Zyfurax Junior

Substancją czynną leku Zyfurax Junior jest nifuroksazyd. Wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenia jelitowe. Działa na ziarniaki Gram-dodatnie z rodzaju Staphylococcus i Streptococcus oraz drobnoustroje Gram-ujemne (Salmonella, Shigella, Klebsiella, Escherichia). Nie działa na bakterie z rodzaju Proteus, Pseudomonas, Providentia. Nie zaburza prawidłowej równowagi mikrobiologicznej przewodu pokarmowego.

Wskazania do stosowania
Lek Zyfurax Junior stosuje się w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Jaki jest skład Zyfurax Junior, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest nifuroksazyd. 1 tabletka zawiera 100 mg nifuroksazydu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: skrobia ziemniaczana, powidon K-30, magnezu stearynian; otoczka Opadry II 85F22064 Yellow o składzie: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, żółcień chinolinowa, lak (E 104), talk, tytanu dwutlenek (E 171), żółcień pomarańczowa, lak (E 110), indygokarmin, lak (E 132).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Zyfurax Junior – jak stosować ten lek?

Lek stosuje się doustnie.

Zalecana dawka to:

Dorośli:
8 tabletek na dobę (800 mg) w 2-4 dawkach podzielonych

Dzieci w wieku powyżej 6 lat:
6 do 8 tabletek na dobę (600 do 800 mg) w 2-4 dawkach podzielonych
Bez porozumienia z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować leku Zyfurax Junior u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy spowodować wymioty i zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zyfurax Junior – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy stosować równocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wykluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw.

Picie alkoholu w trakcie leczenia może wywołać nasiloną biegunkę, wymioty, ból brzucha.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zyfurax Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Zyfurax Junior w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Ulotka Zyfurax Junior – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Zyfurax Junior? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz