Azithromycin ZIM

Azithromycin ZIM to antybiotyk z grupy makrolidów, który jest stosowany w leczeniu infekcji wywołanych przez bakterie. Lek ten jest skuteczny w leczeniu zakażeń dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, a także zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie zatok i gardła. Azithromycin ZIM jest również stosowany w leczeniu zakażeń skóry i tkanek miękkich. Lek ten jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Azithromycin ZIM. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Azithromycin ZIM i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Azithromycin ZIM należy do grupy antybiotyków zwanych makrolidami. Jest to antybiotyk stosowany w leczeniu infekcji zlokalizowanych w różnych częściach ciała wywołanych przez bakterie.
Lek Azithromycin ZIM przenika do zainfekowanych tkanek, gdzie uwalniany jest powoli w czasie, zwalczając bakterie przez kilka dni po przyjęciu ostatniej dawki.

Jakie infekcje leczy się Azithromycin ZIM?
Azithromycin ZIM jest wskazana w leczeniu niektórych zakażeń wywołanych przez wrażliwe drobnoustroje, takich jak: zapalenie migdałków i (lub) gardła, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich (np. ropnie), a także choroby przenoszone drogą płciową wywołane przez Chlamydia trachomatis i Neisseria gonorrhoea.

Kategorie powiązane:
Antybiotyki,

Reklama

Jaki jest skład Azithromycin ZIM, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest azytromycyna.
Każda tabletka powlekana zawiera 524,1 mg azytromycyny dwuwodnej, co odpowiada 500 mg azytromycyny (Azithromycinum).

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń:
Skrobia kukurydziana
Laktoza jednowodna
Karmeloza sodowa (E466)
Powidon (K30) (E1201)
Krzemionka koloidalna bezwodna
Kroskarmeloza sodowa
Talk (E553b)
Magnezu stearynian.

Otoczka:
Opadry II 85F18422 White:
Alkohol poliwinylowy częściowo zhydrolizowany (E1203)
Tytanu dwutlenek (E171)
Makrogol 3350 (E1521)
Talk (E553b).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Azithromycin ZIM – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
U osób dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 45 kg zalecana dawka w większości wskazań wynosi 500 mg raz na dobę (1 tabletka o mocy 500 mg), a czas trwania leczenia wynosi 3 dni.
W leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową wywołanych przez Chlamydia trachomatis lub Haemophilus ducreyi zalecana dawka to 1 g podawane jednorazowo (2 tabletki o mocy 500 mg), przez Neisseria gonorrhea zalecana dawka to 1 g lub 2 g w połączeniu z 250 mg lub 500 mg ceftriaksonu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Tabletki Azithromycin ZIM należy podawać wyłącznie dzieciom o masie ciała powyżej 45 kg.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują zaburzenia nerek lub wątroby. Lekarz może potrzebować zmienić zwykłą dawkę.

Sposób podawania
Podanie doustne.
Tabletki leku Azithromycin ZIM należy przyjmować, popijając wodą lub innym napojem, z jedzeniem lub bez jedzenia.

Najbardziej korzystny czas przyjmowania leku
Lek należy podawać, najlepiej o tej samej porze, codziennie, z posiłkiem lub bez posiłku. Azithromycin ZIM należy przyjmować tylko raz na dobę.

Średni czas trwania leczenia
Aby leczenie produktem Azithromycin ZIM było skuteczne, należy je przeprowadzić je co najmniej przez 3 dni, jednak działanie Azithromycin ZIM trwa dłużej.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli jakaś osoba (na przykład dziecko) przypadkowo przyjmie zbyt wiele tabletek Azithromycin ZIM na raz, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azithromycin ZIM – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Azithromycin ZIM 500 mg należy przyjmować, popijając wodą lub innym napojem, z jedzeniem lub bez jedzenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azithromycin ZIM w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak wystarczającego doświadczenia w leczeniu kobiet w ciąży azytromycyną. Ze względów
ostrożności, leczenie kobiet w ciąży powinno być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Lekarz
musi zdecydować, czy taka wyjątkowa sytuacja ma miejsce.

Karmienie piersią
Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz zdecyduje, czy lek Azithromycin ZIM może być stosowany w okresie karmienia piersią. Substancja czynna leku Azithromycin ZIM (azytromycyna) przenika do mleka ludzkiego. Jak dotąd nie zaobserwowano poważnych działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. U niemowlęcia karmionego piersią może wystąpić m.in. nadwrażliwość, zaburzenie flory jelitowej i kolonizacja grzybicza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Azithromycin ZIM

SIA ZIM Laboratories Limited

Ulotka Azithromycin ZIM – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Azithromycin ZIM w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Azithromycin ZIM

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Azithromycin ZIM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Azithromycin ZIM. Podziel się doświadczeniami na forum.