Tobrexan

Lek Tobrexan jest przeznaczony do stosowania w leczeniu zewnętrznych zakażeń oka i jego okolic u dorosłych i dzieci w wieku 1 roku i powyżej, wywołanych przez bakterie wrażliwe na jego substancję
czynną – tobramycynę.

Bakteryjne zakażenia powierzchni oka. Pewne drobnoustroje (bakterie) mogą powodować reakcje zapalne, których następstwem jest zaczerwienienie, zbieranie się wydzieliny i inne objawy podrażnienia na powierzchni oka.

Jaki jest skład Tobrexan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tobramycyna 3 mg/ml.

Pozostałe składniki to: guma ksantan, bromek benzododecyniowy (BDAB), mannitol, trometamol, kwas borny, polisorbat 80, woda oczyszczona.

Do leku dodaje się minimalne ilości kwasu siarkowego lub sodu wodorotlenku (do ustalenia odpowiedniego pH).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Tobrexan – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka
Jedna kropla do każdego oka dwa razy na dobę – rano i wieczorem.
Należy zastosować taki schemat leczenia o ile lekarz nie zalecił inaczej. Lek Tobrexan należy stosować do obu oczu tylko wtedy, kiedy tak zalecił lekarz. Lekarz określi czas stosowania leku.

Stosowanie u dzieci
Lek Tobrexan krople do oczu może być stosowany u dzieci w wieku 1 roku i powyżej w takich samych dawkach jak u dorosłych. Nie określono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 1 roku i nie są dostępne żadne dane dotyczące stosowania w tej grupie wiekowej.

Sposób stosowania
Lek Tobrexan przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przedawkowania nadmiar leku można wypłukać z oka letnią wodą. Nie należy spodziewać się wystąpienia działań niepożądanych. Nie należy dodatkowo zakraplać oka. Kolejną dawkę należy zakroplić o zwykłej porze.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tobrexan – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tobrexan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Tobrexan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Tobrexan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

1 komentarz do “Tobrexan”

Dodaj komentarz