Spis leków zawierających substancję: Ibuprofen

Abfen

Abfen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy do grupy leków zwanych “niesteroidowe leki przeciwzapalne” lub NLPZ. Lek jest stosowany w celu zmniejszenia bólu w stanach takich jak ból zęba, ból menstruacyjny i ból głowy, a także do obniżenia gorączki i zmniejszenia bólu w czasie przeziębienia. Abfen jest dostępny bez recepty.

Abfen Forte

Abfen Forte to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Każda saszetka zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba, a także do zmniejszenia bólu menstruacyjnego. Jest dostępny bez recepty.

Acatar Zatoki

Acatar Zatoki

Acatar Zatoki to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych stosowany w zwalczaniu objawów takich jak ból i niedrożność zatok, katar, ból głowy. Jest to preparat o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny ibuprofen w połączeniu z pseudoefedryną.

Acatar Zatoki Tabs

Acatar Zatoki Tabs to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki aktywne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. Lek jest zalecany do doraźnego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, ból głowy, gorączka oraz bóle stawowo-mięśniowe.

Advil Zatoki

Advil Zatoki to lek stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa, zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Tabletki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Advil Zatoki Sprint

Advil Zatoki Sprint to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych. Stosuje się go w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból, gorączka, niedrożność nosa i zatok przynosowych. Substancją czynną jest ibuprofen oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.

APAP intense

APAP Intense to lek zawierający dwie substancje czynne – paracetamol i ibuprofen. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest szczególnie odpowiedni do leczenia bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż ibuprofen lub paracetamol stosowane oddzielnie. Stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólem głowy, bólem pleców, bólami menstruacyjnymi, bólem zęba, bólami reumatycznymi, bólem mięśni, bólem związanym z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólem gardła lub gorączką. Lek jest dostępny bez recepty.

Apselan Plus

Apselan Plus

Apselan Plus to lek zawierający ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny, udrożniając nos i zatoki oboczne nosa. Lek jest wskazany do łagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, gorączki i bólu w przebiegu grypy i przeziębienia. Apselan Plus jest dostępny na receptę.

Axoprofen

Axoprofen to lek zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Stosowany jest w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz gorączki u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 20 kg (w wieku 7 lat i powyżej). Axoprofen jest dostępny bez recepty.

Axoprofen Forte

Axoprofen Forte to lek bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który obniża gorączkę, zmniejsza ból i stan zapalny. Lek Axoprofen Forte stosuje się w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym. Lek jest dostępny w postaci syropu 40 mg/ml. Axoprofen Forte polecany jest w przypadku gorączki oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu. Lek można stosować także jako środek wspomagający leczenie stanów zapalnych ucha środkowego.

Babyfen

Babyfen to lek, który zawiera ibuprofen – substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki temu, że zmniejsza ból, obrzęk i obniża temperaturę ciała podczas gorączki, jest stosowany u dzieci w wieku od 3. miesiąca życia (o masie ciała powyżej 5 kg) i starszych do krótkotrwałego leczenia objawowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Bazdygor

Bazdygor to lek, który zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), podczas gdy paracetamol działa w inny sposób. Obie substancje czynne działają razem, aby zmniejszyć ból. Bazdygor jest stosowany w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku bólu, który nie ustąpił po zastosowaniu ibuprofenu lub paracetamolu osobno. Lek ten jest przeznaczony dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia.

Brufen

Brufen to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Brufen jest zwykle stosowany do łagodzenia bólu o natężeniu słabym do umiarkowanego oraz w leczeniu gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Brufen Forte

Brufen Forte to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest wskazany do stosowania u dzieci o masie ciała od 10 kg (w wieku od 1 roku), u młodzieży i u dorosłych.

Brufen Plus

Brufen Plus to lek zawierający ibuprofen i kodeinę, które są substancjami przeciwbólowymi. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ), a kodeina do grupy leków nazywanych „opioidowe leki przeciwbólowe”. Lek ten jest stosowany do zmniejszania bólu o nasileniu niewielkim do umiarkowanego u dorosłych, jeśli ból nie ustępuje pod wpływem takich środków jak paracetamol lub ibuprofen. Brufen Plus jest dostępny na receptę.

