ADVIL ZATOKI SPRINT

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ADVIL ZATOKI SPRINT? – OPIS I WSKAZANIA

Co to jest lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę.
• Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Łagodzi ból i obniża wysoką temperaturę ciała (gorączkę).
• Pseudoefedryna należy do grupy leków powodujących obkurczenie naczyń krwionośnych. Pomaga oczyścić drogi nosowe i zmniejsza niedrożność nosa.

W jakim celu stosuje się lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, wysoka temperatura (gorączka), ból gardła, bóle oraz zatkany nos u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.

Lek należy stosować wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie występuje zablokowany nos z bólem głowy i wysoką temperaturą. Leku nie należy stosować, jeżeli występuje tylko jeden z wyżej wymienionych objawów.

SKŁAD ADVIL ZATOKI SPRINT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen 200 mg i pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.

• Pozostałe składniki to:
– Płynne wypełnienie: potasu wodorotlenek, makrogol 600, woda oczyszczona.
– Kapsułka żelatynowa: sorbitol ciekły częściowo odwodniony, żelatyna, woda oczyszczona, czarny tusz drukarski [makrogol 400, poliwinylowy octanoftalan, glikol propylenowy, tlenek żelaza czarny (E172)].

– Substancje stosowane pomocniczo w procesie wytwarzania: lecytyna sojowa, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ADVIL ZATOKI SPRINT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i i młodzież w wieku powyżej 15 lat

Zalecana dawka
• Zalecana dawka to 1 kapsułka przyjmowana co 4 do 6 godzin.
• W razie wystąpienia nasilonych objawów można przyjąć jednocześnie 2 kapsułki leku.
• Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.

Sposób stosowania
Kapsułki należy połknąć w całości, popijając dużą szklanką wody.

Czas stosowania
Leku nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni.
• Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę w najkrótszym czasie niezbędnym do złagodzenia objawów.
• Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz poinformuje pacjenta o tym, czy dalsze przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla pacjenta.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ADVIL ZATOKI SPRINT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Advil Zatoki Sprint lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ADVIL ZATOKI SPRINT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

• Leku Advil Zatoki Sprint nie należy przyjmować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
• Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Po zażyciu leku Advil Zatoki Sprint pacjent może odczuwać zawroty głowy, nietypowe bóle głowy, zaburzenia widzenia lub słuchu, w tym mogą wystąpić omamy wzrokowe lub słuchowe. W takiej sytuacji nie należy prowadzić pojazdów, nie należy jeździć na rowerze ani obsługiwać jakichkolwiek innych maszyn lub narzędzi.

ULOTKA LEKU ADVIL ZATOKI SPRINT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ADVIL ZATOKI SPRINT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ADVIL ZATOKI SPRINT CENA, REFUNDACJA

ADVIL ZATOKI SPRINT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here