Agastin 20 mg

Agastin 20 mg to lek zawierający omeprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Omeprazol działa poprzez zmniejszanie produkcji kwasu w żołądku, co pomaga w leczeniu różnych stanów związanych z nadmierną produkcją kwasu, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy i zespół Zollingera-Ellisona. Agastin 20 mg jest dostępny w postaci kapsułek do stosowania doustnego. Pamiętaj, że Agastin 20 mg jest dostępny tylko na receptę.

Bioprazol

Bioprazol

Lek o właściowściach ochronnych i przeciwrefluksowych. Ogranicza szkodliwy wpływ kwasu solnego na ściany żołądka, hamuje jego wydzielanie. Produkt leczniczy pomocny w profilaktyce i kuracji choroby wrzodowej i refluksu żołądkowo-jelitowego.

Bioprazol Bio

Bioprazol Bio

Lek zawierający omeprazol, hamujący wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym, zawierający inhibitor pompy protonowej. stosowany u pacjentów dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej – kwaśnego odbijania).

Bioprazol Bio Max

Bioprazol Bio Max

Bioprazol Bio Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Zalecana dawka to jedna kapsułka raz na dobę przez 14 dni.

Esogasec

Esogasec to lek stosowany w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego. Substancja czynna leku to ezomeprazol, który jest specyficznym inhibitorem pompy protonowej w komórkach okładzinowych śluzówki żołądka. Lek jest dostępny na receptę.

Gasec-20 Gastrocaps

Gasec-20 Gastrocaps to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku (refluksem żołądkowo-przełykowym), w zespole Zollinger-Ellisona oraz w leczeniu i zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy w trakcie leczenia NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) w pacjentów z grupy ryzyka. Gasec-20 Gastrocaps jest dostępny na receptę.

Gaviscon

Gaviscon to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie, niestrawność. Może być stosowany po posiłkach, w czasie ciąży lub u osób z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. Preparat zawiera substancje czynne: alginian sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia. Te substancje szybko reagują z kwasem solnym w żołądku tworząc ochronną warstwę żelu o odczynie prawie obojętnym, która utrzymuje się na powierzchni treści żołądkowej i zapobiega jej cofaniu się (zarzucaniu) do przełyku.

Gaviscon o smaku mięty

Gaviscon o smaku mięty to lek dostępny bez recepty, który ma postać tabletek do rozgryzania i żucia. Składa się z trzech substancji czynnych: alginianu sodu, wodorowęglanu sodu oraz węglanu wapnia. Lek ten tworzy ochronną warstwę na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega cofaniu się kwaśnej treści z żołądka. Jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie, niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży.

Goprazol

Goprazol

Goprazol to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Goprazol jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w zapobieganiu nawrotom tych schorzeń. Lek jest dostępny na receptę.

Goprazol Max

Goprazol Max

Goprazol Max to lek dostępny na receptę, który zawiera omeprazol – substancję czynną z grupy inhibitorów pompy protonowej. Lek ten zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku, co pomaga w łagodzeniu objawów takich jak pieczenie w przełyku czy ból w klatce piersiowej związanych z przedostawaniem się treści żołądkowej do przełyku. Goprazol Max stosuje się również podczas leczenia wrzodów żołądka. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego.

Helicid 20

Helicid 20 to lek w postaci kapsułek dojelitowych, zawierający w składzie omeprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Jest dostępny na receptę.

Helicid Control

Helicid Control to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to tzw. “inhibitor pompy protonowej”, który zmniejsza ilość wydzielanego w żołądku kwasu solnego. Lek stosowany jest u pacjentów dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki na dobę przez 14 dni.

Koper włoski fix

Koper włoski fix to produkt leczniczy roślinny w postaci ziół do zaparzania. Jest dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – owoc kopru włoskiego. Stosowany jest w objawowym leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak uczucie pełności oraz wzdęcia. Ponadto, znajduje zastosowanie w objawowym leczeniu dolegliwości skurczowych o łagodnym przebiegu związanych z menstruacją oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu związanym z przeziębieniem.

Maalox

Maalox to lek dostępny bez recepty, który zawiera wodorotlenek glinu i wodorotlenek magnezu. Działa miejscowo, zobojętniając nadmiar kwasu solnego w żołądku, co pomaga osłonić błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zaburzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością, takich jak nieżyt żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy, niestrawność, zgaga, a także pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Maalox bez cukru

Maalox bez cukru to lek dostępny bez recepty, który zawiera wodorotlenek glinu i wodorotlenek magnezu. Działa zobojętniająco na nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym, co pomaga łagodzić objawy związane z nadkwaśnością. Jest zalecany w leczeniu objawowym różnych zaburzeń ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego, takich jak nieżyt żołądka, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, niestrawność, zgaga, a także pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Nasiona lnu

Nasiona lnu

Nasiona lnu to preparat roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodu pokarmowego. Nasiona te są bogate w substancje śluzowe, które wspierają czynność jelit, wspomagają ich perystaltykę i przyspieszają wypróżnianie. Dodatkowo len pomaga utrzymać układ pokarmowy w zdrowiu, wykazując właściwości powlekające.

Omeprazol Aurobindo

Omeprazol Aurobindo to lek w postaci twardych kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszeniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku, a także w terapii eradykacyjnej Helicobacter pylori. Omeprazol Aurobindo jest dostępny na receptę.

