Konsultacja merytoryczna:

Desloratadine Mylan

Desloratadine Mylan w postaci roztworu doustnego jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Desloratadine Mylan w postaci roztworu doustnego łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 r.ż. Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie ust i gardła oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Desloratadine Mylan roztwór doustny jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę. Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Desloratadine Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna 0,5 mg/ml.
Każdy ml roztworu Desloratadine Mylan zawiera 0,5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to:
Sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420)
Glikol propylenowy
Kwas cytrynowy jednowodny
Sodu cytrynian
Hypromeloza 2910
Sukraloza
Disodu edetynian
Aromat Tutti frutti
Woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Desloratadine Mylan – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dzieci

Dzieci po ukończeniu 1 roku życia do 5 lat: zalecana dawka to 2,5 ml (½ łyżki miarowej o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: alecana dawka to 5 ml (jedna łyżka miarowa o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Nie stosować tego leku u dzieci poniżej 1 roku życia.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat

Zalecana dawka wynosi 10 ml (dwie łyżki miarowe o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Jeśli do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, można ją zamiennie używać do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Lek do stosowania doustnego.

Dawkę roztworu doustnego należy połknąć i następnie popić wodą. Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Czas trwania leczenia lekiem Desloratadine Mylan w postaci roztworu doustnego będzie określony przez lekarza prowadzącego po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby. Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) lekarz prowadzący może zalecić długotrwałe stosowanie leku. W przypadku pokrzywki czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów. Z tego powodu pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Desloratadine Mylan w postaci roztworu doustnego należy przyjmować tylko w taki sposób, jak jest przepisany. Nie powinny wystąpić ciężkie zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Desloratadine Mylan w postaci roztworu doustnego należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Desloratadine Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku. Zaleca się zachowanie ostrożności podczas stosowania desloratadyny z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Desloratadine Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Desloratadine Mylan w czasie ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Karmienie piersią
Desloratadyna może pojawiać się w mleku matki.

Płodność
Nie ma danych na temat wpływu desloratadyny na płodność mężczyzn i kobiet. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Desloratadine Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Desloratadine Mylan, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 61.95 KB


Desloratadine Mylan, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 64.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Desloratadine Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Desloratadine Mylan, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 90.01 KB


Desloratadine Mylan, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 79.49 KB

Cena - ile kosztuje Desloratadine Mylan?

Cena Desloratadine Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Desloratadine Mylan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Desloratadine Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Leukoplast plaster 5m x 1,25cm (1521) (Opakowanie: 1 szt.)Plaster Leukoplast służy do utrwalania wszelkiego rodzaju opatrunków i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Nawet przy dużych obciążeniach spełnia on swoją rolę niezawodnie zapewniając bezpieczną ochronę i utrzymując opatrunek w nienaruszonym stanie. Charakteryzuje się przepuszczalnością powietrza i pary wodnej, ma wodoodporne wykończenia i jest wysoce wytrzymały na rozciąganie -…

19.99 

Lass los Duftmischung ätherisches öl (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

34.99 

Zastosowanie Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus (Opakowanie: 15 ml)Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus (Opakowanie: 15 ml) to aerozol do nosa zmniejszający stan zapalny błony śluzowej, a tym samym nieżyt nosa. Ułatwia oddychanie, a dodatkowo pielęgnuje tkankę. Może być stosowany u dorosłych i dzieci od 6. roku życia.
Efekt działania Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus (Opakowanie: 15 ml)Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus (Opakowanie: 15 ml) zawiera…

23.42 

Zastosowanie Żuravit Junior Plus o smaku owoców leśnych (Opakowanie: 100 ml)Żuravit Junior Plus o smaku owoców leśnych (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety w postaci syropu o smaku owoców leśnych, wspierający układ moczowy u najmłodszych pacjentów. Zawiera ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej i koncentratu soku z owoców żurawiny, które korzystnie działają na funkcjonowanie układu moczowego i…

16.02 

Zastosowanie Polopiryna Complex saszetki (Opakowanie: 8 )Polopiryna Complex saszetki (Opakowanie: 8 ) to lek w sproszkowanej formie przeciwdziałający dokuczliwym objawom przeziębienia i grypy, w tym także gorączki i kataru.

Polopiryna saszetki to produkt zalecany do stosowania w przebiegu przeziębienia czy grypy.

Polopiryna w saszetkach może być przyjmowana przez wszystkie osoby cierpiące na bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe czy ból gardła.Efekt…

14.15 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief