Konsultacja merytoryczna:

Esceven

Substancją czynną tabletek Esceven jest suchy wyciąg z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum siccum), zawierający escynę, który zwiększa napięcie naczyń żylnych.

Lek stosuje się tradycyjnie w objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: obrzęki, kurcze łydek, świąd, bóle i uczucie ciężkości w nogach, żylaki.

Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Esceven:

Skład

Substancja czynna leku:
1 tabletka zawiera 167 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., semen (nasiona kasztanowca), DER (5 – 9 : 1).
Ekstrahent: etanol 80% (V/V).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typu C, powidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, indygotyna E 132, żółcień chinolinowa E 104.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u dzieci
Produktu leczniczego Esceven nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat
3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu.

Przedawkowanie

Brak danych na temat przypadków przedawkowania.

Pokarm, napoje (alkohol)

Lek stosuje się po jedzeniu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych nie stosować leku w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Esceven ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ESCEVEN, 167 mg, tabletki powlekane (Hippocastani seminis extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 121.17 KB


ESCEVEN, (83,5 mg + 50 j.m.)/g, żel (Hippocastani seminis extractum spiccum + Heparinum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 761.79 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Esceven m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ESCEVEN, 167 mg, tabletki powlekane (Hippocastani seminis extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 155.24 KB


ESCEVEN, (83,5 mg + 50 j.m.)/g, żel (Hippocastani seminis extractum spiccum + Heparinum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 665.84 KB

Esceven cena

Cena Esceven i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Esceven.

Esceven opinie - forum pacjentów

Stosujesz Esceven? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Esceven”

  1. Biorąc esceven tabletki (lub inne z reklam tv lub podpowiedzi aptekarza) doszło do krwiomoczu . A mam problemy tez z nerki . Nie wierz reklamom bo prowadzi to do …… i co żałuję że uległam reklamom na żylaki i ciezkosc nóg. Tak trudno jest dostać się do lekarza takiego który Ci pomoże. Mój rodzinny lekarz nie kontroluje zalecanego leku z jego przeciwskazaniami . A wie o moich chorobach. Niedługo mam wizytę UROLOGICZNA liczę ze dostane b/dobre wsparcie. Oby moje myślenie spełniło się. Pozdrawiam wszystkich walczących z bolem:):):)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz