Konsultacja merytoryczna:

Advil Zatoki Sprint

Advil Zatoki Sprint - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Co to jest lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę.
• Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Łagodzi ból i obniża wysoką temperaturę ciała (gorączkę).
• Pseudoefedryna należy do grupy leków powodujących obkurczenie naczyń krwionośnych. Pomaga oczyścić drogi nosowe i zmniejsza niedrożność nosa.

W jakim celu stosuje się lek Advil Zatoki Sprint
Lek Advil Zatoki Sprint stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, wysoka temperatura (gorączka), ból gardła, bóle oraz zatkany nos u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.

Lek należy stosować wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie występuje zablokowany nos z bólem głowy i wysoką temperaturą. Leku nie należy stosować, jeżeli występuje tylko jeden z wyżej wymienionych objawów.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Advil Zatoki Sprint:

Skład

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen 200 mg i pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.

• Pozostałe składniki to:
– Płynne wypełnienie: potasu wodorotlenek, makrogol 600, woda oczyszczona.
– Kapsułka żelatynowa: sorbitol ciekły częściowo odwodniony, żelatyna, woda oczyszczona, czarny tusz drukarski [makrogol 400, poliwinylowy octanoftalan, glikol propylenowy, tlenek żelaza czarny (E172)].

– Substancje stosowane pomocniczo w procesie wytwarzania: lecytyna sojowa, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie / stosowanie

Dorośli i i młodzież w wieku powyżej 15 lat

Zalecana dawka
• Zalecana dawka to 1 kapsułka przyjmowana co 4 do 6 godzin.
• W razie wystąpienia nasilonych objawów można przyjąć jednocześnie 2 kapsułki leku.
• Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.

Sposób stosowania
Kapsułki należy połknąć w całości, popijając dużą szklanką wody.

Czas stosowania
Leku nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni.
• Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę w najkrótszym czasie niezbędnym do złagodzenia objawów.
• Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz poinformuje pacjenta o tym, czy dalsze przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla pacjenta.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Advil Zatoki Sprint lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

• Leku Advil Zatoki Sprint nie należy przyjmować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
• Jeżeli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Po zażyciu leku Advil Zatoki Sprint pacjent może odczuwać zawroty głowy, nietypowe bóle głowy, zaburzenia widzenia lub słuchu, w tym mogą wystąpić omamy wzrokowe lub słuchowe. W takiej sytuacji nie należy prowadzić pojazdów, nie należy jeździć na rowerze ani obsługiwać jakichkolwiek innych maszyn lub narzędzi.

Advil Zatoki Sprint ulotka

Advil Zatoki Sprint 200 mg + 30 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 194.66 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Advil Zatoki Sprint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Advil Zatoki Sprint 200 mg + 30 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 284.25 KB

Advil Zatoki Sprint cena

Cena Advil Zatoki Sprint i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Advil Zatoki Sprint.

Advil Zatoki Sprint opinie - forum pacjentów

Stosujesz Advil Zatoki Sprint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz