Spis leków zawierających substancję: Drospirenon

Akraz

Akraz to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne: etynyloestradiol i drospirenon. Jest to doustny środek antykoncepcyjny, który działa poprzez zahamowanie owulacji oraz wywołanie zmian w endometrium. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Akraz jest zapobieganie ciąży.

Aliane

Aliane to lek hormonalny, który jest stosowany jako środek antykoncepcyjny. Składa się z dwóch aktywnych składników: drospirenonu i etynyloestradiolu. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Aliane jest zapobieganie ciąży.

Altforalle

Lek ALTFORALLE jest środkiem antykoncepcyjnym. Został wycofany z obrotu.

Aneea

Aneea to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielką ilość tych dwóch hormonów. Lek jest dostępny na receptę.

Angeliq

Angeliq to lek hormonalny, który jest najczęściej przepisywany kobietom w okresie menopauzy. Lek ten łagodzi nieprzyjemne objawy menopuzy, takie jak uderzenia gorąca. Angeliq zapobiega również rozwojowi osteoporozy. Jest dostępny na receptę.

Asubtela

Asubtela to doustny hormonalny środek antykoncepcyjny w postaci tabletek powlekanych. Preparat zawiera dwa hormony żeńskie – drospirenon i etynyloestradiol. Stosowany jest do zapobiegania ciąży. Asubtela, podobnie jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed wirusem HIV powodującym AIDS ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Lek jest dostępny na receptę.

Axia

Axia

Axia to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Axia jest dostępna w różnych formach, takich jak Axia Plus i Axia Forte.

Axia Conti

Axia Conti

Axia Conti to złożony, monofazowy, doustny preparat antykoncepcyjny. Każda z 24 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, o nazwie drospirenon i etynyloestradiol. Cztery białe tabletki nie zawierają substancji czynnych i nazywane są także tabletkami placebo. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Axia Conti jest antykoncepcja doustna.

Axia Forte

Axia Forte

Axia Forte to lek antykoncepcyjny w postaci tabletek, który zawiera dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każde opakowanie zawiera 21 tabletek, które należy przyjmować codziennie przez 21 dni, po czym następuje siedmiodniowa przerwa. Lek Axia Forte jest dostępny na receptę.

Axia Forte Plus

Axia Forte Plus

Axia Forte Plus to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Jest przyjmowany codziennie przez 21 dni, po czym następuje siedmiodniowa przerwa. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja doustna.

Axia Plus

Axia Plus

Axia Plus to lek antykoncepcyjny, który skutecznie zapobiega ciąży. Każda z 21 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich – drospirenonu i etynyloestradiolu. Siedem białych tabletek, zwanych także tabletkami placebo, nie zawiera substancji czynnych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania leku jest antykoncepcja doustna u kobiet.

Belusha

Lek antykoncepcyjny zawierający dwie substancje: drospirenon (3 mg) i etynyloestradiol (0,02 mg). Tabletki stosowane są w celu zapobiegania zajścia w ciążę.

Cleodette

Lek Cleodette jest tabletką antykoncepcyjną stosowaną w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, drospirenonu i etynyloestradiolu. Lek jest dostępny na receptę. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Cleodette należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi jego stosowania.

Cleonita

Cleonita to doustny środek antykoncepcyjny, który jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każde opakowanie zawiera 28 tabletek: 24 różowe tabletki aktywne, z których każda zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu; oraz 4 białe tabletki placebo, które nie zawierają substancji czynnych. Lek jest dostępny na receptę.

Cleosensa

Cleosensa to lek hormonalny stosowany w terapii hormonalnej zastępczej (HRT) dla kobiet po menopauzie. Zawiera dwie różne substancje czynne, estradiol i progesteron. Estradiol jest jednym z naturalnie występujących żeńskich hormonów płciowych. Progesteron w Cleosensa jest dydrogesteronem, który działa podobnie do naturalnego progesteronu. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, poty nocne i suchość pochwy.

Daylette

Daylette to doustny, hormonalny środek antykoncepcyjny dla kobiet, który zawiera dwa różne hormony żeńskie: etynyloestradiol oraz progestagen drospirenon. Działanie antykoncepcyjne leku wynika przede wszystkim z zatrzymania jajeczkowania oraz wywołania zmian w błonie śluzowej macicy. Głównym wskazaniem do stosowania Daylette jest antykoncepcja doustna. Lek jest dostępny na receptę.

Drosfemine

Drosfemine to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwie różne substancje czynne – etynyloestradiol i drospirenon. Każda tabletka zawiera niewielką ilość tych żeńskich hormonów. Lek jest stosowany doustnie w celu zapobiegania ciąży. Wskazaniem do stosowania Drosfemine jest antykoncepcja doustna. Lek jest dostępny na receptę.

Drosfemine forte

Drosfemine Forte to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera w składzie dwa żeńskie hormony płciowe: drospirenon i etynyloestradiol. Każda tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Drosfemine Forte jest dostępny wyłącznie na receptę.

Drosfemine mini

Drosfemine mini to lek antykoncepcyjny w postaci tabletek, który jest dostępny na receptę. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych żeńskich hormonów – etynyloestradiolu i drospirenonu. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Działanie leku bazuje na współwystępowaniu kilku mechanizmów, wśród których jest zahamowanie owulacji oraz zmiany w obrębie endometrium.

Elda

Elda to lek na receptę, który jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Jest to pigułka antykoncepcyjna zawierająca dwie różne substancje czynne – drospirenon i etynyloestradiol. Lek ten jest jednym z najbardziej niezawodnych, odwracalnych metod antykoncepcji, jeśli jest stosowany prawidłowo. Jednakże, podobnie jak inne hormonalne leki antykoncepcyjne, Elda nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ellanite

Ellanite to lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Działa poprzez hamowanie owulacji i dokonanie zmian w endometrium, co zapobiega ciąży. Jest przeznaczony do stosowania doustnego. Lek jest dostępny na receptę.

Femilux

Femilux to lek stosowany w leczeniu objawów menopauzy. Zawiera substancje czynne, które pomagają złagodzić takie objawy jak uderzenia gorąca, nocne pocenie się, zaburzenia nastroju czy problemy ze snem. Femilux jest dostępny na receptę.

Flexyess

Flexyess to lek antykoncepcyjny, który jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, a mianowicie drospirenonu i etynyloestradiolu. Lek Flexyess można stosować tylko w połączeniu z dozownikiem tabletek Clyk. Jest dostępny na receptę.

Hastina 21

Hastina 21 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne: etynyloestradiol i drospirenon. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda z 21 tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość tych dwóch różnych hormonów żeńskich. Hastina 21 jest dostępna wyłącznie na receptę.

Hastina 21+7

Hastina 21+7 to lek antykoncepcyjny dostępny na receptę, który zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i drospirenon. Każde opakowanie zawiera 28 tabletek, z czego 21 to tabletki hormonalne, a 7 to tabletki placebo (bez składników aktywnych). Lek jest stosowany codziennie, bez przerwy – przez 21 dni przyjmuje się tabletki z hormonami, a potem przez 7 dni tabletki placebo. Głównym celem stosowania tego leku jest zapobieganie ciąży.

Hastina 24+4

Hastina 24+4 to złożony lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa żeńskie hormony – drospirenon oraz etynyloestradiol. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Lek działa poprzez hamowanie owulacji oraz dokonywanie zmian w obszarze endometrium. Jest dostępny na receptę.

Hastina Forte 21

Hastina Forte 21 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich – etynyloestradiolu i drospirenonu. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każde opakowanie zawiera 21 aktywnych tabletek hormonalnych. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Hastina Forte 21+7

Hastina Forte 21+7 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: etynyloestradiol i drospirenon. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. W skład leku wchodzi 28 tabletek, z czego 21 to tabletki zawierające hormony, a 7 to tabletki placebo (bez składników aktywnych). Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Klimedix

Klimedix to lek stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ), który zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów: estrogen i progestagen. Przeznaczony jest dla kobiet po menopauzie, u których od ostatniej naturalnej miesiączki minęło co najmniej 12 miesięcy. Klimedix pomaga łagodzić objawy, które pojawiają się po menopauzie, takie jak uderzenia gorąca, które są wynikiem spadku ilości estrogenów w organizmie kobiety. Ponadto, Klimedix może być stosowany w celu zapobiegania osteoporozie, która może wystąpić u niektórych kobiet po menopauzie. W przypadku kobiet obarczonych wysokim ryzykiem przyszłych złamań z powodu osteoporozy, u których nie można zastosować innych leków, Klimedix może być skutecznym rozwiązaniem. Jest dostępny na receptę.

