Tobramycin Via pharma

Lek Tobramycin Via pharma jest antybiotykiem aminoglikozydowym.

Lek Tobramycin Via pharma jest stosowany u pacjentów z mukowiscydozą w wieku 6 lat i starszych w celu leczenia zakażeń płuc wywołanych przez bakterię zwaną Pseudomonas aeruginosa.

Lek Tobramycin Via pharma zwalcza zakażenie płuc wywołane przez bakterie Pseudomonas i ułatwia pacjentowi oddychanie.

Podczas inhalacji leku Tobramycin Via pharma, antybiotyk przedostaje się bezpośrednio do płuc, aby zwalczać bakterie wywołujące zakażenie. W celu uzyskania jak najlepszych wyników działania tego leku, należy go stosować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce.

Co to jest Pseudomonas aeruginosa?
Jest to bardzo często występująca bakteria, która prawie u każdego chorego na mukowiscydozę w pewnym momencie życia wywołuje zakażenie płuc. Niektórzy pacjenci ulegają zakażeniu dopiero w późniejszym okresie życia, podczas gdy u innych następuje to w bardzo wczesnym wieku.

Jest to jedna z najbardziej szkodliwych bakterii dla chorych na mukowiscydozę. Jeżeli zakażenie nie jest odpowiednio leczone, będzie prowadziło do postępującego uszkodzenia płuc, powodując dalsze problemy z oddychaniem.

Lek Tobramycin Via pharma zabija bakterie Pseudomonas, wywołujące zakażenia płuc. Zakażenie może być skutecznie leczone, zwłaszcza, jeśli zostało wcześnie wykryte.

Jaki jest skład Tobramycin Via pharma, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tobramycyna. Jedna ampułka 5 ml zawiera 300 mg tobramycyny, co stanowi pojedynczą dawkę leku.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, sodu wodorotlenek 1N i kwas siarkowy 2N (w celu dostosowania kwasowości roztworu).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Tobramycin Via pharma – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dokładny sposób dawkowania lekiem zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku inhalacji zbyt dużej dawki leku Tobramycin Via pharma może wystąpić silna chrypka.
Należy jak najszybciej powiedzieć tym lekarzowi. W przypadku połknięcia leku Tobramycin Via pharma należy jak najszybciej powiadomić o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tobramycin Via pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tobramycin Via pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy stosowanie leku Tobramycin Via pharma w inhalacji u kobiet w ciąży może wywoływać działania niepożądane.

Tobramycyna i inne antybiotyki aminoglikozydowe podawane w wstrzyknięciach mogą zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, np. powodując głuchotę.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Tobramycin Via pharma i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Tobramycin Via pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Tobramycin Via pharma. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TOBRAMYCIN VIA PHARMA, 300 mg/5 ml roztwór do nebulizacji (Tobramycyna)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tobramycin Via pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TOBRAMYCIN VIA PHARMA, 300 mg/5 ml roztwór do nebulizacji (Tobramycyna)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Tobramycin Via pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.