Spis leków zawierających substancję: Azytromycyna

Abiazyt

Abiazyt to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną o nazwie azytromycyna. Jest to antybiotyk makrolidowy, który należy do grupy azalidów. Azytromycyna hamuje syntezę białka bakteryjnego, co pozwala na skuteczne zwalczanie zakażeń o podłożu bakteryjnym wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Azibiot

Azibiot to antybiotyk zawierający azytromycynę, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na tę substancję. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także choroby przenoszone drogą płciową. Lek jest dostępny w formie tabletek powlekanych o dawce 500 mg. Azibiot jest lekiem na receptę.

Azigen

Azigen to antybiotyk stosowany w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i bakteriostatycznym. Lek ten jest używany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń wywołanych przez bakterie i drobnoustroje powodujące stany zapalne. Wskazania do stosowania Azigenu obejmują zapalenie zatok, gardła, migdałków, chlamydiozę, zapalenia płuc i oskrzeli. Azigen jest dostępny na receptę.

Azimycin

Azimycin

Azimycin to antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Substancją czynną preparatu jest azytromycyna. Lek jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia ucha środkowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłanych zakażeń wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Tabletki należy podawać raz na dobę, niezależnie od posiłków, połykać w całości.

Aziteva

Aziteva to lek, który jest stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych. Jest to antybiotyk, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Lek ten stosuje się między innymi w leczeniu zapalenia zatok, gardła czy migdałków, w leczeniu boreliozy, zapaleń płuc czy oskrzeli. Aziteva jest dostępny na receptę.

Azithromycin Actavis

Azithromycin Actavis to antybiotyk z grupy makrolidów, stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia układu oddechowego, skóry i tkanek miękkich. Azithromycin Actavis jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia dolnych i górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Azithromycin Advisors

Azithromycin Advisors to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany do zwalczania zakażeń wywołanych przez niektóre bakterie. Lek ten jest często stosowany w leczeniu zapalenia zatok, gardła, migdałków, zapaleń płuc, oskrzeli oraz w leczeniu boreliozy. Azithromycin Advisors jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania tego leku obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niektóre choroby przenoszone drogą płciową.

Azithromycin Aurovitas

Azithromycin Aurovitas to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek ten jest skuteczny przeciwko wielu różnym rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie płuc, skóry i tkanek miękkich. Jest również stosowany w leczeniu niepowikłanych zakażeń cewki moczowej i szyjki macicy wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Azithromycin Aurovitas jest dostępny na receptę.

Azithromycin Genoptim

Azithromycin Genoptim to antybiotyk należący do grupy makrolidów. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę, takie jak zakażenia dolnych dróg oddechowych (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i pozaszpitalne zapalenie płuc o przebiegu lekkim do umiarkowanego), zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, zapalenie gardła lub migdałków), ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich o przebiegu lekkim do umiarkowanego. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycin Krka

Azithromycin Krka to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia cewki moczowej i szyjki macicy wywołane przez Chlamydia trachomatis. Lek zawiera substancję czynną azytromycynę.

Azithromycin Teva

Azithromycin Teva to antybiotyk należący do grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na azytromycynę. Zakażenia te obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycin Vitama

Azithromycin Vitama to antybiotyk należący do grupy makrolidów, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, takim jak te powodujące zakażenia dolnych dróg oddechowych, gardła i nosa, zakażenia ucha, skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Azithromycin ZIM

Azithromycin ZIM to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu infekcji wywołanych przez bakterie. Lek ten jest skuteczny w leczeniu zakażeń dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, a także zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie zatok i gardła. Azithromycin ZIM jest również stosowany w leczeniu zakażeń skóry i tkanek miękkich. Lek ten jest dostępny na receptę.

Azithromycinum 123ratio

Azithromycinum 123ratio to antybiotyk makrolidowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na azytromycynę. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniami do przyjmowania leku są zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis. Azithromycinum 123ratio jest dostępny na receptę.

Azitrin

Azitrin to antybiotyk makrolidowy, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Stosuje się go między innymi w leczeniu boreliozy, zapalenia zatok, gardła czy migdałków, zapaleń płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania Azitrinu obejmują zakażenia górnych dróg oddechowych, zakażenia dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich.

Azitro-Mepha

Azitro-Mepha to lek zawierający substancję czynną azytromycynę, która jest antybiotykiem z grupy makrolidów. Lek jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, łagodne do umiarkowanie ciężkiego pozaszpitalne zapalenie płuc, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy wywołane przez Chlamydia trachomatis. Azitro-Mepha jest dostępny na receptę.

Azitrogen

Azitrogen to antybiotyk, który zwalcza zakażenia wywołane przez niektóre bakterie. Stosuje się go między innymi w leczeniu boreliozy, zapalenia zatok, gardła czy migdałków, zapaleń płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Azitrogen jest lekiem na receptę.

Azitrolek

Azitrolek to antybiotyk z grupy makrolidów, którego substancją czynną jest azytromycyna. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz zakażenia cewki moczowej i szyjki macicy. Lek jest dostępny na receptę.

Azitrox

Azitrox to antybiotyk z grupy makrolidów, którego głównym składnikiem jest azytromycyna. Jest stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych, takich jak infekcje dróg oddechowych, skóry, tkanek miękkich oraz niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Lek działa poprzez hamowanie wzrostu i rozmnażania bakterii. Azitrox jest dostępny na receptę.

Azitrox Z

Azitrox Z to antybiotyk z grupy makrolidów zawierający azytromycynę. Jest skuteczny w leczeniu różnych typów infekcji bakteryjnych, w tym infekcji dróg oddechowych, skóry i tkanek miękkich, a także niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Lek jest dostępny na receptę.

Azix

Azix to lek o działaniu przeciwbakteryjnym, który zawiera substancję czynną azytromycynę. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń wywołanych przez bakterie, takich jak zapalenie zatok, gardła, migdałków, płuc czy oskrzeli. Lek jest dostępny na receptę.

Azycyna

Azycyna

Azycyna to antybiotyk z grupy makrolidów, zawierający substancję czynną azytromycynę. Stosuje się go w leczeniu szerokiego spektrum zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz choroby przenoszone drogą płciową wywołane przez Chlamydia trachomatis. Lek jest dostępny na receptę.

Azypronal

Azypronal to lek z grupy antybiotyków zwanych makrolidami, które stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Działa na bakterie wrażliwe na azytromycynę, co czyni go skutecznym w leczeniu różnych chorób. Azypronal jest szczególnie skuteczny w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie gardła, zapalenie zatok, a także zakażeń ucha, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, Azypronal jest skuteczny w leczeniu zakażeń cewki moczowej lub szyjki macicy, wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis. Jest dostępny na receptę.

Azytact

Azytact to lek na receptę, który zawiera azytromycynę jako substancję czynną. Jest to antybiotyk z grupy makrolidów stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Azytact jest skuteczny w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, zapalenia ucha środkowego, a także zakażeń dolnych dróg oddechowych i skóry. Lek ten jest również stosowany w leczeniu niepowikłanych zakażeń układu moczowego i zapalenia cewki moczowej.

Azyter

Azyter to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera azytromycynę, antybiotyk z grupy makrolidów. Stosuje się go w miejscowym leczeniu różnych zakażeń oka pochodzenia bakteryjnego, takich jak ropne zapalenie spojówek i jaglicze zapalenie spojówek. Lek jest dostępny na receptę.

Bactrazol

Bactrazol to lek przeciwbakteryjny z grupy antybiotyków makrolidowych. Substancją czynną preparatu jest azytromycyna. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha środkowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłanych zakażeń wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Bactrazol jest dostępny na receptę.

Canbiox

Canbiox to antybiotyk makrolidowy z klasy azalidów. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteriami wrażliwymi na azytromycynę, takimi jak zapalenia oskrzeli, płuc, skóry i tkanek miękkich, zapalenie grudek chłonnych mieszków włosowych, bakteryjne zakażenie skóry i tkanki podskórnej, zakażenia wywołane przez bakterie Chlamydia trachomatis. Canbiox jest dostępny na receptę.

Macromax

Macromax to antybiotyk z grupy makrolidów, którego substancją czynną jest azytromycyna. Lek jest dostępny na receptę i stosowany jest w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Nobaxin

Nobaxin to lek przeciwbakteryjny dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną azytromycynę. Jest to antybiotyk z grupy makrolidów stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Nobaxin jest wskazany w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie gardła lub migdałków, zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, a także zakażeń dolnych dróg oddechowych i zakażeń skóry i tkanek miękkich. Może być również stosowany w leczeniu trądziku pospolitego o umiarkowanym nasileniu u dorosłych.

Oranex

Oranex to antybiotyk z grupy makrolidów, zawierający substancję czynną azytromycynę. Stosowany jest w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia górnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia dolnych dróg oddechowych, a także zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Sumamed

Sumamed to antybiotyk z grupy makrolidów, który zawiera substancję czynną azytromycynę. Jest stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych, takich jak infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego oraz choroby przenoszone drogą płciową wywołane przez Chlamydia trachomatis. Lek jest dostępny na receptę.

Sumamed forte

Sumamed Forte to antybiotyk o szerokim spektrum działania dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną azytromycynę, która jest antybiotykiem z grupy makrolidów. Lek stosuje się w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, zapalenia ucha, zapalenia zatok, zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz stanów zapalnych w przebiegu chorób przenoszonych drogą płciową. Może być stosowany przez dorosłych i dzieci o wadze powyżej 45 kg.

Zetamax

Zetamax to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu szerokiego zakresu zakażeń bakteryjnych. Lek hamuje wzrost bakterii powodujących zakażenia. Zetamax jest wskazany w leczeniu zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok, pozaszpitalnego zapalenia płuc oraz zapalenia gardła i (lub) zapalenia migdałków wywołane przez Streptococcus pyogenes u pacjentów nietolerujących leków przeciwbakteryjnych z grupy β-laktamów. Jest dostępny na receptę.