Lalea

Lalea to lek hormonalny, który jest stosowany jako środek antykoncepcyjny. Składa się z dwóch składników aktywnych: drospirenonu i etynyloestradiolu. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Lalea jest zapobieganie ciąży. Pamiętaj, aby zawsze konsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku.

Lesine

Lesine to doustny lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa żeńskie hormony płciowe: drospirenon i etynyloestradiol. Działa poprzez hamowanie owulacji i zmianę konsystencji śluzu szyjkowego, co utrudnia plemnikom dotarcie do jajeczka. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Lesine jest antykoncepcja.

Lesinelle

Lesinelle to doustny środek antykoncepcyjny zawierający dwa żeńskie hormony płciowe: drospirenon i etynyloestradiol. Stosuje się go codziennie, przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa. W trakcie tej przerwy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia, podobne do miesiączki. Lesinelle jest dostępny wyłącznie na receptę.

Lesiplus

Lesiplus to złożony doustny preparat antykoncepcyjny, który zawiera w składzie dwa żeńskie hormony płciowe: drospirenon i etynyloestradiol. Główne zastosowanie Lesiplus to zapobieganie ciąży. Może być również stosowany do leczenia niektórych problemów związanych z menstruacją, takich jak nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki (dysmenorrhea) czy zbyt obfite miesiączki (menorrhagia). Lek jest dostępny na receptę.

Lulina

Lulina to lek hormonalny, który zawiera drospirenon i etynyloestradiol. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują antykoncepcję hormonalną. Lek ten jest również stosowany w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz umiarkowanej trądziku u kobiet, które wybierają doustną antykoncepcję hormonalną.

Maginon

Maginon to lek na receptę, stosowany w antykoncepcji doustnej. Każda tabletka powlekana zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Maginon powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Maginon, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Midiana

Midiana to doustny środek antykoncepcyjny zawierający dwa hormony żeńskie: drospirenon i etynyloestradiol. Działa poprzez zahamowanie owulacji, zmianę wyściółki macicy oraz zgęstnienie śluzu szyjkowego, co utrudnia zapłodnienie. Jest stosowany głównie do zapobiegania ciąży, ale może być również stosowany do regulacji cyklu miesiączkowego, łagodzenia objawów PMS, kontrolowania trądziku, leczenia endometriozy i zmniejszania bolesności miesiączki. Lek jest dostępny na receptę.

Mywy

Mywy to lek antykoncepcyjny, który zawiera syntetyczne pochodne żeńskich hormonów płciowych – drospirenon i etynyloestradiol. Działa poprzez hamowanie owulacji i zmianę śluzu szyjki macicy, co zapobiega zapłodnieniu. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja.

Naraya

Lek Naraya to preparat złożony, zawierający estrogen oraz progestagen. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich: drospirenon i etynyloestradiol. Lek jest dostępny na receptę.

Naraya Flex

Naraya Flex to złożony doustny preparat antykoncepcyjny, który zawiera dwa składniki aktywne: drospirenon (progestagen) oraz etynyloestradiol (estrogen). Głównym celem stosowania leku Naraya Flex jest zapobieganie ciąży poprzez blokowanie owulacji, zmianę śluzu szyjki macicy oraz wpływ na błonę śluzową macicy. Oprócz antykoncepcji, Naraya Flex może być również stosowany w celu leczenia różnych problemów zdrowotnych związanych z hormonami i miesiączką. Lek jest dostępny na receptę.

Naraya Plus

Naraya Plus to innowacyjne rozwiązanie dla kobiet, które chcą uniknąć ciąży. Każda z 24 różowych tabletek powlekanych zawiera precyzyjnie dobraną dawkę dwóch różnych hormonów żeńskich: drospirenonu i etynyloestradiolu. Dzięki temu skutecznie zapobiegają one poczęciu. Lek jest dostępny na receptę.