Brufen Retard

Brufen Retard to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) 1. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat w celu łagodzenia bólu o umiarkowanym lub silnym nasileniu, np. bólu zęba, bólu menstruacyjnego, bólu mięśniowo-szkieletowego, bólu pourazowego, bólu pooperacyjnego, bólu nowotworowego oraz w stanach zapalnych, np. w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów).

Buscofem

Buscofem to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen jako substancję czynną. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle menstruacyjne, gorączka i ból związany z przeziębieniem 1. Lek jest dostępny na receptę.

Byfonen

Byfonen to lek przeciwarytmiczny, który zawiera substancję czynną propafenon. Stosowany jest w leczeniu objawowych tachyarytmii nadkomorowych, takich jak częstoskurcz węzłowy, częstoskurcz nadkomorowy u pacjentów z zespołem Wolfa-Parkinsona-White’a (WPW), napadowe migotanie przedsionków oraz ciężkiej, zagrażającej życiu, objawowej tachyarytmii komorowej. Lek jest dostępny na receptę.

Byfonen Plus

Byfonen Plus to lek zawierający dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, obrzęku oraz obniżanie wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który łagodzi ból i gorączkę. Byfonen Plus stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólem głowy, bólem pleców, bólami menstruacyjnymi, bólem zęba, bólem mięśni, a także w leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

Combogesic

Combogesic to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych: paracetamolu i ibuprofenu. Paracetamol działa poprzez zahamowanie przekazywania sygnałów bólowych do mózgu, a także obniża gorączkę. Z kolei ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które łagodzą ból i zmniejszają stan zapalny. Combogesic jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, migreny, bóle pleców, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle mięśni, bóle gardła, gorączka oraz bóle związane z objawami przeziębienia i grypy. Jest dostępny bez recepty.

Dip Rilif

Dip Rilif to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to preparat do stosowania miejscowego, zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen oraz mentol, który działa na poziomie zakończeń nerwowych skóry, łagodząc dolegliwości bólowe. Dip Rilif jest wskazany w miejscowym leczeniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w przypadku bólów reumatycznych, w tym zapalnych i zwyrodnieniowych bólów stawów, bólów pleców, lumbago (postrzał), bólów mięśni, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach, więzadłach oraz bólów i obrzęków powysiłkowych i pourazowych.

Dolgit

Dolgit krem

Dolgit to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stosowany jest w terapii miejscowej reumatyzmu mięśniowego, chorób zwyrodnieniowych i zapalnych stawów i kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich stawów, np. kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), w sztywności barku, bólach krzyża, w następstwie zranień i urazów, np. zmiażdżeń, wylewów, zwichnięć, nadwyrężeń mięśni. Dolgit nie powinien być stosowany na otwarte rany ani błony śluzowe.

Dolgit Gel

Dolgit żel

Dolgit Gel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go miejscowo w leczeniu bólów mięśni, zwyrodnieniowych chorób stawów czy po urazach sportowych. Lek wykorzystuje się również podczas zabiegów jonoforezy. Dolgit Gel można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat.

Efedoxin

Efedoxin to lek zawierający ibuprofen i chlorowodorek pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna jest sympatykomimetykiem, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest stosowany w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Efedoxin jest dostępny na receptę.

Flustad

Flustad to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejsza gorączkę. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Flustad MAX

Flustad MAX to lek w formie tabletek powlekanych, stosowany w łagodzeniu objawów grypy czy przeziębienia oraz bólu o małym do umiarkowanego nasilenia. Lek zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, oraz fenylefrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej w nosie i uczucie zatkanego nosa. Flustad MAX jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Jest dostępny bez recepty.

Galprofen

Galprofen to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują ostry ból mięśniowy, menstruacyjny, kostny, migrenowy lub pooperacyjny o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu; łagodny lub umiarkowany ból zębów, głowy, stawów, nerwoból, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej; gorączkę w przebiegu grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych.

