Spis leków zawierających substancję: Desloratadyna

Aerinaze

Aerinaze to lek stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia śluzówki nosa (takie jak katar sienny lub uczulenie na roztocza) oraz w łagodzeniu objawów związanych z pokrzywką. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem śluzówki nosa i pokrzywką.

Aerius

Aerius to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę.

Alerdes

Alerdes to lek przeciwhistaminowy zawierający substancję czynną desloratadynę. Jest zalecany do stosowania u osób z objawami alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub objawami pokrzywki. Lek dostępny jest na receptę. Alerdes występuje w formie tabletek powlekanych oraz roztworu doustnego.

AlergoTeva

AlergoTeva to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która ma działanie przeciwhistaminowe i nie wywołuje senności. Jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką.

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active to lek przeciwhistaminowy III generacji, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest dostępny bez recepty i jest wskazany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek jest dostępny w postaci niewielkich tabletek o przyjemnym smaku, które rozpadają się w jamie ustnej. Nie wywołuje senności i jest wskazany dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Aleric Deslo Pro

Aleric Deslo Pro to lek przeciwhistaminowy trzeciej generacji, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Lek jest dostępny bez recepty.

Azomyr

Azomyr to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenie przewodów nosowych spowodowane alergią, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) oraz pokrzywki idiopatycznej (choroba skóry wywołana przez alergię, której objawy obejmują świąd i wysypkę). Lek jest dostępny na receptę.

Clarderin

Clarderin to lek, który jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takie jak kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) oraz objawów związanych z pokrzywką (takie jak świąd skóry i pokrzywka). Składnik aktywny to desloratadyna. Lek jest dostępny na receptę.

Dasergin

Dasergin to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która należy do grupy leków o działaniu przeciwhistaminowym. Lek jest wskazany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Dasergin nie wywołuje senności, co pozwala na normalne funkcjonowanie w ciągu dnia.

Dasselta

Dasselta to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która jest antagonistą histaminy, wybiórczo blokującą obwodowe receptory histaminowe typu 1 (H1). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży po 12. roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Dasselta jest dostępny na receptę.

Dehistar

Dehistar to lek o właściwościach przeciwalergicznych, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek dostępny jest na receptę.

Delorissa

Delorissa to lek przeciwhistaminowy, który zawiera desloratadynę. Lek ten łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 1 roku i powyżej. Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Delorissa jest dostępny na receptę.

Delortan

Delortan

Delortan to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę. Delortan występuje w formie tabletek powlekanych oraz roztworu doustnego.

Delortan Allergy

Delortan Allergy to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest przeznaczony dla dzieci od 12 lat i dorosłych. Substancją czynną leku jest desloratadyna, należąca do leków przeciwhistaminowych. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Jest dostępny na receptę.

Denovals

Denovals to lek przeciwalergiczny, którego głównym składnikiem jest desloratadyna. Jest to substancja przeciwhistaminowa drugiej generacji, która skutecznie łagodzi objawy alergii, takie jak katar sienny, pokrzywka, łzawienie oczu, swędzenie oczu, nosa lub gardła i kaszel. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.

Desalergo

Desalergo to lek przeciwalergiczny, który jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest wskazany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek ten może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Deslix

Deslix to lek przeciwalergiczny, przeciwhistaminowy. Zawarta w nim desloratadyna niezwykle skutecznie zatrzymuje receptory histaminowe i w efekcie łagodzi objawy stanów zapalnego.

Deslodyna

Deslodyna to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Deslodyna jest dostępna na receptę.

Deslodyna fast

Deslodyna Fast to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Lek jest dostępny bez recepty. Deslodyna Fast jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Deslodyna fast junior

Deslodyna Fast Junior to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest dostępny bez recepty. Substancją czynną jest desloratadyna. Lek jest przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży, a także osób dorosłych. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa, takich jak kichanie, wodnista wydzielina czy zaczerwienienie oczu. Może być podawany również w przypadku pokrzywki.

Deslodyna pro

Deslodyna Pro to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która działa jako antagonista histaminy, łagodząc objawy alergiczne. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1. roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Jest dostępny na receptę.

Desloraphar

Desloraphar to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest dostępny na receptę. Lek ten łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, takie jak katar sienny lub uczulenie na roztocza. Desloraphar stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką, stanem skóry wywołanym uczuleniem. Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej) powinni przyjmować jedną tabletkę raz na dobę.

Desloratadine +pharma

Lek Desloratadine +pharma to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest dostępny na receptę. Substancja czynna, desloratadyna, jest antagonistą histaminy, który selektywnie blokuje obwodowe receptory histaminowe H1, ograniczając w ten sposób reakcje alergiczne organizmu. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywką.

Desloratadine Actavis

Desloratadine Actavis to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który jest głównym czynnym farmakologicznie metabolitem loratadyny. Działa poprzez blokowanie obwodowych receptorów histaminowych H1, co hamuje procesy zapalne związane z alergią. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Lek jest dostępny na receptę.

Desloratadine Aurovitas

Desloratadine Aurovitas to lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest dostępny na receptę. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (np. katar sienny) oraz pokrzywką u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Desloratadine Dr.Max

Desloratadine Dr.Max to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który łagodzi objawy reakcji alergicznej. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów związanych z uczuleniowym zapaleniem błony śluzowej nosa (np. katarem siennym) oraz pokrzywką. Objawy te obejmują kichanie, wydzielinę z nosa, swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Lek jest dostępny na receptę.

Desloratadine Farmaprojects

Desloratadine Farmaprojects to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest dostępny w postaci roztworu do stosowania doustnego. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) oraz pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę.

Desloratadine Genoptim

Desloratadine Genoptim to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który jest dostępny na receptę. Jest to główny czynny farmakologicznie metabolit loratadyny. Działa przeciwalergicznie, hamując odczyny skórne, takie jak wysypka i pokrzywka, oraz zmniejsza przepuszczalność naczyń błon śluzowych, w tym błony śluzowej nosa. Ponieważ lek w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego, zwykle nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności. Stosowany jest w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej.

Desloratadine Mylan

Desloratadine Mylan to lek przeciwalergiczny dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną desloratadynę, która jest przeciwhistaminową drugiej generacji i skutecznie hamuje objawy reakcji alergicznej. Lek ten nie wywołuje senności i jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Stosowany jest do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) oraz pokrzywką.

Desloratadine Peseri

Desloratadine Peseri to lek przeciwalergiczny, który nie powoduje senności. Jest szczególnie skuteczny w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które jest spowodowane uczuleniem, na przykład na katar sienny lub roztocza. Lek ten łagodzi objawy związane z pokrzywką, czyli stanem skórnym wywołanym uczuleniem. Desloratadine Peseri jest dostępny na receptę.

Desloratadine Ratiopharm

Desloratadine Ratiopharm to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który pomaga w kontrolowaniu reakcji alergicznych i łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Głównym składnikiem aktywnym jest desloratadyna, która działa przeciwalergicznie, ale nie powoduje senności. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Desloratadine Ratiopharm jest dostępny na receptę.

Desloratadine Sopharma

Desloratadine Sopharma to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest to główny czynny metabolit loratadyny, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Lek jest stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak katar sienny) oraz pokrzywką. Jest dostępny na receptę.

Desloratadine Teva

Desloratadine Teva to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji, który jest dostępny na receptę. Jest to główny czynny metabolit loratadyny i działa poprzez blokowanie obwodowych receptorów histaminowych H1, co hamuje procesy zapalne. Stosowany jest w leczeniu przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz pokrzywki alergicznej. Ponieważ lek w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego, zwykle nie wywołuje senności.

Desloratadyna Apotex

Desloratadyna Apotex to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (np. katar sienny) oraz pokrzywką. Substancją czynną leku jest desloratadyna, która działa antagonistycznie wobec histaminy, co przyczynia się do selektywnego blokowania obwodowych receptorów histaminowych H1. Lek jest dostępny na receptę.

Desloratadyna Symphar

Desloratadyna Symphar to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Jest dostępny na receptę. Substancja czynna, desloratadyna, działa poprzez blokowanie działania histaminy, substancji produkowanej przez organizm podczas reakcji alergicznej. Lek jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny lub uczulenie na roztocza) oraz pokrzywką.

Dynid

Dynid to lek przeciwalergiczny zawierający substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w celu łagodzenia objawów kataru siennego, oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych. Lek jest dostępny na receptę.

Dynid Gem

Dynid Gem to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną desloratadynę. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywką. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 12 lat.

Goldesin

Goldesin to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takie jak kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienie lub łzawienie oczu) oraz pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę.

Goldesin alerstop

Goldesin Alerstop to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takie jak kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienie lub łzawienie oczu) oraz pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę.

Hitaxa

Hitaxa

Hitaxa to lek przeciwalergiczny, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny lub uczuleniem na roztocza) oraz pokrzywką. Lek jest dostępny na receptę. Hitaxa występuje w kilku formach, które różnią się postacią oraz zawartością substancji czynnej, takie jak roztwór doustny 0,5 mg/ml oraz tabletki 2,5 mg i 5 mg ulegające rozpadowi w jamie ustnej.