AzitrogenJak działa i kiedy stosujemy Azitrogen?

Azytromycyna jest antybiotykiem. Należy do grupy antybiotyków zwanej makrolidami. Jest stosowana do leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie.

Lek Azitrogen jest zazwyczaj stosowany do leczenia:
– zakażeń w obrębie klatki piersiowej, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc;
– zakażeń migdałków, gardła i zatok;
– zakażeń ucha;
– zakażeń skóry i tkanek miękkich, z wyjątkiem zakażonych ran oparzeniowych;
– zakażeń cewki moczowej i szyjki macicy wywołanych przez chlamydie.

REKLAMA

Jaki jest skład Azitrogen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest azytromycyna jednowodna w ilości odpowiadającej 100 mg azytromycyny na 5 ml.

Pozostałe substancje (substancje pomocnicze) są to: sacharoza, guma ksantan (E415)
hydroksypropyloceluloza, trisodu fosforan bezwodny, krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam (E951), aromat karmelowy, dwutlenek tytanu (E171).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Azitrogen – jak stosować ten lek?

Dzieci o masie ciała poniżej 45 kg
Azitrogen nie jest odpowiedni do stosowania u dzieci w wieku poniżej 1 roku.

Azitrogen w postaci zawiesiny doustnej stosuje się przez 3 lub 5 dni. Dobową dawkę leku ustala się w zależności od masy ciała dziecka.

W załączonej ulotce znajdują się szczegółowe tabele dotyczące zwykle stosowanych dawek.

Stosowanie leku Azitrogen z lekami na niestrawność
Jeśli konieczne jest przyjmowanie leku na niestrawność, na przykład leku zobojętniającego, Azitrogen należy przyjąć co najmniej godzinę przed lub 2 godziny po przyjęciu leku zobojętniającego.

Odmierzanie dawki
Do leku dołączona jest strzykawka o pojemności 10 ml, z podziałką co 0,25 ml. W zestawie znajduje się również łącznik pasujący do butelki. Aby odmierzyć dawkę leku należy:
• Potrząsnąć butelką
• Nałożyć łącznik na otwór butelki
• Nałożyć końcówkę strzykawki na łącznik
• Odwrócić butelkę do góry dnem
• Pociągnąć tłok strzykawki, aby odmierzyć potrzebną dawkę
• Odwrócić butelkę otworem do góry, zdjąć strzykawkę, pozostawić łącznik na butelce i zamknąć butelkę

Podawanie leku za pomocą strzykawki
• Należy upewnić się, że dziecko pozostaje w pozycji pionowej.
• Delikatnie wsunąć końcówkę strzykawki do ust dziecka. Końcówkę strzykawki skierować na wewnętrzną stronę policzka.
• Powoli naciskać na tłok strzykawki: nie należy szybko wstrzykiwać leku. Lek będzie powoli spływał do buzi dziecka.
• Dać dziecku czas na połknięcie leku.

Przygotowanie leku
Lek zostanie przygotowany przez lekarza, pielęgniarkę lub farmaceutę. Aby otworzyć butelkę z lekiem należy nacisnąć na nakrętkę z zabezpieczeniem przed otwarciem przez dziecko i przekręcić ją. Jeśli konieczne jest samodzielne przygotowanie leku, należy wlać do butelki zimną wodę. Odpowiednią ilość wody można odmierzyć za pomocą załączonej 10 ml strzykawki. Objętość wody, jaką należy dodać, zależy od wielkości butelki:
• do butelki 20 ml (400 mg) dodać 10 ml wody.
Po napełnieniu butelki wodą należy ją mocno potrząsnąć. Butelka powinna być napełniona zawiesiną do poziomu linii pomiaru zaznaczonej na butelce. Zawiesinę należy przygotować tylko raz, na początku kuracji.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku mogą wystąpić nudności lub wymioty. Mogą wystąpić również inne objawy niepożądane, jak przemijająca głuchota lub biegunka. Należy natychmiast zgłosić się do swojego lekarza lub do izby przyjęć najbliższego szpitala. O ile to możliwe, należy zabrać ze sobą lek, aby pokazać lekarzowi, co zostało zażyte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azitrogen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z jedzeniem lub niezależnie od posiłku. Gorzkiego posmaku po przyjęciu leku można uniknąć wypijając bezpośrednio po połknięciu leku sok owocowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azitrogen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w czasie ciąży lub planowania ciąży, lub w czasie karmienia piersią należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Nie należy stosować tego leku w czasie ciąży o ile lekarz wyraźnie tego nie zaleci. Lek przenika do mleka kobiecego. Karmienie piersią należy przerwać na okres leczenia i 2 dni po zakończeniu leczenia. Można porozmawiać z lekarzem, aby ustalić, czy w tym okresie odciągać i wyrzucać mleko, czy zastosować zamiennie inny antybiotyk.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Azitrogen i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Azitrogen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Azitrogen. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Azitrogen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Azitrogen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Azitrogen.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.