Apteczne sposoby na zgagę w ciąży

Lista na zgagę dla kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Hemoroidy w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Przeziębienie w ciąży
Zaparcia w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Zgaga w ciąży jak rozpoznać?

Objawy zgagi w ciąży są bardzo podobne do każdej innej zgagi. Pojawiają się one po zakończeniu posiłku i są to: ból w klatce piersiowej i wrażenie pieczenia w przełyku i gardle. Winowajcą tych objawów w trakcie ciąży wydaje się być progesteron, który wpływa na mięśniówkę przewodu pokarmowego. Drugi i trzeci trymestr ciąży to okres, kiedy te objawy występują najczęściej lub najbardziej się nasilają.

Zgaga w ciąży nam niestraszna!

Co prawda zgaga w ciąży nie jest prosta w leczeniu – można raczej mówić o łagodzeniu jej objawów, aniżeli całkowitym wyeliminowaniu problemu. Jednak warto zrobić wszystko, aby objawy były jak najmniej dokuczliwe i nie utrudniały codziennego funkcjonowania. Prezentowane leki to w większości przedstawiciele tak zwanych „inhibitorów pompy protonowej” – powstrzymują one pompowanie jonów wodorowych, które powodują zakwaszenie treści pokarmowej. W ten sposób redukują nadkwasotę. Na naszym portalu możesz zapoznać się z ulotkami prezentowanych leków, a także z opiniami osób, które je stosowały. To niezwykle cenne, ponieważ możesz dowiedzieć się o tym, jaki miały wpływ na inne kobiety bezpośrednio od nich. Jednak pamiętaj, że powinnaś skonsultować się z lekarzem. Opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach i wspólnie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie Twojego problemu.

Dodatkowe wskazówki
Jako kilka dodatkowych wskazówek w walce ze zgagą w ciąży można wymienić to, abyś się nie przejadała – nie obciążaj swojego żołądka. Ponadto pamiętaj, że lepiej jeść częściej a mniejszymi porcjami. Jedz powoli i zwracaj uwagę na to, aby dokładnie przeżuć każdy kęs!