Omeprazole Genoptim

Omeprazole Genoptim to lek, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym. Zawiera substancję czynną omeprazol, która jest inhibitorem pompy protonowej. Jest stosowany w leczeniu objawów refluksu, takich jak zgaga czy zarzucanie treści żołądkowej, u osób dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Omeprazolum 123ratio

Omeprazolum 123ratio to lek na receptę, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych inhibitorami pompy protonowej, które zmniejszają ilość kwasu wytwarzanego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu takich schorzeń jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Może być również używany w skojarzeniu z odpowiednimi antybiotykami do eradykacji Helicobacter pylori u pacjentów z wrzodami trawiennymi.

Ortanol

Ortanol to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, który zmniejsza ilość wytwarzanego w żołądku kwasu solnego. Substancją czynną leku jest omeprazol. Ortanol stosuje się w leczeniu różnych schorzeń żołądka i przełyku, takich jak: choroba wrzodowa, zakażenie Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy, zespół Zollingera-Ellisona. Ortanol jest dostępny bez recepty w postaci kapsułek dojelitowych.

Ortanol Max

Ortanol max

Ortanol Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszeniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Ortanol Max jest stosowany u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej – kwaśnego odbijania.

Ortanol Plus

Ortanol Plus to lek na receptę, którego substancją czynną jest omeprazol. Należy on do grupy inhibitorów pompy protonowej, których działanie polega na hamowaniu procesu wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Lek Ortanol Plus stosowany jest w leczeniu wrzodów o różnym podłożu oraz choroby refluksowej przełyku. Produkt leczniczy bywa również wykorzystywany zapobiegawczo podczas kuracji lekami z grupy NLPZ.

Piastprazol

Piastprazol to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem “inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Piastprazol stosuje się w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Polprazol

Polprazol

Polprazol to lek, który jest głównie stosowany w leczeniu chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy. Substancją czynną preparatu jest omeprazol, który hamuje wydzielanie kwasu solnego, dzięki czemu zmniejsza się kwasowość kwasu żołądkowego. Polprazol jest wskazany do krótkotrwałego przyjmowania w przypadku nadkwasoty, refluksu, zgagi oraz stanów zapalnych błony śluzowej żołądka. Lek jest dostępny na receptę.

Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol

Polprazol Acidcontrol to lek, którego substancją czynną jest omeprazol. Należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Lek ten zmniejsza ilość kwasu wydzielanego w żołądku. Stosuje się go w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zgagi. Jest dostępny bez recepty.

Polprazol Max

Polprazol Max

Polprazol Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Jest to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają ilość kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Polprazol Max jest polecany do stosowania u pacjentów dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej. Lek występuje w postaci kapsułek dojelitowych twardych.

Prazol

Prazol

Prazol to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku, co zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk i błonę śluzową żołądka. Stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku oraz zespołu Zollingera-Ellisona. Jest dostępny na receptę.

Rennie Antacidum

Rennie Antacidum

Rennie Antacidum to lek dostępny bez recepty, który zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku. Zawiera dwie substancje zobojętniające, węglan wapnia i węglan magnezu, które reagują z sokiem żołądkowym, tworząc wodę i rozpuszczalne sole mineralne. Stosowany jest do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu.

Rennie Fruit

Rennie Fruit

Rennie Fruit to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje o działaniu miejscowo zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w żołądku: węglan wapnia i węglan magnezu. Stosuje się go do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie. Może być stosowany przez kobiety karmiące i w ciąży.

Apteczne sposoby na zgagę w ciąży

Lista na zgagę dla kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Hemoroidy w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Przeziębienie w ciąży
Zaparcia w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Zgaga w ciąży jak rozpoznać?

Objawy zgagi w ciąży są bardzo podobne do każdej innej zgagi. Pojawiają się one po zakończeniu posiłku i są to: ból w klatce piersiowej i wrażenie pieczenia w przełyku i gardle. Winowajcą tych objawów w trakcie ciąży wydaje się być progesteron, który wpływa na mięśniówkę przewodu pokarmowego. Drugi i trzeci trymestr ciąży to okres, kiedy te objawy występują najczęściej lub najbardziej się nasilają.

Zgaga w ciąży nam niestraszna!

Co prawda zgaga w ciąży nie jest prosta w leczeniu – można raczej mówić o łagodzeniu jej objawów, aniżeli całkowitym wyeliminowaniu problemu. Jednak warto zrobić wszystko, aby objawy były jak najmniej dokuczliwe i nie utrudniały codziennego funkcjonowania. Prezentowane leki to w większości przedstawiciele tak zwanych „inhibitorów pompy protonowej” – powstrzymują one pompowanie jonów wodorowych, które powodują zakwaszenie treści pokarmowej. W ten sposób redukują nadkwasotę. Na naszym portalu możesz zapoznać się z ulotkami prezentowanych leków, a także z opiniami osób, które je stosowały. To niezwykle cenne, ponieważ możesz dowiedzieć się o tym, jaki miały wpływ na inne kobiety bezpośrednio od nich. Jednak pamiętaj, że powinnaś skonsultować się z lekarzem. Opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach i wspólnie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie Twojego problemu.

Dodatkowe wskazówki
Jako kilka dodatkowych wskazówek w walce ze zgagą w ciąży można wymienić to, abyś się nie przejadała – nie obciążaj swojego żołądka. Ponadto pamiętaj, że lepiej jeść częściej a mniejszymi porcjami. Jedz powoli i zwracaj uwagę na to, aby dokładnie przeżuć każdy kęs!