem brzucha i krwawieniem (mimo że biorę leki na regulacje cykli). Stanowczo odradzam!

  Odpowiedz
 10. Szkoda ze nie trafiłam wczesniej tutaj . Ten lek to jakaś porażka . Czułam sie dobrze zwykła kontrol u lekarza rutynowa a on że zapalenie wypisał lek ..dosc ze aplikacja tego masakryczna to jeszcze zaczełam sie dziwnie czuć bole w kregosłupie promieniujące tak jak by na nerki miednice okolice jajników ból podbrzusza jak przed miesiączką . Ogólne osłabienie brak apetytu itp. Juz myslałam że nerki mi wysiadają 🤦‍♀️

  Odpowiedz
 11. Nie miałam po tym leku aż tak drastycznych skutków ubocznych jak opisujecie, ale faktycznie czułam się dziwnie. Jakoś tak słabo i nieswojo. Niestety lek pomógł na krótko, po dwóch tygodniach infekcja bakteryjna powróciła. Sięgnęłam po zwykły olejek z drzewa herbacianego ze sklepu zielarskiego i po prostu byłam w szoku, bo działa cuda…. Infekcja ustąpiła, ale stosuję do dwa razy w tygodniu profilaktyczne. Polecam zamiast faszerować się chemią.

  Odpowiedz
 12. Lek to totalna pomyłka. Nie wiem dlaczego wogole jest w sprzedaży, to najgorsze świństwo jakie może być. Zamiast pomoc zaszkodził.Tabletki nie chcą się rozpuszczać ,ciezkie w aplikacji po trzech tabletkach wystąpiło plamienie i ból jajników, kuracje przerwałam. Nie polecam.

  Odpowiedz
 13. Mam tak samo jak piszę reszta, po dwóch dniach nastąpiło krwawienie. Przy tym nie spalam cała noc, nie moglam wyspać się też w dzień, serce bije szybko. Ogólnie lek jest bardzo dziwny, pierwszego dnia po stosowaniu poczulam pogorszenie stanu.

  Odpowiedz
 14. NIE polecam! Po aplikacji piątej tabletki Fluomizinu było wszystko ok, dwa dni później pojawił się śluz zabarwiony krwią. Trwało to parę dni, następnie dostałam okres. Teraz miesiączka się skończyła, a ja borykam się z ogromnymi ilościami śluzu, który czasem nadal jest różowo-brązowy lub ewidentnie widać w nim krew. Czeka mnie wizyta u lekarza :( Do tego lekki ból podbrzusza, mam uczucie jakbym była cały czas przed okresem. Tragedia!!!!!!

  Odpowiedz
 15. Również nie polecam tego leku. Już po 1 tabletce miałam śluz podbarwiony na różowo, ale myślałam że to może implantacja zarodka. Po 3 tabletce krwawie jak podczas okresu a ten powinnam dostać za tydzień :/. Zauważyłam też brak apetytu.

  Odpowiedz
 16. Odradzam, odradzam, odradzam, te globulki to jakieś nieporozumienie. Jestem wściekła na ginekologa, że mi je zapisał. Miały być na lekką infekcję bakteryjną, a wywołały taką infekcję, ból, świąd, obrzęk pochwy, ból jest niesamowity, nie pozwala chodzić. Do tego czuję, że mam też podwyższoną temperaturę, a wczoraj omal nie zemdlałam rano. Mam wrażenie, że lekarze specjalnie je przepisują, żeby móc przepisać kolejne, bo wiadomo skąd jeżdżą na wczasy na Malediwy. Jestem po prostu wściekła!!!

  Odpowiedz
  • Jestem w szoku, bo muszę przyznać rację. przez ostatnie 3 lata już ok. 5 razy brałam ten lek na nawracające stany zapalne i oprócz lekkiego bólu bioder i krzyża nic mi nie było. właśnie przedwczoraj skończyłam kolejne leczenie i się zaczęło: silny ból w podbrzuszu i dosłownie lumbago- tak mnie boli krzyż a do tego najpierw wodniste różowe upławy a dziś już widoczne krwawienie, mam nadzieję że krwotoku nie dostanę, ale cały czas mocno bolą mnie jajniki jak na owulację.

   Odpowiedz
 17. Anonimy tutaj to oszuści tylko im pomogło ? akurat ! po prostu lek jest do dupy w sumie pewnie nawet i nie .Szkoda zdrowia lepiej zmienić ginekologa każdy ma kasę od recepty i wciska ten trujący chłam inny może być bardziej kompetentny i przepisać coś naprawdę dobrego a nie tak uciążliwego !

  Odpowiedz
 18. Szkoda że nie weszłam na tą stronę wcześniej 😕lek straszny, przed braniem nie miałam objawów bakterii, po 3 globulce ból podbrzusza, mdłości, serce wali jak szalone, cała jestem nerwowa, parcie na cewkę moczową, no katastrofa……

  Odpowiedz
 19. Tez stosowałam i żałuje ze nie przerwałam Miałam gorączkę bóle mięśni uczucie słabości po 3 kapsułce upławy podbarwione krwią wszystko minęło jak przestałam brać czekam teraz na wymaz który moim zdaniem powinien być pobrany przed zleconym lekiem Z racji ze jestem po histerektomi bardzo się przestraszyłam myśle o zmianie lekarza

  Odpowiedz
 20. Ja po dwóch tabletkach dostałam krwawienia, krwawię do dziś choć jestem tydzień po okresie :( żałuję że nie posłuchałam tych opinii a zauważałam lekarzowi :( po jakim czasie Wam przeszły skutki uboczne? Trochę się martwię :(

  Odpowiedz
 21. Witam,
  Od 4 dni zazywam ten lek i rowniez musze potwierdzic ze skutki uboczne sa straszne. Mam okropne bole glowy i brzucha do tego zawroty glowy wstret do jedzenie i wrazenie ze za chwile strace przytomnosc. Jednym slowem brak mi sil czuje sie wyniszczona po tym leku. Zaluje ze nie przeczytalam o nim opinii wczesniej.

  Odpowiedz
  • Mam bolesność, czuję się fatalnie po kilku godzinach po zaaplikowaniu , cała się pocę , mam ogromne parcie na mocz :(
   Także żałuję ,że wcześniej o tym nie przeczytałam. !! Mam tylko nadzieję ,że wszystko mi przejdzie i szybko:(

   Odpowiedz
 22. Jestem zaskoczona opisywanymi tu przez niektóre Panie skutkami ubocznymi. Jakby nie o ten lek chodziło. Mieszkam w Niemczech. Tu ten lek jest dostępny bez recepty i stosowałam go już kilkakrotnie bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

  Odpowiedz
  • Też mieszkam w Niemczech i moja ginekolog mi przepisała ten właśnie lek po 3 tabletkach nie mogłam chodzić powiedziała że tak może być bo nie każdy organizm przyswaja i kazała zaprzestać. Otrzymałam inny lek który pomógł

   Odpowiedz
 23. Jestem zszokowana negatywnymi opiniami i skutkami ubocznymi u innych pań. Jak dla mnie działa REWELACYJNIE! Zero jakichkolwiek złych objawów, u mnie infekcja objawiała się jedynie intensywnym przykrym zapachem nie do zniesienia. Miałam właśnie iść w przyszłym tygodniu na wizytę do lekarza, aby coś z tym smrodkiem zrobić, bo nie trudno było wywnioskować, ze musiałam mieć infekcję bakteryjną. Nie zdążyłam jednak, ponieważ wylądowałam w szpitalu z okrutnym bólem podbrzusza. Jak się później okazało- zapalenie przewodu moczowego. Od internisty dostałam antybiotyk na zapalenie, a od ginekologa, który również badał podbrzusze (z którym ze strony ginekologicznej było wszystko dobrze) Fluomizin. Jestem po zaaplikowaniu trzeciej tabletki, a zapach już zniknął. Zero jakichkolwiek złych efektów, nic. Jedyny minusik, to aplikowanie, ale wystarczy się odpowiednio ułożyć, jak zalecają w ulotce i można to przeżyć. Dużo pań pisze, ze tabletka się nie rozpuszcza i mają sucho w pochwie, a przecież napisane jest w ulotce aby w takich sytuacjach zwilżyć tabletkę kroplą wody. Ja zadowolona dokończę opakowanie i przewiduję, ze nie wrócę tu skarżyć się na ten lek :) polecam.

  Odpowiedz
 24. Nie polecam. Już po dwóch dniach stosowania zaczęłam się źle czuć- nudności i duszności, jakieś ogólne osłabienie i brak smaku do jedzenia, dwa razy zakołatało mi serce po Fluomizin. Po przeczytaniu opinii, które w większości są negatywne…żałuje, że wcześniej nie zajrzałam na tą stronę, bo inaczej nie zdecydowałaby się na to by go stosować. Tabletka ciężka do rozpuszczenia. Ten lek to istna porażka.

