Konsultacja merytoryczna:

Deslodyna pro

Deslodyna pro tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Deslodyna pro tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, łagodzą objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie dróg nosowych spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Deslodyna pro tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej są stosowane również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (zmiany na skórze spowodowane uczuleniem). Takimi objawami są świąd skóry i pokrzywka.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do zwykłych codziennych czynności oraz umożliwia normalny sen.

Jaki jest skład Deslodyna pro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to:
celuloza mikrokrystaliczna, Powidon (K 22,5 – 27), kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, sodu laurylosiarczan, dibutylu sebacynian, krzemionka koloidalna uwodniona, dekstraty, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, sukraloza, aromat Tutti frutti, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Deslodyna pro – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat): jedna 5 mg tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej raz na dobę. Tabletkę należy przyjąć natychmiast po otwarciu i wyjęciu z blistra.

Czas trwania leczenia lekiem Deslodyna pro w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej będzie określony przez lekarza prowadzącego po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie)
lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby.
Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) lekarz prowadzący może zalecić długotrwałe stosowanie leku.
W przypadku pokrzywki czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów, dlatego należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Deslodyna pro w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Deslodyna pro w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Deslodyna pro – czy mogę spożywać alkohol?

Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej.
Ponadto lek Deslodyna pro może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Deslodyna pro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegolowiek leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie zaleca się stosowania leku Deslodyna pro w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Ulotka Deslodyna pro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DESLODYNA pro, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 72 razy

Rozmiar plku 199.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Deslodyna pro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DESLODYNA pro, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 49 razy

Rozmiar plku 67.62 KB

Cena - ile kosztuje Deslodyna pro?

Cena Deslodyna pro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Deslodyna pro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Deslodyna pro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Deslodyna pro”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie EMOLIUM DERMOCARE Kremowy żel do mycia (Opakowanie: 400 ml)EMOLIUM DERMOCARE Kremowy żel do mycia (Opakowanie: 400 ml) to kremowy żel do mycia ciałą zawierający w swoim składzie składniki aktywne wspomagające dokładne nawilżenie i oczyszczenie skóry z czynników drażniących. Preparat został przebadany dermatologicznie i może być stosowany przez dorosłych i dzieci od 1. miesiąca życia.
Produkt polecany jest dla…

48.99 

Zastosowanie Ottilan Med krople do uszu (Opakowanie: 15 ml)Ottilan Med krople do uszu (Opakowanie: 15 ml) jest wyrobem medycznym w formie kropel przeznaczonym do zastosowania podczas wspomagania procesów leczniczych stanów zapalnych przewodu słuchowego.

Preparat może być stosowany w przypadku występowania stanów zapalnych związanych z infekcjami różnego pochodzenia, a także pojawienia się obrzęku przewodu słuchowego lub doświadczeń bólowych w…

17.99 

Veet Haarentfer Norm Haut Creme (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

19.99 

Zastosowanie Dicopeg Junior Free saszetki (Opakowanie: 30 )Dicopeg Junior Free saszetki (Opakowanie: 30 ) to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia, który wspomaga prawidłowe wypróżnianie. Jest stosowany w przypadku zaparć przewlekłych i sporadycznych. Przywraca naturalną funkcjonalność jelit.
Efekt działania Dicopeg Junior Free saszetki (Opakowanie: 30 )Dicopeg Junior Free saszetki (Opakowanie: 30 ) to tylko jedna substancja – makrogol. Ma ona właściwości hydrofilowe – zwiększa zawartość…

39.99 

Zastosowanie Vichy Mineralblend podkład nawilżający nr 03 gypsum (Opakowanie: 30 ml)Vichy Mineralblend podkład nawilżający nr 03 gypsum (Opakowanie: 30 ml) to ultralekki fluid do makijażu, który zapewnia nie tylko jednolity i zdrowy koloryt skóry, ale również nawilżenie i ochronę przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych. Doskonale nadaje się jako pierwsza warstwa koloryzująca pod makijaż właściwy.Efekt działania…

78.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief