Produkty na zatrucia pokarmowe
Sposoby na zatrucie pokarmowe
Lista leków na zatrucia pokarmowe.
Zatrucia pokarmowe
Z pewnością dotknęły one w mniejszym lub większym stopniu każdego z nas. Przyczyn zatrucia pokarmowego może być wiele. Najczęściej wywołane jest ono przez spożycie jakiego nieświeżego lub przeterminowanego posiłku. Innym powodem mogą być wirusy, bakterie lub pasożyty znajdujące się na jedzeniu. Spożycie zbyt dużego posiłku lub takiego zawierające składniki nieprzyswajalne dla naszego organizmu również może wywołać zatrucie pokarmowe.
Objawy zatrucia
Objawy pojawiają się stosunkowo szybko. Najczęściej w ciągu kilku godzin od spożycia szkodliwego posiłku. Są one bardzo nieprzyjemne, szczególnie dla osób znajdujących się poza domem. Zatrucie wywołuje biegunkę, uporczywy i nasilający się ból brzucha, wzdęcia i wymioty. W niektórych przypadkach wystąpić może gorączka oraz towarzyszące jej dreszcze i odwodnienie organizmu. Wszystko razem skutkuje bardzo mocnym osłabieniem organizmu.
Czym leczyć zatrucie pokarmowe?
Na zatrucie pokarmowe należy zareagować najszybciej jak się da. Dzięki temu nie tylko uśmierzymy ból, ale i oszczędzimy sobie nadmiar niepotrzebnego dyskomfortu. Przede wszystkim przed zażyciem jakichkolwiek środków musimy być pewni co jest przyczyną bólu. Jeśli odczuwalna jest potrzeba wymiotowania to nie należy się powstrzymywać, pozwoli to pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu. Często przy zatruciu stosuje się leki przeczyszczające również wspomagające usunięcie niechcianej substancji z organizmu. W celu usunięcia toksyn oraz obniżenia podrażnienia błon zażywa się węgiel leczniczy lub smektyn dioktanościenny. W celu zatrzymania biegunki zażywa się loperamid, natomiast aby nawodnić organizm zaleca się pić różnego rodzaju elektrolity.