Galprofen Max

Galprofen Max to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen jako substancję czynną12. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk i gorączka. Galprofen Max stosuje się w przypadkach bóli różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, gorączki różnego pochodzenia oraz bolesnego miesiączkowania. Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 1 tabletka co 6 godzin.

Hadmuliv

Hadmuliv to lek zawierający dwie substancje czynne: ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Paracetamol również działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ale nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek jest stosowany w celu złagodzenia bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migreny, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, a także w celu obniżenia gorączki. Hadmuliv jest dostępny bez recepty.

Ibalgin

Ibalgin to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, ból zębów, ból pleców, bóle menstruacyjne oraz w gorączce różnego pochodzenia. Ibalgin dostępny jest również w formie kremu do stosowania na skórę, który jest stosowany w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibalgin Fast

Ibalgin Fast to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ibalgin Fast jest przeznaczony do leczenia bólu różnego pochodzenia, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle pooperacyjne, bóle pleców, bóle mięśni i stawów, nerwobóle i bolesne miesiączkowanie. Jest dostępny bez recepty.

Ibalgin Maxi

Ibalgin Maxi to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest zalecany do stosowania doraźnego u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 12 lat. Wskazania do stosowania obejmują bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy (w tym migrena), bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, a także gorączkę różnego pochodzenia i bolesne miesiączkowanie. Ibalgin Maxi jest dostępny bez recepty.

Ibalgin Rapid

Ibalgin Rapid to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Zalecany jest do stosowania w ostrych bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w przypadku gorączki różnego pochodzenia. Można go stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Ibalgin Rapid Forte

Ibalgin Rapid Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten przynosi ulgę poprzez zmianę reakcji organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Ibalgin Rapid Forte jest stosowany do łagodzenia różnych rodzajów bólu, takich jak ból głowy, migrena, ból zębów, ból pleców, ból menstruacyjny, ból mięśni oraz gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia. Dodatkowo, pod kontrolą lekarza, ibuprofen jest stosowany w celu uśmierzenia bólu odczuwanego wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęku i bólu stawów (ból reumatyczny) oraz łagodnych stanów zapalnych stawów (łagodne zapalenie stawów). Ibalgin Rapid Forte jest dostępny bez recepty i jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (od 40 kg masy ciała).

Ibalgin Sport

Ibalgin Sport to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie ibuprofen i heparynoid. Jest to preparat do stosowania miejscowego, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Zalecany jest do leczenia miejscowych objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Może być również stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak: zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi.

Ibenal

Ibenal to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania obejmują różnego rodzaju bóle (np. ból głowy, ból zębów, ból mięśni), gorączkę oraz stany zapalne różnego pochodzenia.

Ibenal Forte

Ibenal Forte to lek zawierający ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu i gorączki. Produkt leczniczy dostępny jest bez recepty.

Ibenal Max

Ibenal Max to lek zawierający ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Jest stosowany do łagodzenia objawów takich jak ból i gorączka. Wskazania do stosowania obejmują różne stany, takie jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni i stawów, a także objawy grypy i przeziębienia. Lek jest dostępny na receptę.

IBU-SPA

Lek IBU-SPA to preparat, który składa się z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu oraz kofeiny. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają na organizm poprzez zmianę sposobu reakcji na ból. Z kolei kofeina to środek stymulujący, który pobudza organizm do działania. IBU-SPA jest zalecany w krótkotrwałym leczeniu objawów umiarkowanego bólu, takiego jak ból zęba czy ból głowy. Lek ten jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania lub pogorszenia się samopoczucia, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Lek IBU-SPA jest dostępny bez recepty.

Ibudolor Quick

Ibudolor Quick to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają na organizm poprzez zmianę odpowiedzi na ból i gorączkę. Lek stosuje się u osób dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała co najmniej 20 kg (w wieku co najmniej 6 lat) w krótkotrwałym leczeniu objawowym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego oraz gorączki. Ibudolor Quick jest dostępny bez recepty.