ApoPatram

12345678910
(12 ocen, średnia: 6,17 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

ApoPatram jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych: tramadolu i paracetamolu, które działają jednocześnie w celu zmniejszenia bólu.

ApoPatram jest przeznaczony do leczenia umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie leku złożonego, zawierającego: tramadol i paracetamol.

Cena

Sprawdź ile kosztuje ApoPatram.

Skład

Substancjami czynnymi są: tramadolu chlorowodorek i paracetamol.
Każda tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

Ponadto lek zawiera: powidon, skrobię żelowaną kukurydzianą, kwas stearynowy, celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, hypromelozę, hydroksypropylocelulozę, makrogol 8000, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Stosowanie u dorosłych i młodzieży
Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zazwyczaj stosowana dawka początkowa dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to 2 tabletki. W razie potrzeby można przyjąć kolejne dawki, zgodnie z zaleceniami lekarza. Najkrótszy odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Dawkę należy dostosować do nasilenia bólu i indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. Należy przyjmować najmniejszą skuteczną dawkę przeciwbólowa.

Nie wolno przyjmować więcej, niż 8 tabletek leku ApoPatram na dobę.

Nie wolno przyjmować tabletek leku ApoPatram częściej, niż zalecił lekarz.

Jeśli pacjent uważa, że działanie leku ApoPatram jest zbyt silne (np. odczuwa nasiloną senność lub trudności w oddychaniu) lub za słabe (tzn. działanie przeciwbólowe jest niewystarczające), powinien skontaktować się z lekarzem.

Lek ApoPatram należy stosować możliwie jak najkrócej.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w wieku powyżej 75 lat wydalanie tramadolu z organizmu może być opóźnione. U tych pacjentów lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

Sposób podawania:
Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie należy dzielić ani rozgryzać tabletek.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Przedawkowanie

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet, jeśli pacjent czuje się dobrze. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek ApoPatram można przyjmować niezależnie od posiłków. Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku ApoPatram, ponieważ alkohol może nasilać uczucie senności.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku ApoPatram podczas ciąży, ponieważ zawiera on tramadolu chlorowodorek. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku ApoPatram, powinna skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem kolejnych tabletek.

Niewielkie ilości tramadolu mogą przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Dlatego nie należy stosować leku ApoPatram podczas karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

5 OPINIE O LEKU

  1. choruję na nadciśnienie i u mnie dawka 2 tabletek jednorazowo powoduje wzrost ciśnienia, odstęp pomiędzy dawkami 12 godz. dobowo 4 tabletki.

  2. Bardzo dobry lek, usuwa ból całkowicie, a nawet odrętwienia z tym bólem związane np. kręgosłupa. Osobiście nie odczuwam senności, wręcz przeciwnie na mnie działa pobudzająco.

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here