Esceven

Substancją czynną tabletek Esceven jest suchy wyciąg z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum siccum), zawierający escynę, który zwiększa napięcie naczyń żylnych.

Lek stosuje się tradycyjnie w objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: obrzęki, kurcze łydek, świąd, bóle i uczucie ciężkości w nogach, żylaki.

Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Esceven, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna leku:
1 tabletka zawiera 167 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., semen (nasiona kasztanowca), DER (5 – 9 : 1).
Ekstrahent: etanol 80% (V/V).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typu C, powidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, indygotyna E 132, żółcień chinolinowa E 104.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Esceven – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u dzieci
Produktu leczniczego Esceven nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat
3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych na temat przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Esceven – czy mogę spożywać alkohol?

Lek stosuje się po jedzeniu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Esceven w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych nie stosować leku w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Esceven i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Esceven – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Esceven. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ESCEVEN, 167 mg, tabletki powlekane (Hippocastani seminis extractum siccum)
ESCEVEN, (83,5 mg + 50 j.m.)/g, żel (Hippocastani seminis extractum spiccum + Heparinum natricum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Esceven m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ESCEVEN, 167 mg, tabletki powlekane (Hippocastani seminis extractum siccum)
ESCEVEN, (83,5 mg + 50 j.m.)/g, żel (Hippocastani seminis extractum spiccum + Heparinum natricum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Esceven? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(4 ocen, średnia: 4,25 na 10)

1 OPINIA O LEKU

  1. Biorąc esceven tabletki (lub inne z reklam tv lub podpowiedzi aptekarza) doszło do krwiomoczu . A mam problemy tez z nerki . Nie wierz reklamom bo prowadzi to do …… i co żałuję że uległam reklamom na żylaki i ciezkosc nóg. Tak trudno jest dostać się do lekarza takiego który Ci pomoże. Mój rodzinny lekarz nie kontroluje zalecanego leku z jego przeciwskazaniami . A wie o moich chorobach. Niedługo mam wizytę UROLOGICZNA liczę ze dostane b/dobre wsparcie. Oby moje myślenie spełniło się. Pozdrawiam wszystkich walczących z bolem:):):)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.