  Odpowiedz
 25. Poszłam do nowego ginekologa ,będąc 9 miesięcy po ciąży , stwierdził ,że mam nadzerke jak diabli i grzybicę ,zrobił cytologię ,przepisał wyżej wymieniony lek i kazał przyjść za miesiąc ,odkąd zaczęłam brać ten lek czuje się masakrycznie ,ciężko mi się zająć dzieckiem bo czuję się jakbym miała zaraz zemdleć ,upławy jak były tak są i mam wrażenie że są jeszcze bardziej cuchnące ,oprócz tego duszności ,ból przy oddawaniu moczu i ból podbrzusza ,nie wiem co mam zrobić ,czy kontynuować leczenie czy przerwać ,zostały mi jeszcze 2 tabletki później lekarz kazał zrobić tydzień przerwy i później co drugi dzień ..

  Odpowiedz
 26. Dzień dobry. Lek ten został mi zapisany na lepsze gojenie się po operacji amputacji szyjki macicy gdyż nie jest jeszcze dobrze zagojona. Do czasu stosowania tego leku miałam delikatne plamienia wiązały się one właśnie z przebytą 6 tyg. temu operacją. Czytając wszystkie opinie tutaj ciesze się, że trafiłam na tą stronę. Po 1 globulce zauważyłam nasilone krwawienie co mnie zaniepokoiło pomyślałam nawet, że może coś podniosłam ciężkiego i stąd to krwawienie. Na drugi dzień po 2 globulce krwawienie nadal występuję co mnie jeszcze bardziej niepokoi, doszły do tego silne bóle krzyża, podbrzusza i jajników dlatego zaczęłam podejrzewać, że być może zaczął mi się okres który miałam dopiero dostać za 5 dni nawet nie pomyślałam, że to od tego leku. Teraz już wiem, że to działanie uboczne tych globulek jestem wściekła, że ginekolog zapisał mi takie świństwo gdzie zależy mi na tym aby wszystko dobrze mi się zagoiło a tymi globulkami tylko sobie pogorszyłam nie wspomnę już o strachu jaki przeżylam . Teraz muszę czekać aż to wszystko minie. ODRADZAM WSZYSTKIM!

  Odpowiedz
 27. Tragedia, ból mięśni ,okropny ból głowy, nudności , samopoczucie straszne , jeszcze nigdy tak sie nie czułam po żadnym leku, nigdy więcej leku fluomizin, przestrzegam .

  Odpowiedz
 28. Żadnych skutków ubocznych, nie było bólu, wymiotów czy krwawień o których piszą dziewczyny. Przyjmowałam 10mg codziennie na noc przez 6dni i całkowicie wyleczyłam swoją infekcję. Pamiętajcie żeby po tym antybiotyku stosować jakiś probiotyk, bo „zabija” szczepy Lactobacillus czyli zdrowe bakterie pochwy.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 29. Witam

  Jestem w 3 miesiącu ciazy. Dostałam go od ginekologa gdyz wykrył zapalenie pęcherza. Do tego 3 razy furaginum. Tez bylam W szoku że dostałam ten lek. Zaufalam lekarzowi. Jak sie okazało tabletka nie chciała sie do konca rozpuścić, moglan ja w kawałkach wydobyć i bylam wściekła.. Nie mialam zadnych efektów ubocznych i czułam się dobrze. Ale szlag mnie trafił jak znalazłam iż głęboko tabletki sie jednak nie rozpuścily… To był 1 i ostatni raz jak je brałam.. Nie polecam…

  Odpowiedz
 30. Jestem w trakcie brania. Czuje cos w brzuchu, nie mam apetytu w ogole, czuje sie jakbym miala zaraz zemdlec, cisnienie mi skacze od 50 do 95, serce sie troche tlucze, mam sucha pochwe i przede wszystkim uplawy, ktore calkowicie mnie zaskoczyly, bo ostatni raz mialam uplawy jakies cztery lata temu, a co chwile biore jakies leki dopochwowe, bo od kilku lat mam grzybice.

  Odpowiedz
 31. Stosuje piąty dzień, nic mi nie jest, oprócz bólu podbrzusza, ale pojawił się po tym, jak zapomniałam wziąć jednej tabletki i dopiero wzięłam następnego dnia wieczorem.. Ogólnie wszystko dobrze. Zobaczymy co później.. Mam do was pytanie? Lekarz przepisał mi również Lacto vaginal, kapsułki, które zawierają pałeczki lactobacillus, oraz kwas mlekowy.. Może któraś z was się orientuje, kiedy je stosować, gdyż nie ma mnie w Polsce, a leki zostały mi wysłane pocztą, oczywiście zlecone po zrobionej wcześniej cytologi. Mąż się nie dopytal, kiedy je zastosować. Myślę, że po skończonej kuracji Fluomiizin. Proszę mi podpowiedzieć, czy zaraz po tym, czy muszę odczekać trochę?

  Odpowiedz
 32. Ginekolog przepisał mi ten lek na infekcję, którą stwierdził w badaniu. Ja nie odczuwałam jej w żaden sposób. Po 2 dniach stosowania tabletek dostałam bólu podbrzusza, pleców i żołądka mimo, że w ulotce nie ma żasnej informacji o takich efektach ubocznych. Nie będę dalej stosować tego leku.

  Odpowiedz
 33. Jestem w 17 tc ciąży, lekarz mi wpisał receptę na ten lek. Wczoraj na noc zaaplikowałam, w dzień wszystko ok. Objawy po całym dniu to swędzenie, teraz wieczór przed użyciem drugiej mam wątpliwości. cytologia wyszła z infekcją o której do tej pory nie miałam pojęcia. Żadnego swędzenia żadnych smierdzących upławów.

  Odpowiedz
 34. Hejka. Ja mam 51 lat i od roku menopauzę. Zawsze było wszystko o.k. aż od suchości w pochwie (zlekceważyłam tę suchość) dostałam jakiejś infekcji i zapalenia cewki moczowej. Wyleczyłam cewkę a na leczenie infekcji pochwy dostałam ten fluomizin i jeszcze inny lek z hormonem i kwasem mlekowym. Miałam stosować na przemian te leki. Jeden – ten z hormonem odstawiłam bo potwornie źle się czułam: przede wszystkim bóle mięśni i stawów, w tym bardzo silne bóle głowy oraz gorączka. Tak jak przy grypie. Myślałam, że jak ten z hormonem odstawię to mi przejdzie. Nie podejrzewałam tego fluomizinu o nic bo ma taką niewinną ulotkę. Tymczasem okazuje się, że to nie ten lek z hormonem tak działa tylko ten pierniczony fluomizin. Jestem po czwartej tabletce i pieczenie i ból pochwy ustąpił, tylko jeszcze troszeczkę poszczypuje ale ju ż jest o wiele lepiej. Ja go biorę na przemian z globulkami kwasu mlekowego: ,,In Vag”, który polecam, jest świetny. Ale wybieram się właśnie na SOR z prośbą aby mnie ktoś z dyżurujących ginekologów przyjął i zmienił ten fluomizin na dokończenie leczenia bo dzisiaj po prostu o mało nie umarłam od tego leku (gorączka, dreszcze, bóle krzyża, stawów i mięśni) Jakoś dotarłam do kuchni i wzięłam apap i przeżyłam. Moja opinia: lek ciężki do leczenia z powodu okrutnych skutków ubocznych, o których nie ma mowy w ulotce. No z wyjątkiem gorączki i bóli głowy, o których jednak wspomniał producent. Pozdrawiam wszystkie panie, wszystkiego dobrego :)

  Odpowiedz
  • Tak, ulotka jest lajtowa, też się nie spodziewałam takich działań ubocznych. Zamierzam to zgłosić (zawsze w ulotne jest info gdzie i jak to zrobić) Wszystkie powinnyśmy to zrobić i producent powinien się dobrze zastanowić nad wycofaniem leku. Jeszcze odszkodowanie nam płacić na utratę zdrowia i zadane cierpienie. Uważam to za szczyt wszystkiego :( Jestem naprawdę wzburzona jak można tak traktować ludzi

   Odpowiedz
 35. Fatalne skutki uboczne już popierwszym dniu: potężne bòle głowy, hipertonia cisnieniowego, szalejące tętno, po dwóch domach trafiłam do kardiologa. Nigdy więcej tego leku, ostrzegam p

  Odpowiedz
 36. Dzień dobry , lekarz wczoraj przepisał mi ten lek i tak jak wiekszość osób jestem przerażona objawami po -skoro przed nie ma objawów wymienionych w ulotce. Zastanawiam sie czy jest to tylko na odczepne bo poszłam po konsultacje nie do swojego lekarza, a majacego wolny termin , co dalej z nadżerką rzekomo małym skaleczeniem .Potrzebowałam konsultacji , jakie kroki działania wyleczenia , skoro i tak musze czekać na wyniki szeregu badań wykonanych, człowiek był by spokojniejszy .Jedyną niedogodnością jest to że podczas stosunku jest krwawienie przy głębszej penetracji partnera – na opis tego dostałam ten lek.
  Zatanawiam sie czy nie narobi wiekszych szkód przy „małej rance „

  Odpowiedz
 37. Przerwałam po 2 dniach stosowania. Ból brzucha i uczucie kamienia w jego dole. Dramat, tym bardziej, że jak dotąd nic mnie nie bolało. Nigdy więcej tego leku!!!!

  Odpowiedz
  • Ja też po 2 dniach przerwalam.stosowanie leku. Bol podbrzusza, jajnikow i uczucie cieżkości u wylotu cewki moczowej. :-( przed stosowaniem leku takich objawow nie mialam :-(

   Odpowiedz
 38. Absolutnie odradzam ból w podbrzuszu ,pleców ,suchosc pochwy a najbardziej niepokojace to krwawienie !!W ulotce o takich skutkach ubocznych nie piszą !!!!Bo i po co ???Lek drogi! Odradzam !!!!!!

  Odpowiedz
   • Nie ma. Nie ma nic o bólu podbrzusza, nie ma nic o bólu całej miednicy, o bólu promieniującym do kręgosłupa krzyżowego, nie ma nic o skokach ciśnienia ani o kołataniu serca ani o bezsenności ani o ogólnej słabości. Masakra

    Odpowiedz
 39. Lek stosuje narazie 2 dzień. U mnie bez żadnych skutków ubocznych, żadnego pieczenia, bólu. Lekkie upławy i białe grudki ale to pewnie skład tabletki. Faktycznie dość trudne w aplikowaniu. Nie mniej jednak mam nadzieję że pomogą. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 40. Stosuje lek 4dzien i może i pierwszego dnia pojawiło się nieprzyjemne pieczenie i dziwne uczucie tam na dole,również upławy były dość duże lecz od 3dnia stosowania czuje się bardzo dobrze,mało uplawow można powiedzieć ze wgl,zapach jak woda czyli bezwonny wkoncu chyba pozbyłam się tej cholernej infekcji,zostały mi jeszcze 2tabletki,mam nadzieje ze te tabletki mi pomogą bo już w jakimś stopniu pomogły,polecam bardzo!! Jak weszłam na ta stronę i przeczytałam opinie to byłam przerażona ze będę krwawić ale u mnie nic takiego nie wystąpiło,może macie Panie zła diagnozę postawiona lub za mocny lek na wasza mała infekcje

  Odpowiedz
 41. przeczytalam opinie, wiekszosc bardzo negatywnych.
  W moim przypadku rowniez po jego zastosowaniu tragedia, bol, pieczenie, swedzenie pochwy i cewki moczowej, bol przy oddawaniu moczu., bol w tyle plecow.
  Kolejna wizyta u ginekologa, ktory teraz nie nie bardzo wie co dalej…silne podraznienie, stan zapalny.

  Odpowiedz
 42. Ja używam tego leku od kilku dni. Powiem szczerze ze cały czas mam dość mocne bóle podbrzusza, ale zauważyłam ze uplawy,pieczenie zaczęły ustawiać.wiec mimo skutków ubocznych mogę go polecić.

  Odpowiedz
 43. Lekarz nie internetowi doradcy doradzał mi ten lek. Stosuje 4 dzień, motyw na ugiętych nogach do aplikowania genialny. Proszę skasować głupotę o wyciaganiu tego potem. Tabletka w naturalny sposób się wchłania. Dużo trzeba pić wody. Wysusza dół ekstremalnie. Opławy tak. Zapach nie. Nic nie boli, jeżeli stosujesz nie właściwe środki chigienicze do mycia wywołuje szczypanie. Polecam.

  Odpowiedz
  • Jesli dzialanie tego leku ma byc wysuszajace to nie powinien byc zalecany kobietom w klimakterium.
   U mnie nie sprawdzil sie. Wywołal wszystkie dzialania niepozadane.
   W ulotce podano czesto wystepujace uciazliwe dzialania niepozadane.
   Jesli powoduje czesto /w ulotce napisano „czesto”/ dzialania niepozadane, zapalenia, grzybice, swiad itd.
   to nie powinien byc zalecany bo wywoluje wiecej szkód niz pozytywnego dzialania

   Odpowiedz
  • Nie neguj opinii innych. u ciebie objawy nie wystąpiły to się ciesz. Ja właśnie brałam po raz 5 w ciągu 3 lat i dopiero teraz mam to, o czym piszą dziewczyny. Ból plecó, bioder, podbrzusza, plamienie z krwią po zakończeniu leczenia itp. Wcześniej pomagał na zapalenia a teraz zaszkodził.

   Odpowiedz
 44. Lek bardzo trudny do zaaplikowania. Suche tabletki, kruszące się w rękach. Graniczy z cudem bez bólu odpowiednie podanie. Tragedia.

  Odpowiedz
 45. rowniez stosowałam ten lek-ogolnie podczas stosowanie wszystko ok,złagodził objawy(w moim wypadku było to e-coli),ale niestety bakteria nawrociła…

  Odpowiedz
 46. Mnie, podobnie jak poprzedniczkę, dosłownie uratował. Postawił „na nogi” po wielu latach nieskutecznego leczenia infekcji za infekcją antybiotykami, środkami przeciwgrzybiczymi. I to zastosowany z przerwą w leczeniu 2 dni leczenia-miesiączka-kolejne 4 dni leczenia. I zadziałało!!! W czasie leczenia nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych!. W końcu nie mam żadnych dolegliwości. Wieczorem po całym dniu nie czuję tego zwykłego dyskomfortu, że jak się porządnie nie umyję to chyba oszaleję. W końcu wszystko jest OK. Polecam wszystkim borykającym się z przewlekłymi infekcjami!!. Dla mnie rewelacja!

  Odpowiedz
 47. I co z tego mówiłam lekarzowi że też lek pali żre dosłownie i nic wypisał . Więc co mam zrobić – zrobić z siebie głupka?

  Odpowiedz
 48. Ja bylam u ginekologa,po badaniu powiedzial ze wszystko ok,po cytologii zapisal mi fluomizin a zadnych objawow nie mam i gdy przeczytalam skutki uboczne to sie tak wscieklam ze gdyby byl obok mnie to bym go rabnela w ten chory leb,no .co za debile.Piwiedzial ze trzeba przeleczyc te infekcje choc nie mam sie czym martwic itd,.co za palant ,przeleczyc to moze sobie swoja zone albo krowe,nie szkoda krowy.

  Odpowiedz
  • Ale piszesz nienormalnie. Lekarz wie lepiej, że trzeba przeleczyć. Słuchaj siebie to wyjdziesz na tym zobaczysz jak. ?. Chore masz myślenie.

   Odpowiedz
 49. Zaczęłam stosować ten lek . Pojawiły się upławy , silny ból pochwy i podbrzusza oraz krwawienie.
  Masakra . Odradzam . Natychmiast przerwałam ” leczenie ” . Teraz dochodzę do siebie.

  Odpowiedz
 50. Własnie przerwałam stosowanie tego leku. Pojawił się ogromny ból głowy i ból podbrzusza, nie wiem czy nie jest to lek w fazie sprawdzania na królikach czyli kobietach

  Odpowiedz
  • Tabletka fatalna do aplikacji. Dość ostre kanty, a po kropelce wody łamie się i kruszy. Po trzeciej tabletce pojawiło się różowe plamienie, ale nie przerwałam leczenia. Po aplikacji kolejnych tabletek, ewidentnie żywa krew. Dziś jestem po szóstej tabletce, krwawe plamienie się utrzymuje. Dziękuję za wszystkie opinie, bo jestem po menopauzie i nieźle się wystraszylam. Mój lekarz wiedział, że mam zmiany zanikowe i o krwawienie nietrudno. Czemu zapisał mi to (w mojej ocenie dziadostwo). Dodam, że też zauważyłam brak łaknienia, zawroty głowy i jakieś ogólne roztrzęsienie.

   Odpowiedz
 51. Dzień dobry.Mam pytanie czy lek Fluomizin można kupić bez recepty,ponieważ kiedyś go używałam i okazał się rewelacyjny, a teraz będę potrzebować tego leku, dlatego też o to pytam, ponieważ będzie mi potrzebny.

  Pozdrawiam Z.M.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz