Azitro-MephaJak działa i kiedy stosujemy Azitro-Mepha?

Azytromycyna zawarta w Azitro-Mepha należy do grupy leków zwanych antybiotykami makrolidowymi. Azytromycyna zapobiega rozwojowi bakterii poprzez zahamowanie syntezy ich białek.

Azytromycyna może być stosowana w leczeniu zakażeń wywołanych przez wrażliwe bakterie. Takimi zakażeniami są:
– zakażenia górnych dróg oddechowych: zapalenie zatok, zapalenie gardła (ból gardła), zapalenie migdałków;
– zakażenie ucha środkowego;
– zakażenia dolnych dróg oddechowych: zapalenie oskrzeli oraz lekkie do umiarkowanie ciężkiego zapalenie płuc;
– zakażenia skóry i tkanek miękkich;
– niektóre choroby bakteryjne przenoszone drogą płciową (wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis).

REKLAMA

Jaki jest skład Azitro-Mepha, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest azytromycyna jednowodna w ilości odpowiadającej 250 mg lub 500 mg azytromycyny.

Inne składniki leku to:

rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna P 101, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa (typ A), sodu stearylofumaran; celuloza mikrokrystaliczna PH 102;

otoczka: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, makrogol 6000, talk.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Azitro-Mepha – jak stosować ten lek?

Tabletki zawierające 250 mg / 500 mg azytromycyny przyjmuje się raz na dobę. Można je przyjmować z posiłkiem w celu zmniejszenia ryzyka działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit.

Dorośli, młodzież i dzieci o masie ciała powyżej 45 kg, którzy są w stanie połknąć tabletki
Zwykle stosowana dawka to 500 mg raz na dobę przez trzy dni lub 500 mg w pojedynczej dawce pierwszego dnia, a następnie 250 mg raz na dobę przez cztery dni.

Dawka w chorobach przenoszonych drogą płciową wywołanych przez Chlamydia trachomatis wynosi 1000 mg w pojedynczej dawce.

Młodzież i dzieci o masie ciała poniżej 45 kg
Tabletki zawierające 250 mg / 500 mg azytromycyny nie są wskazane do stosowania u tych pacjentów.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku lub wystąpienia takich objawów przedawkowania, jak: utrata słuchu, ciężkie nudności, wymioty lub biegunka, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub ze szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azitro-Mepha – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Azitro-Mepha można przyjmować z posiłkiem ponieważ zmniejsza to działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azitro-Mepha w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w czasie ciąży. Nie ma odpowiednich i dobrze kontrolowanych badań u kobiet ciężarnych. Lek Azitro-Mepha można stosować podczas ciąży tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne i nie jest dostępny żaden odpowiedni lek alternatywny.

Stosowanie w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo czy azytromycyna przenika do mleka. Azitro-Mepha można stosować u kobiet karmiących piersią tylko wtedy, gdy korzyść przewyższa ryzyko dla niemowlęcia i gdy nie jest dostępny żaden odpowiedni lek alternatywny.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Azitro-Mepha i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Azitro-Mepha – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Azitro-Mepha. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Azitro-Mepha m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Azitro-Mepha? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Azitro-Mepha.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.