Abiazyt

Abiazyt to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną o nazwie azytromycyna. Jest to antybiotyk makrolidowy, który należy do grupy azalidów. Azytromycyna hamuje syntezę białka bakteryjnego, co pozwala na skuteczne zwalczanie zakażeń o podłożu bakteryjnym wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Azibiot

Azibiot to antybiotyk zawierający azytromycynę, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na tę substancję. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także choroby przenoszone drogą płciową. Lek jest dostępny w formie tabletek powlekanych o dawce 500 mg. Azibiot jest lekiem na receptę.

Azigen

Azigen to antybiotyk stosowany w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i bakteriostatycznym. Lek ten jest używany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń wywołanych przez bakterie i drobnoustroje powodujące stany zapalne. Wskazania do stosowania Azigenu obejmują zapalenie zatok, gardła, migdałków, chlamydiozę, zapalenia płuc i oskrzeli. Azigen jest dostępny na receptę.

Azimycin

Azimycin

Azimycin to antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Substancją czynną preparatu jest azytromycyna. Lek jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia ucha środkowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłanych zakażeń wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Tabletki należy podawać raz na dobę, niezależnie od posiłków, połykać w całości.

Aziteva

Aziteva to lek, który jest stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych. Jest to antybiotyk, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Lek ten stosuje się między innymi w leczeniu zapalenia zatok, gardła czy migdałków, w leczeniu boreliozy, zapaleń płuc czy oskrzeli. Aziteva jest dostępny na receptę.

Azithromycin Actavis

Azithromycin Actavis to antybiotyk z grupy makrolidów, stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia układu oddechowego, skóry i tkanek miękkich. Azithromycin Actavis jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia dolnych i górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Azithromycin Advisors

Azithromycin Advisors to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany do zwalczania zakażeń wywołanych przez niektóre bakterie. Lek ten jest często stosowany w leczeniu zapalenia zatok, gardła, migdałków, zapaleń płuc, oskrzeli oraz w leczeniu boreliozy. Azithromycin Advisors jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania tego leku obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niektóre choroby przenoszone drogą płciową.

Azithromycin Aurovitas

Azithromycin Aurovitas to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek ten jest skuteczny przeciwko wielu różnym rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie płuc, skóry i tkanek miękkich. Jest również stosowany w leczeniu niepowikłanych zakażeń cewki moczowej i szyjki macicy wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Azithromycin Aurovitas jest dostępny na receptę.

Azithromycin Genoptim

Azithromycin Genoptim to antybiotyk należący do grupy makrolidów. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę, takie jak zakażenia dolnych dróg oddechowych (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i pozaszpitalne zapalenie płuc o przebiegu lekkim do umiarkowanego), zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, zapalenie gardła lub migdałków), ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich o przebiegu lekkim do umiarkowanego. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycin Krka

Azithromycin Krka to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia cewki moczowej i szyjki macicy wywołane przez Chlamydia trachomatis. Lek zawiera substancję czynną azytromycynę.

Azithromycin Teva

Azithromycin Teva to antybiotyk należący do grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę. Zakażenia te obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycin Vitama

Azithromycin Vitama to antybiotyk należący do grupy makrolidów, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia dolnych dróg oddechowych, gardła i nosa, zakażenia ucha, skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycinum 123ratio

Azithromycinum 123ratio to antybiotyk makrolidowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na azytromycynę. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniami do przyjmowania leku są zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis. Azithromycinum 123ratio jest dostępny na receptę.

Azitrin

Azitrin to antybiotyk makrolidowy, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Stosuje się go między innymi w leczeniu boreliozy, zapalenia zatok, gardła czy migdałków, zapaleń płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania Azitrinu obejmują zakażenia górnych dróg oddechowych, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich.

Azitro-Mepha

Azitro-Mepha to lek zawierający substancję czynną azytromycynę, która jest antybiotykiem z grupy makrolidów. Lek jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, łagodne do umiarkowanie ciężkiego pozaszpitalne zapalenie płuc, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy wywołane przez Chlamydia trachomatis. Azitro-Mepha jest dostępny na receptę.

Azitrogen

Azitrogen to antybiotyk, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Stosuje się go między innymi w leczeniu boreliozy, zapalenia zatok, gardła czy migdałków, zapaleń płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Azitrogen jest lekiem na receptę.

Azitrolek

Azitrolek to antybiotyk z grupy makrolidów, którego substancją czynną jest azytromycyna. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz zakażenia cewki moczowej i szyjki macicy. Lek jest dostępny na receptę.

Azitrox

Azitrox to antybiotyk z grupy makrolidów, którego głównym składnikiem jest azytromycyna. Jest stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych, takich jak infekcje dróg oddechowych, skóry, tkanek miękkich oraz niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Lek działa poprzez hamowanie wzrostu i rozmnażania bakterii. Azitrox jest dostępny na receptę.

Azitrox Z

Azitrox Z to antybiotyk z grupy makrolidów zawierający azytromycynę. Jest skuteczny w leczeniu różnych typów infekcji bakteryjnych, w tym infekcji dróg oddechowych, skóry i tkanek miękkich, a także niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Lek jest dostępny na receptę.

Azix

Azix to lek o działaniu przeciwbakteryjnym, który zawiera substancję czynną azytromycynę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń wywołanych przez bakterie, takich jak zapalenie zatok, gardła, migdałków, płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny na receptę.

Azycyna

Azycyna

Azycyna to antybiotyk z grupy makrolidów, zawierający substancję czynną azytromycynę. Stosuje się go w leczeniu szerokiego spektrum zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz choroby przenoszone drogą płciową wywołane przez Chlamydia trachomatis. Lek jest dostępny na receptę.

Azypronal

Azypronal to lek z grupy antybiotyków zwanych makrolidami, które stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Działa na bakterie wrażliwe na azytromycynę, co czyni go skutecznym w leczeniu różnych chorób. Azypronal jest szczególnie skuteczny w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie gardła, zapalenie zatok, a także zakażeń ucha, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, Azypronal jest skuteczny w leczeniu zakażeń cewki moczowej lub szyjki macicy, wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis. Jest dostępny na receptę.

Azytact

Azytact to lek na receptę, który zawiera azytromycynę jako substancję czynną. Jest to antybiotyk z grupy makrolidów stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Azytact jest skuteczny w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, zapalenia ucha środkowego, a także zakażeń dolnych dróg oddechowych i skóry. Lek ten jest również stosowany w leczeniu niepowikłanych zakażeń układu moczowego i zapalenia cewki moczowej.

Azyter

Azyter to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera azytromycynę, antybiotyk z grupy makrolidów. Stosuje się go w miejscowym leczeniu różnych zakażeń oka pochodzenia bakteryjnego, takich jak ropne zapalenie spojówek i jaglicze zapalenie spojówek. Lek jest dostępny na receptę.

Bactrazol

Bactrazol to lek przeciwbakteryjny z grupy antybiotyków makrolidowych. Substancją czynną preparatu jest azytromycyna. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha środkowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłanych zakażeń wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Bactrazol jest dostępny na receptę.

Biotrakson

Biotrakson

Antybiotyk beta-laktamowy stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Zawiera substancję czynną ceftriakson należącą do antybiotyków z grupy cefalosporyn III generacji. Ma postać proszku do przygotowania roztworu do wstrzykiwań (domięśniowych albo dożylnych).

Canbiox

Canbiox to antybiotyk makrolidowy z klasy azalidów. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteriami wrażliwymi na azytromycynę, takimi jak zapalenia oskrzeli, płuc, skóry i tkanek miękkich, zapalenie grudek chłonnych mieszków włosowych, bakteryjne zakażenie skóry i tkanki podskórnej, zakażenia wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis. Canbiox jest dostępny na receptę.

Cetix

Cetix

Cetix to antybiotyk z grupy cefalosporyn, którego substancją czynną jest cefiksym. Jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie ucha środkowego, zatok, układu moczowego. Cetix jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Cipronex

Cipronex

Cipronex to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, którego substancją czynną jest cyprofloksacyna. Lek ten działa poprzez niszczenie bakterii powodujących zakażenia. Stosowany jest w leczeniu różnych rodzajów infekcji, takich jak zakażenia układu moczowego, układu oddechowego, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, a także w leczeniu zakażeń u pacjentów z neutropenią. Cipronex jest dostępny na receptę.

Cipropol

Cipropol to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który jest dostępny na receptę. Lek ten jest skuteczny w leczeniu wielu infekcji bakteryjnych, takich jak zakażenia dolnych dróg oddechowych, uszu, nosa i gardła, układu moczowego, narządu rodnego i narządów płciowych, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, narządów jamy brzusznej. Cipropol jest również stosowany w leczeniu płucnej postaci wąglika. Działa tylko na określone szczepy bakterii wywołujących zakażenia.

Clotrimazolum Aflofarm

Clotrimazolum Aflofarm to lek dermatologiczny w postaci kremu, który jest stosowany miejscowo na skórę. Substancją czynną jest klotrymazol, który jest lekiem przeciwgrzybiczym. Lek ten jest skuteczny w zwalczaniu zakażeń grzybiczych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum Amara

Clotrimazolum Amara to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego, który zawiera substancję czynną klotrymazol. Klotrymazol działa przeciwgrzybiczo, zwłaszcza na drożdżaki i dermatofity, które rosną na skórze, włosach i paznokciach powodując różne rodzaje grzybic. Lek jest wskazany do miejscowego leczenia grzybic skóry, łupieżu pstrego oraz zakażeń drożdżakowych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Clotrimazolum Amara jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum GSK

Clotrimazolum GSK to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu i tabletek dopochwowych. Substancją czynną jest klotrimazol, który zwalcza zakażenia grzybami chorobotwórczymi. Lek jest stosowany w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, a także przy łupieżu pstrym oraz grzybicach wałów paznokciowych. Clotrimazolum GSK jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum Hasco

Clotrimazolum HASCO

Clotrimazolum Hasco to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu do stosowania na skórę. Jego głównym składnikiem jest klotrimazol, który hamuje rozwój większości grzybów powodujących zakażenia skóry u ludzi. Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybic skóry, łupieżu pstrego oraz drożdżakowych zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Lek dostępny jest bez recepty.

Clotrimazolum Medana

Clotrimazolum Medana

Clotrimazolum Medana to lek przeciwgrzybiczy w postaci płynu na skórę. Substancją czynną preparatu jest klotrimazol, który jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Lek stosuje się w miejscowym leczeniu grzybiczych zakażeń skóry, łupieżu pstrego, grzybic wałów paznokciowych. Clotrimazolum Medana jest dostępny bez recepty.

Clotrimazolum US Pharmacia

Clotrimazolum US Pharmacia to lek dostępny bez recepty, który ma postać kremu. Jest stosowany na skórę i błony śluzowe w celu redukcji zmian powstałych na skutek grzybiczego zapalenia skóry wywołanego przez dermatofity, drożdżaki oraz grzyby pleśniowe. Substancją czynną preparatu jest klotrimazol, który jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Działanie klotrimazolu prowadzi do zahamowania syntezy ergosterolu, niezbędnego składnika błony komórkowej grzybów.

Clotrimazolum Ziaja

Clotrimazolum Ziaja to lek w postaci kremu, który zawiera substancję czynną klotrimazol. Klotrimazol jest pochodną imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym. Lek jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Stosowany jest miejscowo w zakażeniach drożdżakowych skóry stóp i rąk, oraz zewnętrznych narządów płciowych. Clotrimazolum Ziaja jest dostępny bez recepty.

Doxycycline Genoptim

Doxycycline Genoptim to antybiotyk zawierający substancję czynną doksycyklinę, który należy do grupy tetracyklin. Lek ten hamuje rozwój bakterii i pierwotniaków, co czyni go skutecznym w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Jest stosowany w leczeniu zakażeń układu oddechowego, układu moczowego, układu pokarmowego, a także w leczeniu infekcji skóry. Doxycycline Genoptim jest dostępny na receptę.

Doxycyclinum Polfarmex

Doxycyclinum Polfarmex to lek, którego substancją czynną jest doksycyklina – antybiotyk z grupy tetracyklin. Działa on hamująco na rozwój wielu drobnoustrojów, w tym bakterii i pierwotniaków. Lek stosuje się w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie migdałków podniebiennych, zapalenie gardła, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli i płuc. Jest dostępny na receptę.

Doxycyclinum TZF

Doxycyclinum TZF

Doxycyclinum TZF to antybiotyk z grupy tetracyklin, który hamuje rozwój bakterii i pierwotniaków. Lek stosuje się w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie migdałków podniebiennych, zapalenie gardła, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli i płuc. Doxycyclinum TZF jest dostępny na receptę.

Leki na choroby weneryczne

Lista leków stosowanych w leczeniu chorób wenerycznych, czyli przenoszonych drogą płciową.

Zobacz także:

Antykoncepcja
Infekcje intymne
Menopauza
Nietrzymanie moczu
Wszystkie leki dla kobiet

Choroby weneryczne dotyczą każdego

Choroby weneryczne, czyli inaczej choroby przenoszone drogą płciową, mogą dotyczyć każdej osoby aktywnej seksualnie. Mogą być spowodowane przez bakterie oraz wirusy. W celu leczenia tego typu przypadłości zgłaszamy się zwykle do ginekologa, urologa lub lekarza pierwszego kontaktu. W większości przypadków są to przypadłości łatwe do wyleczenia, warto skontaktować się ze specjalistą możliwie jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Ważne jest również regularne przyjmowanie przepisanych leków dokładnie tak jak zadecydował lekarz. Większość leków na choroby weneryczne dostępna jest na receptę.

Jakie leki na choroby weneryczne?

Leki na choroby weneryczne mogą przyjąć formę maści, kremów, tabletek oraz globulek, niekiedy również roztworów do podmywania i czopków.  Kremy i maści mogą być stosowane zarówno wewnętrznie (dopochwowo) jak i zewnętrznie – informacja o dozwolonym użyciu zawsze znajduje się w ulotce, którą należy dokładnie przeczytać i zachować. Tabletki stosowane są doustnie, natomiast globulki umieszcza się głęboko w pochwie. Roztwory do podmywania są zalecane pacjentom znacznie rzadziej, tabletki maści i globulki i mają przede wszystkim działanie łagodzące. Czopki przepisywane są w wyjątkowych sytuacjach, na przykład, gdy drobnoustroje zajęły również okolice odbytu.

Leki stosowane przy chorobach wenerycznych są bezpieczne, jeśli stosujemy je zgodnie z zaleceniami lekarza. Są z reguły skuteczne i rzadko wywołują skutki uboczne, choć jest to zależne przede wszystkim od indywidualnych cech pacjenta takich jak wrażliwość na określoną substancję, waga i wiek.

Przykładowe substancje stosowane w leczeniu chorób wenerycznych:

Azytromycyna
Cyprofloksacyna
Klotrymazol
Ofloksacyna
Lewofloksacyna
Neomycyna