Nasiona lnu

Nasiona lnu to preparat roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodu pokarmowego. Nasiona te są bogate w substancje śluzowe, które wspierają czynność jelit, wspomagają ich perystaltykę i przyspieszają wypróżnianie. Dodatkowo len pomaga utrzymać układ pokarmowy w zdrowiu, wykazując właściwości powlekające.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Tradycyjnie jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodupokarmowego, objawiających się uczuciem dyskomfortu.

Skład

1 g produktu zawiera 1 g Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu).

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Młodzież powyżej 12 roku życia, dorośli, osoby starsze: 1 łyżkę nasion (ok. 8 g) zalać 1 szklanką (ok. 250 ml) wody, pozostawić do spęcznienia na 30 min. Macerat przygotowywać 3 razy w ciągu dnia i przyjmować na pół godziny przed jedzeniem.

Uzyskany w ten sposób macerat przed spożyciem można przecedzić.

Jeśli podczas stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Przedawkowanie

Przedawkowanie może spowodować dyskomfort w obrębie jamy brzusznej, wzdęcia oraz potencjalną niedrożność jelit. W przypadku przedawkowania maceratu z nasion lnu należy zwiększyć podaż płynów i zastosować leczenie objawowe.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych na temat szkodliwego działania podczas stosowania w czasie ciąży i laktacji. Badania u zdrowych kobiet wskazują na działanie estrogenne nasion lnu. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Nasiona lnu

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Nasiona lnu (forum)

Stosujesz Nasiona lnu? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Nasiona lnu. Podziel się doświadczeniami na forum.