Axia Conti

Lek Axia Conti jest tabletką antykoncepcyjną i stosuje się go w celu zapobiegania ciąży. Każda z 24 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, o nazwie drospirenon i etynyloestradiol. Cztery białe tabletki nie zawierają substancji czynnej i nazywane są także tabletkami placebo. Tabletki antykoncepcyjne zawierające dwa hormony nazywane są złożonymi środkami antykoncepcyjnymi.

Jaki jest skład Axia Conti, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i drospirenon.
Każda różowa aktywna tabletka powlekana zawiera 0,02 miligrama etynyloestradiolu i 3 miligramy drospirenonu.
Biała tabletka powlekana nie zawiera substancji czynnych.

Pozostałe składniki to:
Różowe aktywne tabletki powlekane: laktoza jednowodna, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, kroskarmeloza sodowa, polisorbat 80, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Białe nieaktywne tabletki powlekane: laktoza bezwodna, powidon K30, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Axia Conti – jak stosować ten lek?

Każdy blister zawiera 24 różowe tabletki aktywne i 4 białe tabletki placebo.

Tabletki leku Axia Conti w dwóch różnych kolorach ułożone są w odpowiedniej kolejności. Blister zawiera 28 tabletek.

Należy przyjmować jedną tabletkę leku Axia Conti każdego dnia, popijając niewielką ilością wody w razie konieczności. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków, lecz każdego dnia mniej więcej o tej samej porze.

Należy uważać, aby nie pomylić tabletek: przez pierwsze 24 dni należy przyjmować różową tabletkę, a następnie białą tabletkę przez ostatnie 4 dni. Następnie należy od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra (24 różowe tabletki i 4 białe tabletki). Nie ma zatem przerwy w przyjmowaniu tabletek pomiędzy dwoma opakowaniami.

Ze względu na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie przyjmowania leku od tabletki znajdującej się w górnym lewym rogu blistra i przyjmowanie ich codziennie. W celu zachowania właściwej kolejności należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

Przygotowanie blistra oraz kiedy można zacząć pierwszy blister? – szczegółowe informacje znajdują się w ząlączonej poniżej ulotce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak doniesień o ciężkich szkodliwych następstwach przyjmowania zbyt wielu tabletek leku.

W przypadku zastosowania kilku tabletek na raz mogą wystąpić objawy w postaci nudności lub wymiotów. U młodych dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy.

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Axia Conti lub połknięcia pewnej ich liczby przez dziecko, należy natychmiast poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Axia Conti – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez, w razie konieczności popijając niewielką ilością wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Axia Conti w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Kobietom w ciąży nie wolno przyjmować leku Axia Conti. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, powinna natychmiast przerwać jego stosowanie i skontaktować się z lekarzem. Jeżeli pacjentka chce zajść w ciążę, może przerwać stosowanie leku w każdej chwili (patrz również „Przerwanie stosowania leku Axia Conti” w załączonej poniżej ulotce).

Karmienie piersią
Na ogół nie zaleca się stosowania leku Axia Conti, gdy kobieta karmi piersią. Jeżeli pacjentka chce przyjmować tabletki antykoncepcyjne w okresie karmienia piersią, powinna skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ulotka Axia Conti – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Axia Conti? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

12 komentarzy do “Axia Conti”

 1. Nie najlepiej wspominam Axie – z osoby, którą ciężko było wyprowadzić z równowagi stałam się histeryczna, i wybuchałam płaczem z byle powodu. Dodajmy do tego jeszcze krwawienia, które pojawiały się u mnie np. przez jeden dwa dni, przez 4-5 miesięcy na samym poczatku.

  Odpowiedz
 2. Witam ! Z racji tego, że pierwszy raz będę stosować tego typu antykoncepcje mam pytanie: powinnam zacząć od różowej czy białej tabletki ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź ^^

  Odpowiedz
 3. Dzien dobry, stosuje tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy. Wybralam do tej pory 9 tabletek, po 4 zaczelam czuc sie beznadziejnie ( ostre bole brzucha w okolicy miednicy oraz zoladka, nudnosci i swiat twarzy oraz dloni, na twarzy pojawily mi sie krosty, ktorych nigdy nie mialam). Chciałam sie dowiedziec czy ktoras z Pan miala podobne objawy.

  Odpowiedz
 4. Biorę 3 opakowanie. Libido spadło… Mam też dziwny ból w podudziu i boję się, że to zakrzep. Za chwilę wizyta…

  Odpowiedz
 5. Kończę już 6 opakowanie i czuje się fantastycznie :) a ze względu na to, ze przy antykoncepcji hormonalnej nie występują dni płodne, to niestety mam trochę mniejsze libido, ale nie jest najgorzej. Ważne, ze jest wygoda i spokój psychiczny :)

  Odpowiedz
 6. Wzięłam dopiero 8 tabletek… czuję się okropnie, brak apetytu, wręcz wstręt do jedzenia, rano mdłości i złe samopoczucie. i nie! nie jestem w ciąży. Do tego libido spadło do -10 :(

  Odpowiedz
 7. Stosuje pierwszy miesiąc ifatalnie się czuję bóle głowy wieczne plamienie a przy menstruacji mega krwawienie.muszę odstawić .a i wypryski na twarzy

  Odpowiedz
 8. Stosowałam tabletki dwa miesiące chwalili je pod jednym względem cera mi się poprawiła zero wyprysków ?
  Minus częste obrzmiale piersi mega dyskomfort. Zmieniam na vibin mini zobaczmy jak z tymi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz