TOBRAMYCIN VIA PHARMA

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

TOBRAMYCIN VIA PHARMA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TOBRAMYCIN VIA PHARMA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TOBRAMYCIN VIA PHARMA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TOBRAMYCIN VIA PHARMA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Tobramycin Via pharma jest antybiotykiem aminoglikozydowym.

Lek Tobramycin Via pharma jest stosowany u pacjentów z mukowiscydozą w wieku 6 lat i starszych w celu leczenia zakażeń płuc wywołanych przez bakterię zwaną Pseudomonas aeruginosa.

Lek Tobramycin Via pharma zwalcza zakażenie płuc wywołane przez bakterie Pseudomonas i ułatwia pacjentowi oddychanie.

Podczas inhalacji leku Tobramycin Via pharma, antybiotyk przedostaje się bezpośrednio do płuc, aby zwalczać bakterie wywołujące zakażenie. W celu uzyskania jak najlepszych wyników działania tego leku, należy go stosować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce.

Co to jest Pseudomonas aeruginosa?
Jest to bardzo często występująca bakteria, która prawie u każdego chorego na mukowiscydozę w pewnym momencie życia wywołuje zakażenie płuc. Niektórzy pacjenci ulegają zakażeniu dopiero w późniejszym okresie życia, podczas gdy u innych następuje to w bardzo wczesnym wieku.

Jest to jedna z najbardziej szkodliwych bakterii dla chorych na mukowiscydozę. Jeżeli zakażenie nie jest odpowiednio leczone, będzie prowadziło do postępującego uszkodzenia płuc, powodując dalsze problemy z oddychaniem.

Lek Tobramycin Via pharma zabija bakterie Pseudomonas, wywołujące zakażenia płuc. Zakażenie może być skutecznie leczone, zwłaszcza, jeśli zostało wcześnie wykryte.

SKŁAD TOBRAMYCIN VIA PHARMA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest tobramycyna. Jedna ampułka 5 ml zawiera 300 mg tobramycyny, co stanowi pojedynczą dawkę leku.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, sodu wodorotlenek 1N i kwas siarkowy 2N (w celu dostosowania kwasowości roztworu).

JAKIE JEST DAWKOWANIE TOBRAMYCIN VIA PHARMA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dokładny sposób dawkowania lekiem zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TOBRAMYCIN VIA PHARMA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku inhalacji zbyt dużej dawki leku Tobramycin Via pharma może wystąpić silna chrypka.
Należy jak najszybciej powiedzieć tym lekarzowi. W przypadku połknięcia leku Tobramycin Via pharma należy jak najszybciej powiadomić o tym lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TOBRAMYCIN VIA PHARMA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy stosowanie leku Tobramycin Via pharma w inhalacji u kobiet w ciąży może wywoływać działania niepożądane.

Tobramycyna i inne antybiotyki aminoglikozydowe podawane w wstrzyknięciach mogą zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, np. powodując głuchotę.

ULOTKA LEKU TOBRAMYCIN VIA PHARMA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TOBRAMYCIN VIA PHARMA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TOBRAMYCIN VIA PHARMA CENA, REFUNDACJA

TOBRAMYCIN VIA PHARMA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here