Axia Conti

Axia Conti

Działanie i wskazania

Lek Axia Conti jest tabletką antykoncepcyjną i stosuje się go w celu zapobiegania ciąży. Każda z 24 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, o nazwie drospirenon i etynyloestradiol. Cztery białe tabletki nie zawierają substancji czynnej i nazywane są także tabletkami placebo. Tabletki antykoncepcyjne zawierające dwa hormony nazywane są złożonymi środkami antykoncepcyjnymi.

Skład

Substancja czynna: , .

Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i drospirenon.
Każda różowa aktywna tabletka powlekana zawiera 0,02 miligrama etynyloestradiolu i 3 miligramy drospirenonu.
Biała tabletka powlekana nie zawiera substancji czynnych.

Pozostałe składniki to:
Różowe aktywne tabletki powlekane: laktoza jednowodna, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, kroskarmeloza sodowa, polisorbat 80, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Białe nieaktywne tabletki powlekane: laktoza bezwodna, powidon K30, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk

Dawkowanie

Każdy blister zawiera 24 różowe tabletki aktywne i 4 białe tabletki placebo.

Tabletki leku Axia Conti w dwóch różnych kolorach ułożone są w odpowiedniej kolejności. Blister zawiera 28 tabletek.

Należy przyjmować jedną tabletkę leku Axia Conti każdego dnia, popijając niewielką ilością wody w razie konieczności. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków, lecz każdego dnia mniej więcej o tej samej porze.

Należy uważać, aby nie pomylić tabletek: przez pierwsze 24 dni należy przyjmować różową tabletkę, a następnie białą tabletkę przez ostatnie 4 dni. Następnie należy od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra (24 różowe tabletki i 4 białe tabletki). Nie ma zatem przerwy w przyjmowaniu tabletek pomiędzy dwoma opakowaniami.

Ze względu na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie przyjmowania leku od tabletki znajdującej się w górnym lewym rogu blistra i przyjmowanie ich codziennie. W celu zachowania właściwej kolejności należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

Przygotowanie blistra oraz kiedy można zacząć pierwszy blister? – szczegółowe informacje znajdują się w ząlączonej poniżej ulotce.

Przedawkowanie

Brak doniesień o ciężkich szkodliwych następstwach przyjmowania zbyt wielu tabletek leku.

W przypadku zastosowania kilku tabletek na raz mogą wystąpić objawy w postaci nudności lub wymiotów. U młodych dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy.

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Axia Conti lub połknięcia pewnej ich liczby przez dziecko, należy natychmiast poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez, w razie konieczności popijając niewielką ilością wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Kobietom w ciąży nie wolno przyjmować leku Axia Conti. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, powinna natychmiast przerwać jego stosowanie i skontaktować się z lekarzem. Jeżeli pacjentka chce zajść w ciążę, może przerwać stosowanie leku w każdej chwili (patrz również „Przerwanie stosowania leku Axia Conti” w załączonej poniżej ulotce).

Karmienie piersią
Na ogół nie zaleca się stosowania leku Axia Conti, gdy kobieta karmi piersią. Jeżeli pacjentka chce przyjmować tabletki antykoncepcyjne w okresie karmienia piersią, powinna skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Axia Conti cena i dostępność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki leków dostarczonej przez portal ktomalek.pl.

Znajdziesz tutaj m.in. następujące informacje:

 • cena leku (w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty
 • interakcje z innymi lekami
 • Źrodła:

  1. Rejestr produktów leczniczych - http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/
  2. Europejska Agencja Leków (EMA) - https://www.ema.europa.eu/en/medicines/

  Nazywam się Aleksandra Rutkowska i jestem z wykształcenia dietetykiem i technikiem farmaceutycznym. W pracy w aptece skutecznie łączę oba zawody dzieląc się z pacjentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i webinarach poświęconych żywieniu, interakcji leków z żywnością i farmakologii.

  Axia Conti opinie pacjentów - forum o lekach

  Aktualna ocena:

  Axia Conti
  12345678910
  (206 ocen, średnia: 6,15 na 10)
  Loading...

  12 OPINIE O LEKU

  1. Nie najlepiej wspominam Axie – z osoby, którą ciężko było wyprowadzić z równowagi stałam się histeryczna, i wybuchałam płaczem z byle powodu. Dodajmy do tego jeszcze krwawienia, które pojawiały się u mnie np. przez jeden dwa dni, przez 4-5 miesięcy na samym poczatku.

  2. Witam ! Z racji tego, że pierwszy raz będę stosować tego typu antykoncepcje mam pytanie: powinnam zacząć od różowej czy białej tabletki ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź ^^

  3. Dzien dobry, stosuje tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy. Wybralam do tej pory 9 tabletek, po 4 zaczelam czuc sie beznadziejnie ( ostre bole brzucha w okolicy miednicy oraz zoladka, nudnosci i swiat twarzy oraz dloni, na twarzy pojawily mi sie krosty, ktorych nigdy nie mialam). Chciałam sie dowiedziec czy ktoras z Pan miala podobne objawy.

  4. Kończę już 6 opakowanie i czuje się fantastycznie :) a ze względu na to, ze przy antykoncepcji hormonalnej nie występują dni płodne, to niestety mam trochę mniejsze libido, ale nie jest najgorzej. Ważne, ze jest wygoda i spokój psychiczny :)

  5. Wzięłam dopiero 8 tabletek… czuję się okropnie, brak apetytu, wręcz wstręt do jedzenia, rano mdłości i złe samopoczucie. i nie! nie jestem w ciąży. Do tego libido spadło do -10 :(

  6. Stosuje pierwszy miesiąc ifatalnie się czuję bóle głowy wieczne plamienie a przy menstruacji mega krwawienie.muszę odstawić .a i wypryski na twarzy

  7. Stosowałam tabletki dwa miesiące chwalili je pod jednym względem cera mi się poprawiła zero wyprysków ?
   Minus częste obrzmiale piersi mega dyskomfort. Zmieniam na vibin mini zobaczmy jak z tymi

  Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

  Proszę wpisz swoją opinię!
  Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.