Substancja czynna: Tramadol

Tramadol – to syntetyczny lek należący do silnie działających leków przeciwbólowych z grupy opioidów, tzw. narkotycznych leków przeciwbólowych. Wykazuje również działanie przeciwkaszlowe. Działanie tramadolu jest wynikiem wpływu na receptory opioidowe, a także hamowania wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny. Stosowany w leczeniu ostrego i przewlekłego bólu pourazowego i pooperacyjnego oraz bólach w chorobach nowotworowych. Lek stosuje się także w premedykacji, analgezji, położnictwie oraz w bólu wieńcowym. Występuje w postaci chlorowodorku tramadolu.  

Tramadol występuje również w lekach złożonych w połączeniu z paracetamolem. Takie połączenie stosuje się u pacjentów, których ból nie ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych o działaniu obwodowym (działających przeciwzapalnie).

Możliwe działania niepożądane: zawroty głowy, nudności, bóle głowy, senność, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wymioty, pocenie się, uczucie zmęczenia.

Uwaga: O zastosowaniu tramadolu i jego dawce może decydować tylko lekarz. Zaleca się stosowanie najmniejszej, skutecznej dawki łagodzącej ból.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik